• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , اخبار » توضیحات بیمه مرکزی پیرامون افزایش 50 درصدی حق بیمه
  کد خبر : 35382

  توضیحات بیمه مرکزی پیرامون افزایش 50 درصدی حق بیمه

  توضیحات بیمه مرکزی پیرامون افزایش 50 درصدی حق بیمه Reviewed by Aryan on Oct 24Rating: غلامعلی ثابت،رئیس کمیته فنی بیمه مرکزی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص اقدام برخی از شرکت‌های خودروساز مبنی بر افزایش نرخ بیمه شخص ثالث انواع خودرو‌های سورای و وانت اظهار داشت: اقدام خودرو سازان در افزایش میزان حق بیمه شخص…

  توضیحات بیمه مرکزی پیرامون افزایش 50 درصدی حق بیمه Reviewed by Aryan on Oct 24Rating:

  غلامعلی ثابت،رئیس کمیته فنی بیمه مرکزی در گفت‌وگو با فارس، در خصوص اقدام برخی از شرکت‌های خودروساز مبنی بر افزایش نرخ بیمه شخص ثالث انواع خودرو‌های سورای و وانت اظهار داشت: اقدام خودرو سازان در افزایش میزان حق بیمه شخص ثالث خلاف قانون نیست.
  وی با اشاره به اینکه در گذشته هیأت وزیران نرخ ثابتی را برای بیمه شخص ثالث به شرکت‌های بیمه اعلام می‌کرد، افزود: در آیین‌نامه جدید مصوب هیأت وزیران رقم ثابت حذف شده است که به دنبال آن شرکت‌های بیمه مطابق فرمول‌های خاصی نرخ بیمه شخص ثالث را تعیین می‌کنند.
  وی ضمن بیان این مطلب که نرخ بیمه شخص ثالث براساس نسبتی از مجموع مبلغ دیه و پوشش مالی که حدود 2.5درصد مبلغ دیه است تعیین می‌شود، گفت: در حال حاضر که مبلغ دیه در ماه‌های حرام 90 میلیون تومان مشخص شده با افزایش 2.5 درصد که حدود 2 میلیون 250 هزار تومان است تعهد شرکت‌های بیمه را در مجموع به 92 میلیون و 250 هزار تومان می‌رساند.
  به گفته ثبات، در تعرفه هیأت وزیران نرخ بیمه شخص ثالث انواع وسایل نقلیه از ضرب نرخ در مجموع تعهد اجباری شرکت‌های بیمه بدست می‌آید که هر وسیله نقلیه‌ای باید آن را پرداخت کنند.
  رئیس کمیته فنی بیمه مرکزی ضمن تأکید براینکه با افزایش مقدار دیه تعهدات شرکت‌های بیمه نیز افزایش و میزان حق بیمه وسایل نقلیه نیز دچار تغییرات خواهد شد، افزود: در شرایط فعلی شرکت‌های بیمه از ابتدای آبان ماه بیمه‌نامه‌ها را با تعهدات جدید و در نتیجه با حق بیمه جدید صادر خواهند کرد.
  به گفته وی، بنابراین وسایل نقلیه صفر کیلومتری که از شرکت‌های خودور ساز خارج می‌شوند به طور طبیعی با افزایش 50 درصدی در حق بیمه‌ها مواجهه خواهند شد.
  ثبات با اشاره به اینکه اقدام خودرو سازان در افزایش میزان حق بیمه شخص ثالث خلاف قانون نیست، تصریح کرد: پیش از این هیأت وزیران برای بیمه شخص ثالث رقم ثابتی را تعیین کرده بود که شرکت‌های بیمه خلاف آن را نمی‌توانستند صادر کنند اما در مصوبه جدید هیأت وزیران این رقم ثابت به نرخ تبدیل شده و بنابراین به صورت طبیعی با افزایش نرخ دیه حق بیمه نیز افزایش خواهد یافت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.