• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » هند: نفت ايران نياز به اجازه امريکا ندارد
  کد خبر : 335838

  هند: نفت ايران نياز به اجازه امريکا ندارد

  هند: نفت ايران نياز به اجازه امريکا نداردReviewed by Aryan on Jan 18Rating: قائم مقام وزارت امور خارجه هند درحالي که به تهديدات امريکا براي اعمال تحريم هاي يک جانبه خود عليه ايران اشاره داشت گفت، دهلي نو به واردات نفت ايران ادامه داده و به چشم‌پوشي امريکا در اين زمينه نيازي ندارد. به گزارش…

  هند: نفت ايران نياز به اجازه امريکا نداردReviewed by Aryan on Jan 18Rating:

  قائم مقام وزارت امور خارجه هند درحالي که به تهديدات امريکا براي اعمال تحريم هاي يک جانبه خود عليه ايران اشاره داشت گفت، دهلي نو به واردات نفت ايران ادامه داده و به چشم‌پوشي امريکا در اين زمينه نيازي ندارد.

  به گزارش روز سه شنبه (۲۷ دي، ۱۷ ژانويه) خبرگزاري رويترز، رانجان ماتهاي گفت: “ما تحريم‌هاي اعمال شده از سوي سازمان ملل را پذيرفته‌ايم. تحريم‌هاي ديگر بر کشورها اعمال شدني نيستند.”

  وي با اشاره به اين که هند تحريم‌هاي جديد امريکا عليه نفت ايران را الزام آور نمي‌داند، افزود: “ما به خريد نفت از ايران ادامه مي‌دهيم.”

  باراک اوباما رئيس جمهور امريکا، ۳۱ دسامبر ۲۰۱۱ قانون جديدي را امضا کرد که به موجب آن تحريم‌هاي اقتصادي جديدي عليه بانک مرکزي ايران و بخش نفتي اين کشور اعمال مي‌شود.

  به موجب اين قانون، شرکت‌هاي مالي خارجي بايد بين برقراري رابطه تجاري با بانک مرکزي ايران و بخش نفت اين کشور و يا نظام مالي امريکا يکي را انتخاب کنند.

  با وجود اين، به موجب اين قانون شرکت‌هاي مستقر در کشورهايي که به طور قابل توجه روابط مالي خود با ايران را کاهش مي‌دهند، مي‌توانند از تحريم‌هاي نفتي عليه اين کشور معاف شوند.

  همچنين هر زماني که منافع ملي امريکا يا ثبات بازار انرژي به خطر بيفتد، مي توان اين تحريم ها را به حال تعليق در آورد.

  ژاپن، کره جنوبي و ترکيه از کشورهايي هستند که تاکنون به دنبال معافيت از اين تحريم‌ها بوده‌اند.

  کشور هند سه چهارم نياز خود به نفت خام را از طريق واردات برطرف مي‌کند و ايران بعد از عربستان سعودي بزرگ‌ترين صادرکننده نفت به اين کشور محسوب مي‌شود.

  بر پايه اين گزارش، در پي تحريم‌هاي جديد امريکا عليه ايران، هند از سال ۲۰۱۱ براي پرداخت قيمت نفت خام خريداري شده از تهران با مشکلاتي روبرو شده است. بانک “هالک بانک” ترکيه مجراي انتقال پرداخت‌هاي هندوستان به ايران بوده است؛ اگرچه اين بانک ممکن است در معرض تازه ترين تحريم‌هاي امريکا قرار بگيرد.

  امريکا و هم پيمانان اروپايي اين کشور، تهران را به پيگيري اهداف نظامي در برنامه هسته‌اي خود متهم مي‌کنند و اين اتهام را به عنوان دستاويزي براي متقاعد کردن شوراي امنيت سازمان ملل جهت اعمال چهار دور تحريم عليه ايران قرار دادند.

  اين درحالي است که تهران تاکيد دارد به عنوان يکي از امضا کنندگان پيمان منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي (ان‌پي‌تي) و يکي از اعضاي آژانس بين المللي انرژي اتمي حق توسعه و دستيابي به فناوري صلح آميز هسته‌اي را دارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.