• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آرژانتيني‌ها پرچم‌ انگليس را آتش زدند
  کد خبر : 348775

  آرژانتيني‌ها پرچم‌ انگليس را آتش زدند

  آرژانتيني‌ها پرچم‌ انگليس را آتش زدندReviewed by Aryan on Jan 21Rating: گروهي از معترضان خشمگين آرژانتيني در اعتراض به سخنان نخست‌وزير انگليس در مقابل ساختمان سفارت اين كشور در شهر بوينس آيرس تظاهرات كرده و اقدام به آتش زدن پرچم‌هاي انگليس كردند. به گزارش ايسنا به نوشته روزنامه ديلي ميل، معترضان آرژانتيني در مقابل ساختمان…

  آرژانتيني‌ها پرچم‌ انگليس را آتش زدندReviewed by Aryan on Jan 21Rating:
  گروهي از معترضان خشمگين آرژانتيني در اعتراض به سخنان نخست‌وزير انگليس در مقابل ساختمان سفارت اين كشور در شهر بوينس آيرس تظاهرات كرده و اقدام به آتش زدن پرچم‌هاي انگليس كردند.

  به گزارش ايسنا به نوشته روزنامه ديلي ميل، معترضان آرژانتيني در مقابل ساختمان سفارت انگليس در پايتخت اين كشور تجمع كرده و در تظاهراتي خواستار قطع روابط ديپلماتيك دولت كشورشان با لندن شدند.

  معترضان شعارهايي را عليه ديويد كامرون، نخست‌وزير انگليس سر دادند و بنرهايي حمل مي‌كردند كه روي آنها شعارهايي نوشته شده بود، “انگليس بايد از فالكلند خارج شود” و “روابط را اكنون قطع كنيد”.

  پس از آنكه ديويد كامرون در سخناني آرژانتين را به خاطر استمرار تاكيد بر حق حاكميت خود در منطقه اقيانوس اطلس جنوبي متهم به استعمارگري كرد، تنش‌ها ميان دو كشور بالا گرفت.

  اظهارنظرهاي نخست‌وزير انگليس و پارلمان اين كشور موجب پاسخ خشمگينانه آرژانتين و افزايش تنش‌ها در آستانه سي‌امين سالگرد جنگ فالكلند شد.

  در اين تظاهرات پليس ضدشورش آرژانتين براي محافظت از سفارت انگليس در محل استقرار پيدا كرد.

  از سوي ديگر ويليام هيگ، وزير امور خارجه انگليس در سخناني به دولت آرژانتين گفت تا تلاش براي مرعوب ساختن ساكنان جزاير فالكلند را متوقف كند.

  ويليام هيگ در مصاحبه‌اي به روزنامه تايمز لندن گفت: اگر آرژانتين حقيقتا خواهان پيشرفت روابط است، بايد از تلاش‌ها براي مرعوب ساختن شهروندان دست بردارد.

  وي افزود: دولت آرژانتين بايد موافقت كند تا مذاكره‌اي انجام شود، بر سر اينكه چه‌طور آرژانتين، انگليس و جزاير فالكلند به عنوان سه دموكراسي بتوانند در زمينه همسايگي خود در اقيانوس اطلس جنوبي و منافع مشترك با يكديگر همكاري كنند.

  ويليام هيگ همچنين بر حق تعيين سرنوشت سه‌هزار ساكن جزاير فالكلند تاكيد كرد.

  وي تاكيد كرد: آينده جزاير فالكلند براي مردم است. آنها آزاد هستند تا آينده خود را تعيين كرده و اقتصاد و جامعه خود را توسعه دهند. 30 سال پس از حمله آرژانتين، آنها اين حق را دارند تا سرنوشت خود را تعيين كنند و حق آنها همچنين سنگ بناي سياست ما خواهد بود.

  وي افزود: اغلب ساكنان جزاير فالكلند، نسل نهم هستند كه اعلام مي‌كنند، اول از همه فالكلندي هستند و در درجه دوم انگليسي.

  وزير امور خارجه انگليس همچنين اظهار داشت حوزه‌هايي وجود دارند كه لندن و بوينس آيرس مي‌توانند در آنها با يكديگر همكاري كنند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.