• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , خانه و خانواده » این اشتباهات زندگی مشترک شما را خراب می کند
  کد خبر : 341684

  این اشتباهات زندگی مشترک شما را خراب می کند

  این اشتباهات زندگی مشترک شما را خراب می کندReviewed by Aryan on Jan 19Rating: شاید همه انسان ها در طول زندگی مشترک، اشتباهاتی را مرتکب شوند که گاهی برای چند لحظه یا گاه چند روز سبب بروز دلخوری زن و شوهر ها شود؛ ولی بعضی از این اشتباهات و مهم تر از آن، تکرار آنها…

  این اشتباهات زندگی مشترک شما را خراب می کندReviewed by Aryan on Jan 19Rating:

  شاید همه انسان ها در طول زندگی مشترک، اشتباهاتی را مرتکب شوند که گاهی برای چند لحظه یا گاه چند روز سبب بروز دلخوری زن و شوهر ها شود؛ ولی بعضی از این اشتباهات و مهم تر از آن، تکرار آنها آنقدر زندگی مشترک را به خطر می اندازد که ممکن است حتی به طلاق منجر شود.

  حتما زوج هایی را دیده اید که به طور ناگهانی و بدون اینکه مشکلات حاد و بزرگی در زندگی شان داشته باشند، ناگهان تصمیم به جدایی و طلاق می گیرند و جالب اینکه آنها ممکن است حتی تا سال ها بعد از خود بپرسند کجای کارشان اشتباه بوده که منجر به طلاق شده است و معمولا هم هر کدام دیگری را مقصر این امر می داند، غافل از اینکه در بیشتر موارد هر دو آنها به یک اندازه مقصرند و اشتباهات ریز و درشت زیادی را مرتکب شده اند که ادامه زندگی مشترک را برای آنها مشکل کرده است.

  شاید بزرگ ترین مشکل زوج ها مخصوصا زوج های جوان، تلاش برای عوض کردن خلقیات و نوع رفتار همسر باشد. بدون شک، افراد بالغ نمی توانند خیلی عوض شوند و به طرز چشمگیری تغییر نمی کنند، پس بهتر است فرد، همسر خود را قبول کرده و او را به خاطر منحصربه فرد بودنش و تفاوت هایی که با دیگران دارد، دوست بدارد. تلاش برای عوض کردن همسر، فقط احساسات او را جریحه دار کرده و زندگی مشترک را خراب می کند و اشتباهی است که نباید بر انجام آن اصرار کرد.

  یکی دیگر از این موارد مشکل زا در میان زوج ها به خصوص در زوج های جوان صحبت با نیش و کنایه است که اگر در طولانی مدت ادامه پیدا کند، سبب دلخوری های جبران ناپذیری می شود. مورد دیگر نداشتن وقت کافی و عدم اختصاص دادن وقت لازم برای یکدیگر است. در نتیجه این مساله بعضی از زوج ها آنقدر از یکدیگر فاصله گرفته اند که دیگر علاقه ای نسبت به هم احساس نمی کنند. پذیرش اشتباهات خود و عذرخواهی به موقع نیز از مواردی است که گاه زوج ها فراموش می کنند به آن عمل کنند. حسادت هم از مواردی است که می تواند یک زندگی را به جهنم تبدیل کند.

  اگر دو نفر همدیگر را برای زندگی انتخاب کرده اند، حسادت باعث اتلاف وقت و انرژی آنها شده و موجب اهانت به همسر می شود و این تصور را به وجود می آورد که طرف مقابل به او اعتماد ندارد و این کار می تواند سمی در رابطه زوج ها باشد. توقع بیش از حد زوج ها از یکدیگر، مخصوصا در تنگنا قرار دادن همسر از نظر اقتصادی هم ناخودآگاه به همدیگر آزاررساندن است. نکته دیگر اینکه اگر زوج هایی هستند که از مشاجره به جای گفت وگو استفاده می کنند یا در زندگی مشترک غرور دارند یا در کل قدر همسرشان را نمی دانند، باید منتظر تبعات خطرناک این اشتباهات نیز باشند.

  شاید در برخی از زندگی ها و در صورتی که واقعا هیچ راه دیگری باقی نمانده باشد، طلاق آخرین و بهترین راه باشد؛ اما راه های متفاوتی وجود دارد که می تواند پایه های سست یک زندگی مشترک را تنومند کرده و طول عمر آن را به سال های متمادی افزایش دهد. اما اغلب مشکلات زندگی زوج های جوان به علت عدم تجربه و اطلاعات کافی از نحوه کنترل زندگی مشترک است و اینکه دختر و پسر جوان نیاموخته اند چگونه همسرداری کنند و چگونه بر مشکلات پیش آمده غالب شوند یا چگونه ایجاد علاقه کنند.

  برای هر کاری، داشتن تجربه و راهنمایی شدن، مهم ترین ملزوماتی است که موجب رسیدن به نتایج مطلوب در آن کار می شود و عدم آگاهی و نداشتن راهنمای مناسب هم متقابلا بزرگ ترین ضربه ای است که می توان بر پیکره اهداف خود وارد کرد. در این موارد بهترین راه مشاوره و کمک گرفتن از متخصصان دارای این علم است. مشاور باتجربه و متخصص، حکم یک راهنمای مناسب و کوله باری از تجربه را دارد که مشکلات پیش آمده را چنان نرم و کمرنگ می کند که دیگر جای هیچ اختلافی باقی نمی ماند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.