• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » دولت قانون مربوط به مترو را قبول ندارد
  کد خبر : 339265

  دولت قانون مربوط به مترو را قبول ندارد

  دولت قانون مربوط به مترو را قبول نداردReviewed by Aryan on Jan 18Rating: معاون پارلمانی رئیس جمهور توضیحات نمایندگان رئیس جمهور به کمیسیون‌های مجلس درباره طرح سؤال از رئیس جمهور را “روشن” خواند. حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد‌رضا میر‌تاج‌الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور که در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت با خبرنگاران گفت‌و‌گو می‌کرد، در خصوص طرح…

  دولت قانون مربوط به مترو را قبول نداردReviewed by Aryan on Jan 18Rating:

  معاون پارلمانی رئیس جمهور توضیحات نمایندگان رئیس جمهور به کمیسیون‌های مجلس درباره طرح سؤال از رئیس جمهور را “روشن” خواند.

  حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد‌رضا میر‌تاج‌الدینی معاون پارلمانی رئیس جمهور که در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت با خبرنگاران گفت‌و‌گو می‌کرد، در خصوص طرح سؤال از رئیس جمهور گفت: سؤال از رئیس جمهور دیروز در 3 کمیسیون مجلس شورای اسلامی مطرح و امروز نیز در کمیسیون اصل 90 مطرح شد.

  وی افزود: ما گزارشات را در این خصوص بیرون نمی‌دهیم اما چیزی که در رسانه‌ها منتشر شد، غیر از گزارش آقایان جلالی و آقایی که گزارش خوبی بود، بقیه گزارش‌ها ناقص بود.

  معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: الان ‌قانع شدن یا نشدن مطرح نیست زیرا که ‌جواب‌های روشنی دادیم.

  “در خصوص مترو اعلام کردیم که قانونی که مراحل اولیه‌اش تصویب شد، دولت آن را قبول نکرده بود چرا‌که خلاف اصل 75 و شورای نگهبان نیز ‌نظر دولت را داشت”.

  وی ادامه داد: تخلف دیگری که در مجلس رخ داد، آن بود که طبق اصل 75 هر موردی که بار مالی دارد، قابل طرح در مجلس نیست‌ که البته دوستان این موضوع را از دستور کار خارج نکردند‌ از این رو ما این دو بحث را مطرح کردیم.

  میرتاج‌الدینی اضافه کرد: الان قانون برای اجرا رفته است و چون در قالب تسهیلات قرار دارد، شرایطی می‌خواهد که از طرف شهرداری حاصل نشده و در این زمینه شهرداری بدهی‌ دارد.

  وی به بحث رشد اقتصادی و سؤالاتی در این زمینه اشاره کرد و گفت: در جلسات اعلام شد که چگونه با رشد یک درصد می‌توان یک میلیون 600 هزار شغل ایجاد کرد که ‌در جواب گفتیم آن چیزی که درباره رشد اقتصادی می‌گویید، درست نیست و ‌چیزی که مراجع رسمی اعلام نکرده‌اند، نباید اعلام شود.

  به گزارش فارس،معاون پارلمانی رئیس جمهور افزود: بر اساس گزارشات رشد اقتصادی حدود 4.5 تا 5 درصد بود و بر اساس گزارش صندوق بین‌المللی پول این میزان 3.5 سه و نیم درصد اعلام شده است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.