• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » حمايت قاطع پارلمان پاکستان از گيلاني
  کد خبر : 335930

  حمايت قاطع پارلمان پاکستان از گيلاني

  حمايت قاطع پارلمان پاکستان از گيلانيReviewed by Aryan on Jan 18Rating: در پي صدور حکم “بي‌حرمتي به دادگاه” عليه گيلاني از سوي ديوان عالي پاکستان، پارلمان اين کشور قطع‌نامه‌اي در حمايت از نخست وزير صادر کرده است. پارلمان پاکستان روز دوشنبه (۲۶ دي، ۱۶ ژانويه) با اکثريت آرا قطع‌نامه‌اي را در تابيد يوسف رضا گيلاني…

  حمايت قاطع پارلمان پاکستان از گيلانيReviewed by Aryan on Jan 18Rating:
  در پي صدور حکم “بي‌حرمتي به دادگاه” عليه گيلاني از سوي ديوان عالي پاکستان، پارلمان اين کشور قطع‌نامه‌اي در حمايت از نخست وزير صادر کرده است.

  پارلمان پاکستان روز دوشنبه (۲۶ دي، ۱۶ ژانويه) با اکثريت آرا قطع‌نامه‌اي را در تابيد يوسف رضا گيلاني نخست وزير اين کشور و تلاش‌هاي او براي “تقويت دموکراسي” در بحبوحه بدترين بحران‌هاي حقوقي و سياسي پاکستان در دهه‌گذشته به تصويب رساند.

  نمايندگان عضو حزب اتحاديه مسلمان پاکستان شاخه نواز شريف، که بزرگ‌ترين حزب مخالف دولت پاکستان است اين اقدام ديوان عالي را تحريم کرده‌اند.

  در اين قطع‌نامه آمده است: “اين پارلمان تلاش‌هايي را که رهبر سياسي براي تقويت دموکراسي انجام داده تاييد و از آن حمايت مي‌کند و به آن‌ها اطمينان و اعتماد کامل دارد.”

  اين راي‌گيري در پي آن انجام شد که دادگاه عالي پاکستان به علت خودداري نخست وزير اين کشور از دستور بازگشايي مجدد پرونده‌هاي فساد، حکم بي‌حرمتي به دادگاه عليه وي را صادر کرد.

  ديوان عالي پاکستان از يوسف رضا گيلاني خواسته است شخصا ۲۹ دي (۱۹ ژانويه) به علت امتناع از بازگشايي پرونده‌هاي فساد عليه مقام‌هاي ارشد دولت پاکستان از جمله آصف علي زرداري رئيس جمهوري اين کشور، در دادگاه حضور يابد.

  نخست وزير پاکستان نيز با تمجيد از قطع‌نامه نمايندگان گفت، در موعد مقرر در برابر دادگاه حاضر خواهد شد.

  ديوان عالي پاکستان از دولت اين کشور خواسته است از مقامات سوئيس بخواهد پرونده‌هاي قديمي فساد عليه آصف علي زرداري را بازگشايي کنند.

  اين در حالي است که دولت و حزب حاکم پاکستان مي‌گويند، زرداري تا زماني که مسئوليت پست رياست جمهوري را بر عهده دارد از مصونيت در برابر پيگرد قضايي برخوردار است.

  پيشتر نيز آصف علي زرداري از ديوان عالي پاکستان خواسته بود در رسيدگي به پرونده يادداشت محرمانه ‌درباره مهار ارتش اين کشور، به قانون اساسي احترام بگذارد.

  زرداري همچنين به دليل پرونده مربوط به عواملي که در ارسال نامه به دولت امريکا نقش داشتند تحت فشار قرار دارد.

  گفته مي‌شود در آن نامه سفير پيشين پاکستان در واشنگتن با حمايت وي و در پي کشته شدن اسامه بن لادن سرکرده القاعده، از دولت امريکا مي خواهد براي کاستن از قدرت ارتش پاکستان و جلوگيري از کودتاي احتمالي نظامي، به اسلام‌آباد کمک کند.

  دولت پاکستان در تلاش بوده است تا از تشديد تنش‌ها بين ارتش و دستگاه قضايي اين کشور جلوگيري کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.