• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » شخم زمستانه در شاليزارهاي لنگرود شروع شد
  کد خبر : 350214

  شخم زمستانه در شاليزارهاي لنگرود شروع شد

  شخم زمستانه در شاليزارهاي لنگرود شروع شد Reviewed by Aryan on Jan 21Rating: مديرجهادكشاورزي شهرستان لنگرود گفت: شخم زمستانه در 5 درصد از اراضي اين شهرستان آغاز شده است. منطقه گيلان، گفت: شاليكاران لنگرودي به منظور مبارزه با علف‌هاي هرز و كرم ساقه‌خوار برنجكار شخم زمستانه خود را با توجه به مساعد بودن شرايط آب…

  شخم زمستانه در شاليزارهاي لنگرود شروع شد Reviewed by Aryan on Jan 21Rating:

  مديرجهادكشاورزي شهرستان لنگرود گفت: شخم زمستانه در 5 درصد از اراضي اين شهرستان آغاز شده است.

  منطقه گيلان، گفت: شاليكاران لنگرودي به منظور مبارزه با علف‌هاي هرز و كرم ساقه‌خوار برنجكار شخم زمستانه خود را با توجه به مساعد بودن شرايط آب و هوايي زودتر از سال قبل آغاز كرده و در حال حاضر 5 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

  وي افزود: شخم زمستانه موجب مي‌شود از آب بارندگي‌هاي موجود استفاده بهينه شود كه اين امر موجب كاهش هزينه‌هاي توليد برنج خواهد شد.

  بهشتي اظهاركرد: با اجراي عمليات شخم زمستانه در شاليزارها ميزان علف‌هاي هرز و جمعيت كرم ساقه‌خوار برنج در فصل زراعت برنج كاهش خواهد يافت.

  وي افزود: شخم زمستانه همچنين باعث كاهش مصرف سموم شيميايي در اراضي شاليكاري خواهد شد.

  بهشتي همچنين از آغاز طرح تجهيز ونوسازي بيش از931هكتار از اراضي شاليزاري شهرستان لنگرود در سال زراعي91 – 90 خبر داد و در ادامه افزود: اين طرح در روستاهاي رجب محله، نالكياشر، كوشالشاد، ميان محله در سطح 130 هكتار و تازه‌آباد بازارده در سطح180 هكتار و سلطان‌مرادي در سطح 106 هكتار، نالكياشر در سطح 275 هكتار، سايه‌كش فتيده در سطح 130 هكتار، آلوغ فك در سطح 50 هكتار و درياسر در سطح 60 هكتار است.

  وي تصريح كرد: با انجام اين پروژه‌ها (تجهيز و نوسازي اراضي) علاوه بر صرفه‌جويي در مصرف آب و ساير مزايا امكان كشت دوم و كشت مكانيزه برنج نيز فراهم مي‌شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.