• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » سقف خروج ارز مسافرتی 5 هزار دلار
  کد خبر : 337564

  سقف خروج ارز مسافرتی 5 هزار دلار

  سقف خروج ارز مسافرتی 5 هزار دلارReviewed by Aryan on Jan 18Rating: معاون امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی سقف خروج ارز همراه مسافر از کشور پنج هزار دلار است. “محمدرضا نادری” با بیان این مطلب افزود: بانک مرکزی دستورالعملی را برای ارز قابل خروج و ورود همراه مسافر…

  سقف خروج ارز مسافرتی 5 هزار دلارReviewed by Aryan on Jan 18Rating:

  معاون امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی سقف خروج ارز همراه مسافر از کشور پنج هزار دلار است.

  “محمدرضا نادری” با بیان این مطلب افزود: بانک مرکزی دستورالعملی را برای ارز قابل خروج و ورود همراه مسافر به گمرک جمهوری اسلامی ارایه و این سازمان نیز آن را به گمرکات مسافری ابلاغ کرده است.
  وی اظهار داشت: واردات ارز به هر میزان امکان پذیر است، اما باید میزان آن به گمرک اعلام شود تا با هدایت به بانک ها اظهارنامه ارزی تکمیل شود.
  وی ادامه داد: در صورتی که ارزی برای فروش و تجارت به کشور وارد شود، پرداخت حقوق ورودی و مالیات بر ارزش افزوده برای آن الزامی است.
  معاون امور گمرکی گمرک افزود: زمانی که ارز همراه افراد بیش از حد متعارف باشد، جنبه تجاری پیدا می کند و معادل ارزش هر قطعه ارز باید مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شود.
  وی با بیان این که، آماری از میزان واردات روزانه ارز مسافری به کشور و اظهار آن به گمرکات وجود ندارد به ایسنا گفت: از آنجایی که ارز همراه مسافر پنج هزار دلار تعیین شده در صورتی که فرد در زمان بازگشت به عنوان مثال 50 هزار دلار همراه داشته باشد این امر نشان دهنده جنبه تجاری بودن ارز وارداتی است.
  معاون امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی با اشاره به این که مسافران بر اساس گذرنامه و میزان مدت زمان مسافرت، قابل شناسایی هستند، اظهار داشت: حجم ارزی که گردشگران و مسافران در اختیار دارند مشخص است، اما اگر ارز همراه آنها در زمان بازگشت 50 تا 100 هزار دلار باشد نشان دهنده آن است که قصد معامله آن را دارد و باید حقوق ورودی و مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.