• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » آیا کشورهای خلیج فارس از تحریم ایران سود می برند؟
  کد خبر : 335976

  آیا کشورهای خلیج فارس از تحریم ایران سود می برند؟

  آیا کشورهای خلیج فارس از تحریم ایران سود می برند؟Reviewed by Aryan on Jan 18Rating: خبرگزاری رویترز در مقاله ای به عکس العمل کشورهای نفت خیز حوزه خلیج فارس در مورد طرح تحریم صادرات نفت ایران و چگونگی برخورد این کشورها با این مسئله پرداخته است. مقاله نویس رویترز معتقد است کشورهای تولید کننده نفت در…

  آیا کشورهای خلیج فارس از تحریم ایران سود می برند؟Reviewed by Aryan on Jan 18Rating:

  خبرگزاری رویترز در مقاله ای به عکس العمل کشورهای نفت خیز حوزه خلیج فارس در مورد طرح تحریم صادرات نفت ایران و چگونگی برخورد این کشورها با این مسئله پرداخته است. مقاله نویس رویترز معتقد است کشورهای تولید کننده نفت در خلیج فارس بعید است به هشدار ایران توجه کنند.این در حالی است که تهران نسبت به عواقب غیر قابل پیش بینی افزایش  تولید کشورهای حاشیه خلیج فارس برای جایگزین کردن  تحریم نفت ایران به این کشورها هشدار داده است.

  اما عربستان سعودی و متحدان آن انگیزه های قوی برای پر کردن شکاف عرضه تحریم نفت ایران دارند.کشورهای عرب سنی مذهب در صدد به دست آوردن قدرت منطقه ای و برتری سیاسی و اقتصادی از طریق تضعیف  همسایه شیعه خود هستند.

  وی مدعی است تحریم های غرب به اقتصاد ایران صدمه وارد کرده و تهران را وادار به فروش نفت خام با یک تخفیف ویژه به خریداران آسیایی می کند.اگر ایران نتواند صادرات  معمول 2،5 میلیون بشکه در روز را انجام دهد، یک مسئله کلیدی این است که آیا تولید کنندگان حاشیه خلیج فارس به رهبری عربستان سعودی ، که دارای بیشترین ذخایر نخمین زده  اوپک هستند توان تولید حدود 3،2 میلیون بشکه در روز ظرفیت اضافی را دارند تا به اندازه کافی هر گونه کمبود را جبران کنند؟

  این یادداشت نویس با خوشبینی که معلوم نیست از کجا ناشی می شود در ادامه می افزاید: اما با پمپاژ نفت کشورهای خلیج فارس به بازار در صورت کمبود عرضه این کشورها می توانند در آغاز سالی که یک رکود در رشد اقتصاد جهان ممکن است به درآمدهای نفتی صدمه بزند از قیمت های بالایی که در حال حاضر در بازار نفت شکل گرفته بهره مند شوند.

  اینها در حالی است که اکثرغریب به اتفاق کارشناسان حوزه بین الملل معتقدند اروپا در شرایط کنونی به هیچ وجه قادر به تحریم نفتی ایران نبوده و پیامدهای سنگین این مسئله می تواند گریبانگیر تمام جهان شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.