• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , بین الملل » قذافی و اظهارات و نظريه‌هاي عجيب و غريب!
  کد خبر : 35744

  قذافی و اظهارات و نظريه‌هاي عجيب و غريب!

  قذافی و اظهارات و نظريه‌هاي عجيب و غريب!Reviewed by Aryan on Oct 24Rating: به گزارش «شیعه نیوز» ، معمر قذافی، دیكتاتور لیبی در طول ۴۰ سال حضورش در قدرت به اظهارات و دیدگاه‌های عجیب و غریبش شهره بود كه از مساله قومیت عربی و دعوتش برای تشكیل “ایالات متحده آفریقا” آغاز می‌شد. وی همچنین به…

  قذافی و اظهارات و نظريه‌هاي عجيب و غريب!Reviewed by Aryan on Oct 24Rating:

  به گزارش «شیعه نیوز» ، معمر قذافی، دیكتاتور لیبی در طول ۴۰ سال حضورش در قدرت به اظهارات و دیدگاه‌های عجیب و غریبش شهره بود كه از مساله قومیت عربی و دعوتش برای تشكیل “ایالات متحده آفریقا” آغاز می‌شد.

  وی همچنین به خاطر پوشیدن لباس‌های متنوع با رنگ‌های آفریقایی و نیز لباس‌های نظامی عدیده با دكوراسیون خاصش، پوشیدن پیراهن‌های رنگی، كلاه‌های عجیب و غریب و عینك‌های دودی‌اش همواره مورد توجه بود.

  زمانی كه اعتراض‌ها در لیبی آغاز شد، وی تظاهركنندگان مخالف خود را موش، مزدور و خیانتكار توصیف كرد كه قرص‌های روان‌گردان مصرف می‌كنند و آنها را تهدید كرد كه قتل‌عام خواهد كرد.

  پیش از این نیز قذافی اظهارات و جملات عجیب و غریبی را مطرح كرده بود.

  یكبار كه درباره ویلیام شكسپیر صحبت كرده بود وی را “شیخ زبیر” معرفی كرده بود!

  از دیگر مسائل عجیب و غریب درباره قذافی این بود كه براساس قاموس شخصی‌اش گفته بود كه اجداد سرخ‌پوستان آمریكا از نوادگان ساكنان شمال آفریقا هستند … و نام كشور آمریكا از فردی به نام آمریكا گرفته شده است!

  قذافی در زمینه مسائل اقتصادی نیز نكته‌های جالبی را گفته بود مانند این كه سوئیس كشوری نزدیك به لیبی است كه در مقایسه با لیبی چندان پیشرفت نكرده است!

  دیكتاتور لیبی همچنین در مورد آمریكایی‌ها و شوروی سابق نیز نظر داده و گفته بود كه همبرگر از سوسك و موش‌ و قورباغه درست می‌شود و به دلیل آن اتحاد جماهیر شوروی سابق فروپاشید!

  قذافی هم‌چنین معتقد بود كه از دو نفر باید فرار كرد چراكه آنها كارشان بی‌فایده است، یكی وكیل است و دیگری گل‌فروش.

  دیكتاتور لیبی هم‌چنین در زمینه پزشكی نیز سررشته داشت! در اجلاس سران اتحادیه آفریقا در سال ۲۰۰۳ گفته بود: ایدز، ایدز، ایدز! غیر از این دیگر حرفی را نمی‌شنویم! این بیماری، تروریسم است. آن جنگ روانی است. ایدز ویروسی آرام است و اگر پاك نگهش دارید هیچ مشكلی ایجاد نمی‌كند.

  قذافی فردی بود كه خود را از تمام وظایف یك رئیس جمهور برای اداره كشور كنار می‌كشید تا به اداره انقلابش بپردازد. وی دوست داشت كه زنها در كنارش باشند. اكثر وقتش را نیز در چادر خود كه آن را در تمامی سفرهایش با خود می‌برد، سپری می‌كرد و چادرش را در سال ۲۰۰۷ در پاریس در باغ كاخ ویژه مهمانان خارجی علم كرد.

  در جریان آن سفر نسبت به زنان اروپا از دید خودش اظهار ترحم كرد. وی گفت كه شرایط زنان در اروپا وحشتناك و فاجعه‌بار است. آنها ناگزیرند مثل كارگر ساختمان یا مكانیك كار كنند و وی می‌خواهد كه زنان اروپا را كه مبارزه می‌كنند، نجات دهد!

  دیكتاتور لیبی به خاطر اصرارش بر برانگیختن افكار عمومی كشورهای غربی در انتقاد از تفكر دموكراسی تعلل نمی‌كرد. یك بار اعلام كرد كه برخی كشورها ممكن است دیكتاتوری را بیابند كه برای آنها مناسب‌تر است.

  در اوت سال ۲۰۱۰ در جریان سفرش به رم دو سخنرانی درباره اسلام در برابر صدها زن ایراد كرد كه آنها از بین زنان زیبا و جوان انتخاب شده بودند و هریك از آنها برای حضور در این جلسه ۸۰ یورو دریافت كرده بودند،‌ قذافی به آنها گفت: اروپا باید اسلام را بپذیرد و اسلام باید تبدیل به دینی در كل اروپا شود.

  در جریان انقلاب تونس، زین‌العابدین بن‌علی، رئیس‌جمهوری مخلوع این كشور را بهترین فرد برای حكومت در تونس معرفی كرد و درباره حسنی مبارك، رئیس‌جمهور سابق مصر نیز گفت: وی مستحق چنین رفتاری نبود. مبارك مردی فقیر و متواضع است. ملتش را دوست دارد!

  همچنین در سخنرانی كه در فوریه كمی بعد از آغاز انقلاب لیبی ایراد و در اینترنت غوغا كرد، اظهاراتش درباره تهدید انقلابیون و تحت پیگرد قرار دادن خانه به خانه آنها بود.

  وی در آن سخنرانی گفته بود: من رئیس‌جمهوری نیستم كه كنار بروم، حتی اگر رئیس‌جمهور بودم، در مقابل چشمانتان استعفا می‌دادم. من رهبرم، من تاریخ هستم، من سرور پادشاهان آفریقا هستم. آن موش‌هایی كه می‌خواهند لیبی را نابود كنند چه كسانی هستند؟ ما باید لیبی را از این خیانتكاران پاك كنیم. میلیون‌ها تن برای حمایت از دفاع از من به لیبی خواهند آمد و من تا آخرین قطره خونم مبارزه خواهم كرد.

  لیبی پس از رفتن دیكتاتور

  بهار عربی، شورش علیه دیكتاتورها و باز هم یك خبر فوری؛ دستگیری و كشته شدن معمر قذافی؛ دیكتاتوری كه اركان محكم قدرتش با قدمت ۴۲ ساله تزلزل‌ناپذیر می‌نمود اما عزم و اراده انتفاضه‌های مردمی بار دیگر ثابت كرد كه سرای دیكتاتورها چیزی جز خانه عنكبوت نیست.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.