• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی , مطالب برگزیده سایت » آقای احمدی نژاد! این بود سر و سامان دادن تان به بازار سکه و ارز؟!
  کد خبر : 356025

  آقای احمدی نژاد! این بود سر و سامان دادن تان به بازار سکه و ارز؟!

  آقای احمدی نژاد! این بود سر و سامان دادن تان به بازار سکه و ارز؟!Reviewed by Aryan on Jan 23Rating: مدیریت بازار سکه و ارز ، حتی از برآوردهای مردم نیز فشل تر بود. اواسط دی ماه که سیر صعودی قیمت های ارز و سکه آغاز شد ، خیلی ها با بدبینی پیش بینی کردند…

  آقای احمدی نژاد! این بود سر و سامان دادن تان به بازار سکه و ارز؟!Reviewed by Aryan on Jan 23Rating:

  مدیریت بازار سکه و ارز ، حتی از برآوردهای مردم نیز فشل تر بود. اواسط دی ماه که سیر صعودی قیمت های ارز و سکه آغاز شد ، خیلی ها با بدبینی پیش بینی کردند که سکه تا عید نوروز به یک میلیون می رسد و دلار هم می شود دو هزار تومان!

  اینک اما هنوز سه هفته از آن روزها نمی گذرد و هنوز در ابتدای بهمن هستیم که خبر می رسد سکه بهار آزادی به یک میلیون رسیده و دلار هم دو هزار تومان شده است. (خبرگزاری ایسنا -وابسته به دولت- 2 بهمن 90)

  در طول این مدت ، تقریباً همه رسانه ها در سطحی وسیع به این موضوع پرداختند و با تیترهایی چون ” خواب زمستانی مسوولان” و “‌افزایش قیمت سکه و ارز در جاده بی تدبیری” و نظایر این ها کوشیدند تلنگری به مسوولان بزنند تا بلکه رگ غیرتشان بجنبد و کاری کنند ؛ اما انگار که بازار استراتژیک ارز و طلای این کشور سر و صاحبی ندارد و مانند بوفالویی وحشی به هر سو و با هر سرعتی که می خواهد می تازد و کاری هم ندارد که در این وانفسای اقتصادی این مردم فقیر و متوسط جامعه هستند که زیر سم هایش له می شوند!احمدی نژاد

  البته پیش از این ، مردم  جواب برخی انتقادهای خود را گرفته اند و فهمیده اند که به قول آقای دکتر احمدی نژاد ، رئیس جمهور ، سکه خوردنی نیست و فقط به درد هدیه دادن می خورد. (اظهارات احمدی نژاد در سفر استانی همدان – 13 مهر 90)

  اما آقایان در قبال افزایش بی رویه قیمت ارزهای خارجی و از جمله دلار “سکوت الهام بخش رضایت” کرده اند و نمی گویند که هر چند دلار خوردنی نیست اما کوچکترین افزایش قیمتش ، منجر به بالا رفتن قیمت ها می شود و فشار را بر مردمی که قبل از این افزایش قیمت ها هم در فشار بودند ، ده برابر می کند.

  واقعاً تأسف انگیز است که رئیس جمهور یک کشور در سخنرانی عمومی خود بگوید که بازار ارز و سکه را ساماندهی خواهد کرد و قیمت دلار را به زیر هزار تومان خواهد رساند و در اندک مدتی بعد از همان سخنان ، دلار دوهزار تومان شود و همان رئیس جمهور به روی خودش هم نیاورد و کاری نه برای حفظ ارزش پول ملی که لااقل برای حفظ ارزش سخن و وعده خود ننماید!

  نکته تأسف بار و مشکوک ماجرا این است که در حالی که تمام کارشناسان می گویند در شرایط بحرانی کنونی باید در بانک ها ایجاد جاذبه کرد تا نقدینگی مردم از سکه و ارز به سمت بانک ها برود ، رئیس جمهور اصرار دارد که نباید نرخ سود بانکی را به بالای نرخ تورم برد و از تأیید مصوبه شورای پول و اعتبار در این خصوص خودداری می کند و حتی علتش را هم نمی گوید!

  مردم رئیس جمهور تعیین می کنند که علاوه بر اداره امور در حالت عادی ، در چنین مواقعی نیز وارد عرصه شود و مشکل گشایی کند نه این که نه خود کاری کند و نه اجازه دهد راهکار دیگران اجرا شود.

  سکهآیا واقعاً شرم آور نیست که قیمت سکه در یک ماه اخیر از 600 هزار تومان به یک میلیون تومان افزایش یابد؟ مگر قیمت جهانی طلا چقدر بالا رفته است؟!
  راست می گویند! سکه که خوردنی نیست و هر چه باداباد ! ولی دلار چرا در همین یک ماه اخیر این همه بالا رفته و مهیای شکستن کمر ملت شده است؟ درست یک ماه قبل در چنین روزی دلار 1420 تومان بود و حالا صحبت از 2000 تومان است. آیا این هم به بازار جهانی مربوط است؟!

  آقای احمدی نژاد! شما قرار بود رئیس دولت حامی محرومان و طبقه متوسط باشید ولی هیچ می دانید هر چه زمان می گذرد ، این دلال ها هستند که عاشق تان می شوند و دوست دارند شما رئیس جمهور مادام العمر کشور باشید؟!

  شوخی و تعارفی در کار نیست! اگر وضعیت مشابهی در خیلی از کشورهای دنیا رخ می داد و ارزش پول ملی در عرض 30 روز 30 درصد پایین می آمد ای بسا دولت ها استعفا و سقوط می کردند ولی این جا حتی به روی خودشان هم نمی آورند!
  واقعاً ما مردم ایران به کدامین سو روانه ایم؟ به خدا سوگند افزایش قیمت ها به حدی درد و سوز ندارد که بی توجهی و ” کی بود کی بود من نبودم” مسوولان دارد!

  … دولت پاسخگویم آرزوست!

  منبع : عصر ایران

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱۲)  • faeze

   قبل از ایشون سکه 93 تومن شد…آخرین سال ریاست جمهوری ایشون سکه 1 میلیون و 300 هزار تومن شد…حتی از 10 برابر هم بیشتر…در حالی که وعده داده بود مرز فقیر و غنی رو بر میداره…

  • امین

   ای بابا شماهم دلتون خوشه ها.
   به کدوم عملکرد این کشور اعتراض شده که به این بشه.مامستحق این فشارها هستیم چون خودمون خواهانشیم

  • کمترین بنده خدا

   کجاش دیدید !!!
   تا اشک همه در نیاوره و مملکت را ….. کوتاه نمیاد ؟؟؟
   شما چقدر عجول هستید !!! هنوز 8 سال تمام نشده است !!!
   همه چیز که مثل ….. نیست که با سرعت و دقت و صداقت و … حل بشود بالاخره زمان نیاز دارد ؟؟؟

  • بیتا

   واقعا یه نفر که سرش به تنش بیارزه بیاد بگه چه خبره .گرون شدن طلا و ارز واقعا به نفع کیه ؟اطلاعات کم من میگه به نفع خود دولته خب دم عیده باید عیدی بده حقوق بده یارانه بده .طلا و ارز که از اسمان نمیاد از بانکها به بازار تزریق میشه خب تموم این پولها به جیب دولتمردان میره .
   یکی هست جواب منو بده ؟یه متخصص که مغرض نباشه و حالیش باشه میتونه جواب بده؟

   • علیرضا

    حرف حساب که جواب نداره خواهر من ! شما تحلیل درستی از موضوع دارید . ولی دقیقا” مانند طلا و ارز که از آسمان نمی آید ، دولتمردان ما هم از آسمان نمی آیند ، خارجی نیستند و مثل ما ایرانی هستند ، در حقیقت آنها خود ما هستند . اگر شما جزو دولتمردان بودید غیر از این عمل میکردید ؟ در حالی که میتوانستید منافعی بدست آورید و آن را در جهت اهداف خود ( آنچه عقیده دارید درست است) بکار بگیرید !؟ البته منظور من تایید کار ایشان نیست ، من فکر میکنم همه ما مقصریم … به رفتاری که در رانندگی از خود نشان میدهیم دقت کنید ! سر تمام چهار راههای این کشور خواهید دید حق تقدم با کسی است که زرنگ تر است ! بی غرض بگویید غیر از این است ؟ متاسفانه ما مردم ” زرنگی ” شده ایم .

  • مدارا

   پشت سرهم تواخبارمیگه تو یونان توفرانسه تواوکراین و… مردم تظاهرات کردن به خاطربحران مالی که به مابگن آره تواروپاآسایش وجودنداره و ماروسرگرم کنند.کی توایران جرات اعتراض داره.

  • یاور دکتر

   طفلک داره تمام سعیشو می کنه ،فقط یکم دیگه مونده ایران گه استان بشه
   GO AHEAD

  • رحمان

   جانا سخن از زبان ما میگویی!

  • aras2

   از کرامات شیخ ما این است شیره را خورده گفت شیرینست

  • ششش

   حرس نخور داداش جنسش ایرانیه زود می پوکه

  • امیر

   سلام سرانه مملکت به سلامت به قول خسروپرویز شاه ایران گلابیه می خوریم

  • محمد

   مشکلات کشور کومور اخه هنوز حل نشده انشاله اگه مشکل این کشور حل شد کریستوف کلمب یه فکری هم به حال ما میکننن .

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.