• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » باغهای معلق در شهرهای بزرگ جهان + عکس
  کد خبر : 333738

  باغهای معلق در شهرهای بزرگ جهان + عکس

  باغهای معلق در شهرهای بزرگ جهان + عکسReviewed by Aryan on Jan 17Rating: ایجاد باغچه ها و باغهای سرسبز بر روی بام شهرهای مختلف جهان رواج بسیاری یافته و حتی بعضی از کشورها از قبیل آلمان ایجاد این باغهای معلق را در ساختمانهای تازه ساز اجباری اعلام کرده اند. به گزارش خبرگزاری مهر، برفراز خیابانهای…

  باغهای معلق در شهرهای بزرگ جهان + عکسReviewed by Aryan on Jan 17Rating:
  ایجاد باغچه ها و باغهای سرسبز بر روی بام شهرهای مختلف جهان رواج بسیاری یافته و حتی بعضی از کشورها از قبیل آلمان ایجاد این باغهای معلق را در ساختمانهای تازه ساز اجباری اعلام کرده اند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، برفراز خیابانهای خاکستری و افسرده کننده شهرهای بزرگ جهان، باغهای زیبا بر فراز بام های خلوت و به دور از هیاهوی ساختمانهای مرتفع در حال رواج هستند.

  این نقاط غیرمنتظره و رنگارنگ بهشتی آرامش را بر فراز بامهای شهرهای بزرگی در آمریکا، اروپا و ژاپن به وجود می آورند. از کاشت گلهای وحشی بر روی بام خانه ای در لندن گرفته تا پوششی از چمنهای تازه بر روی بام دفتر کاری در نیویورک، این باغهای مرتفع از پوششهای گیاهی مختلفی تشکیل شده اند.

  تصاویر این بامهای سبز توسط یک زوج جهانگرد به ثبت رسیده اند. این اولین پروژه این زوج پس از اتمام پروژه ای 25 ساله برای عکسبرداری از تاثیر انسانها بر روی محیط زیست است.

  این بافتهای گیاهی زیبا نه تنها می توانند بام ساختمانهای خنثی و کسل کننده شهری را زنده کنند، بلکه فضایی مناسب را برای زندگی پرنده ها و حشرات مفید برای محیط زیست فراهم می آورند. این باغهای مرتفع می توانند از میزان آلودگی صوتی کاسته و در محیط اکسیژن آزاد کنند.

  این زوج که پیش از این بر روی مشکلاتی مانند آلودگی شهرها و توسعه بیش از حد آنها متمرکز شده بودند، اکنون در گوشه و کنار جهان بر روی باغهای بنا شده بر روی بام ساختمانها متمرکز شده اند. به گفته آنها در کشورهایی مانند آلمان و سوئیس ایجاد بامهای سبز و یا باغچه بر روی پشت بام برای تمامی ساختمانهای جدید اجباری است:

  اولین تصویر پروژه عکاسی از بامهای سبز، بام ساختمان شرکت معماری “کوک و فاکس” در نیویورک

  باغچه ها و باغها سقفهای شهر اشتوتگارت آلمان را فرا گرفته اند، از سال 1989 مقررات شهرداری تمامی ساختمانهای جدید را مجبور به داشتن این نوع از سقفها کرد

  بام بیمارستانی به بستری مناسب برای پرورش گیاهان تبدیل شده است

  این چمنها با وجود نورهای مصنوعی برجهای شیکاگو کاملا طبیعی به نظر می رسند

  بامی سبز بر روی خانه یک معمار در ایزلینگتون، لندن

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.