• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » اسرائیل قادر به منهدم کردن برنامه هسته ای ایران نیست
  کد خبر : 336022

  اسرائیل قادر به منهدم کردن برنامه هسته ای ایران نیست

  اسرائیل قادر به منهدم کردن برنامه هسته ای ایران نیستReviewed by Aryan on Jan 18Rating: منابع بلند پایه رژیم صهیونیستی تایید کردند که سازمان جاسوسی موساد و نیروی هوایی این رژیم قادر به از بین بردن برنامه هسته ای ایران نیستند. به گزارش العالم، این منابع همچنین به احتمال دست داشتن موساد در عملیات ترور…

  اسرائیل قادر به منهدم کردن برنامه هسته ای ایران نیستReviewed by Aryan on Jan 18Rating:

  منابع بلند پایه رژیم صهیونیستی تایید کردند که سازمان جاسوسی موساد و نیروی هوایی این رژیم قادر به از بین بردن برنامه هسته ای ایران نیستند.

  به گزارش العالم، این منابع همچنین به احتمال دست داشتن موساد در عملیات ترور دانشمندان ایرانی و دیگران در کشورهای عربی اشاره کردند.

  به تازگی کتابی به نام “موساد، عملیات بزرگ” به قلم یک نویسنده و تاریخ نگار صهیونیست به نام “میخائیل بار زورهار” و یک ژورنالیست قدیمی به نام “دیوید بن گوریون” منتشر شده است.

  آنها در کتاب خود با استناد به منابع مسوول در دستگاه جاسوسی خارجی و کارشناسان امنیتی غربی نوشتند که اسرائیل قادر به منهدم کردن برنامه هسته ای ایران نیست.

  این دونفر در کتاب خود همچنین به عملیات حذف فیزیکی از سوی اسرائیل در کشورهایی پرداختند که در فهرست دشنمان تل آویو قرار دارند.

  این دو نویسنده گفتند: نیروی هوایی اسرائیل قادر به حمله نظامی به برنامه هسته ای ایران -با وجود پراکندگی تاسیسات هسته ای ایران در چندین منطقه – است اما همزمان کارشناسان تاکید می کنند که اسرائیل قادر به منهدم کردن کلی این برنامه هسته ای نیست بلکه عملیات نظامی به تعویق چند ساله بمب هسته ای ایران منجر خواهد شد.

  اما درمقابل کارشناسان هشدار می دهند که واکنش ایران با کمک حماس و حزب الله بسیار سخت خواهد بود؛ امری که ایجاب می کند تصمیم گیرندگان در تل آویو تصمیمی سرنوشت ساز را اتخاذ کنند که اسرائیل از سال 1948 میلادی شاهد آن نبوده است.

  این دونویسنده گفتند که باید برای همگان روشن باشد که موساد قادر به منهدم کردن برنامه هسته ای ایران نیست.

  این دو نویسنده که به منابع بلندپایه در دستگاه جاسوسی خارجی اسرائیل استناد کرده اند، افزودند: بعد از تحلیل عملیات موساد و شیوه های اجرا واهداف عملیات یعتی عملیات ترور دانشمندان ایرانی ودیگران به این نتیجه قطعی رسیدیم که اینگونه اقدامات کار موساد است زیرا تنها دستگاه اطلاعاتی قادر به اجرای عملیات حذف فیزیکی یاد شده است.

  آنها افزودند: یگان حذف فیزیکی کیدون (سرنیزه) در یکی از مناطق نقب در جنوب اسرائیل مستقر است وبه گفته منابع خارجی از 20 جنگجوی زن و مرد تشکیل شده است که به چند زبان سخن می گویند و متخصص اجرای عملیات جسورانه حذف فیزیکی بویژه در خاک کشورهای دشمن هستند.

  این دو نویسنده صهیونیست گفتند: موساد به کشتن دانشمندان ایرانی اکتفا نکرده بلکه به مبارزه با برنامه هسته ای ایران بوسیله نفوذ مزدوران و وارد کردن یگان های حذف فیزیکی به خاک ایران، انفجارها، ایجاد شرکت های ساختگی و حذف فیزیکی مسئولان بلندپایه برنامه هسته ای ایران می پردازد.

  این دو نویسنده افزودند: فرد شمار یک مورد پیگرد دستگاه های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل امروز محسن فخری 49 ساله است که پدر معنوی برنامه هسته ای ایران به شمار می رود.

  به گفته این دو نویسنده، سازمان اطلاعاتی غربی همه اطلاعات مربوط به این فرد از جمله شماره تلفن خانه اش را در مطبوعات اروپایی منتشر کرده اند اما سازمان اطلاعات ایران پیوسته وضعیت وی را تغییر می دهد و از این فرد از بیم ترورش از سوی سازمان های جاسوسی غربی یا اسرائیلی محافظت می کند.

  این دو نویسنده به مصاحبه روزنامه دیلی تلگراف با ریبا بهالا متخصص در امور اطلاعات امنیتی یکی از شرکت های آمریکایی استناد می کنند که گفت: موساد اسرائیل در جنگ خود علیه برنامه هسته ای ایران، بهترین کاری که می کند همان حذف فیزیکی مسئولان بلندپایه این برنامه با همکاری سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا “سیا” است وعلاوه بر آن این دو سازمان (موساد و سیا) چند عملیات خرابکارانه در برنامه هسته ای ایران انجام داده اند.

  این روزنامه ادامه داد: موساد همان شیوه دهه هشتاد قرن گذشته را درپیش گرفته است زیرا در آن زمان سه دانشمند عراقی را به قتل رساند و اسرائیل از این طریق توانست برنامه هسته ای عراق را کند نماید تا این که نیروی هوایی اسرائیل در ژوئن سال 1981 میلادی آن را بمباران کرد.

  این دو نویسنده به نقل از مسئولان اسرائیلی اذعان کردند که دستگاه اطلاعات ایران به عملیات های متعدد قوی و سری با جسارت فراوان دست زده است و بر دستگاه های اطلاعاتی اسرائیلی وغربی برتری یافته است و آنها را به ابزارهایی تهی درقبال خودش تبدیل کرده است که چیزی از تلاش های ایران نمی دانند.

  این دو نویسنده افزودند: ایران همچنین دامی را برای دستگاه های اطلاعاتی غربی و موساد ایجاد کرد و آنها به سادگی فراوان در آن افتادند.

  این کتاب همچنین به نکته بسیار مهمی درخصوص عدم درک آمریکایی ها و اسرائیلی ها از طرح ایران اشاره کرد و گفت: ایرانی ها ذکاوت بالایی دارند زیرا به موازات توسعه برنامه هسته ای، به تولید موشک های میان برد و دور برد قادر به حمل کلاهک هسته ای اقدام می کنند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.