• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دکوراسیون , مطالب برگزیده سایت » دکوراسیون با معماری خاص
  کد خبر : 344722

  دکوراسیون با معماری خاص

  دکوراسیون با معماری خاصReviewed by Farnaz on Jan 20Rating:  در اینجا استفاده از یکسری معماری های خاص برای به روز رسانی و طراحی محیط خانه تان به صورتی که مطابق با مد روز باشد به شما پیشنهاد می کنیم سعی کنید از تمامی فضای خانه نهایت استفاده را ببرید.  ▪ دیوارهای طاق دار درگاه هایی…

  دکوراسیون با معماری خاصReviewed by Farnaz on Jan 20Rating:

   در اینجا استفاده از یکسری معماری های خاص برای به روز رسانی و طراحی محیط خانه تان به صورتی که مطابق با مد روز باشد به شما پیشنهاد می کنیم سعی کنید از تمامی فضای خانه نهایت استفاده را ببرید.

   ▪ دیوارهای طاق دار

  درگاه هایی به شکل قوس دار و طاق دار که به شکلی زیبا در اطراف خانه ساخته شده اند و معماری آنها بسیار چشم نواز است.به خصوص زمانی که این درگاه های طاق دار فضای ورود به اتاق نشیمن باشند که به این شکل فضایی خصوصی بوجود می آورد.

   ▪ پلکان ها
  این پلکان در کنار دیوار ساخته شده و اولین پله که شروع پلکان با آن می باشد به صورتی مجزا و بزرگتر از سایر پلکان ها معماری شده است و سرتاسر پله ها توسط یک سری نرده ها محافظت شده اند که از امنیت و زیبایی بالایی برخوردار شده اند.

   ▪ نصب قاب روی دیوارها
  هیچ گاه بی هدف و بدون در نظر گرفتن موقعیت اتاق و تناسب رنگ قاب و تصویر داخل آن با فضای اطراف، آن را انتخاب نکنید. چرا که با این کار فقط به بی نظمی بیشتر اتاق کمک کرده اید.
  نکته: هنگامی که روی دیوار هایی مانند دیوار مربوط به حمام تخته ها یا قاب های چوبی نصب می شود به دلیل اینکه دیوار زیر آن دارای نم و رطوبت می باشد و در معرض رطوبت قرار گرفته اند دچار پیچ و تاب و یا پوسیدگی می شوند. به عبارتی دیگر روی دیوار های مرطوب نباید قاب های چوبی نصب کرد چرا که پوسیده می شوند.

   ▪ طراحی سقف آشپزخانه
  فراموش نکنید که در طراحی و معماری آشپزخانه تان نور از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از المانهایی که می تواند در بازتاب نور کمک شایانی به شما بکند سقف است .
  سقف بهتر است رنگ روشنی مثل سفید داشته باشد و اگر تمایل به رنگی غیر از سفید دارید تا آن را با کابینت هایتان هماهنگ کنید بهتر است سراغ رنگ هایی مثل زرد بروید چرا که این رنگ شبیه نور خورشید است و فضا را بزرگ و روشن نشان می دهد .
  راه حل دیگری که برای طراحی سقف آشپزخانه تان به شما پیشنهاد می کنیم استفاده از سقف های پایه دار است که داخل آنها هالوژن به کار رفته است .
  سعی کنید کابینت هایی که در طبقات بالاتر و نزدیک سقف قرار دارند درب شیشه ای داشته باشند تا به بازتاب نور کمک کنند.

   ▪ نور متمرکز از داخل سقف اتاق
  لازم نیست سقف فضاهای مختلف در خانه شما یکسان باشد . به طور مثال سقف اتاق نهار خوری شما می تواند به صورت برجسته و یا فرو رفته و گنبدی باشد و نقاطی روی آنها تعبیه شده باشد تا از داخل آنها نور (نور هالوژن ) بتابد .
  می توانید از سقف های کاذب که به صورت تخته های چوبی یا الوار هم هستند استفاده کنید.

   ▪ قفسه ها و ظروف کریستال
  می توانید در آشپزخانه و یا قسمت هایی از دیوار نشیمن که فرورفتگی بوجود آمده یکسری کابینت یا بوفه های شیشه ای تعبیه کنید تا بهترین ظروف کریستال و یا حتی ظروف سرامیکی و سفالی رنگی داخل آن قرار دهید.

   ▪ طراحی های مکمل
  اگر آشپزخانه شما سبک کلاسیک دارد بهتر است هود آشپزخانه به تنهایی و بدن هیچ پوششی خودنمایی نکند ،نباید اجازه داد که گذاشتن هود در آشپزخانه نمای زشتی را به فضای آشپزخانه دهد.باید روی هود را با استفاده از ظروف دکوری زیبا طراحی کرد و نمای هود را زیبا جلوه داد.

   ▪ کاشی های سرامیکی طرح دار
  می توان در فضاهای خالی دیوارهای آشپزخانه از یکسری کاشی های سرامیکی برجسته طرح دار استفاده کرد . مثلا روی دیوار زیر هود قاب های سرامیکی نصب می شود که کنارهم گذاشتن این قطعات سرامیکی روی دیوار به زیبایی فضای آشپزخانه می افزاید.

   ▪ لامپ های آویزی
  می توانید در آشپزخانه برای تامین روشنایی از لامپهایی که به صورت چندتایی به یک میله متصل هستند استفاده کنید . که اگر این اتفاق در بالای میز غذاخوری داخل اشپزخانه و یا در آشپزخانه هایی که به صورت جزیره هستند در بالای کانتر مرکزی بیفتد فضای آشپزخانه شما را تخصصی و زیبا جلوه خواهد.

   ▪ زیبا سازی آشپزخانه
  برای زیبا سازی در خانه تان بهتر است بیشترین تغییرات را در آشپزخانه اعمال کنید .استفاده از مبلمان های غیر معمول ، دوخت پرده هایی رنگی ، استفاده از چراغ یا لوستر هایی با سبک فرمی متفاوت .

   ▪ فضای بالای شومینه
  شومینه یا بخاری در هر محلی که نصب شوند معمولا دیوار بالای آن خالی می باشد و چون فضای داخلی شومینه عمق زیادی دارد میتوان دیوار بالای آن را هم به صورت گود در آورد و آن را به صورتی زیبا و به شکل طاق دار درآورد.این معماری هم این دیوار را از سادگی در میاورد و هم اینکه می توان در داخل این طاقچه ها از وسایل تزئینی استفاده کرد.

   ▪ قفسه هایی در داخل دیوارها
  می توان به جای استفاده از قفسه های چوبی در داخل اتاق ها و گرفتن فضای اتاق ,در داخل دیوارها یکسری طبقات قفسه ای شکل تعبیه کرد که برای نگه داری وسایل زیادی هم مورد استفاده قرار می گیرد.

   ▪ استفاده از نور خورشید
  در بعضی از اتاق ها پنجره هایی را به صورت سرتاسری و به صورت در مانند می سازند که بتوان از نور خورشید به صورت مستقیم استفاده کرد.در داخل دیوارهای کنار این پنجره ها قفسه ایی را در میاورند و وسایلی چون کتاب ها را داخل آن نگهداری می کنند و در پائین این پنجره ها مبلمان راحتی قرار می دهند که بتوان روی آنها استراحت کرد و همراه با مطالعه کردن از نور خورشید هم استفاده کرد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.