• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تا اطلاع ثانوی نقل و انتقال وكالتی خودرو ممنوع
  کد خبر : 333042

  تا اطلاع ثانوی نقل و انتقال وكالتی خودرو ممنوع

  تا اطلاع ثانوی نقل و انتقال وكالتی خودرو ممنوعReviewed by Aryan on Jan 17Rating: سرهنگ احمد رستمي با اشاره به مشكلات موجود در نقل و انتقال وكالتي خودرو، اظهارداشت: متاسفانه مشاهده شده برخي از وكلا به موقع نسبت به مراجعه به مراكز تعويض پلاك جهت انجام نقل و انتقال خودرو اقدام نمي كنند اين در…

  تا اطلاع ثانوی نقل و انتقال وكالتی خودرو ممنوعReviewed by Aryan on Jan 17Rating:

  سرهنگ احمد رستمي با اشاره به مشكلات موجود در نقل و انتقال وكالتي خودرو، اظهارداشت: متاسفانه مشاهده شده برخي از وكلا به موقع نسبت به مراجعه به مراكز تعويض پلاك جهت انجام نقل و انتقال خودرو اقدام نمي كنند اين در حالي است كه پلاك وسايل نقليه فرد محوري مي باشد و دارنده پلاك مسئوليت دارد.

  وي با اشاره به ماده 29 قانون جديد اخذ رسيدگي به جرايم رانندگي از مالكان وسايل نقليه خواست از واگذاري و نقل و انتقال خودرو به صورت وكالتي جداً خودداري و با مراجعه به مراكز تعويض پلاك سراسر كشور نسبت به تعويض پلاك و نقل و انتقال خودرو اقدام كنند.

  رييس مركز شماره گذاري پليس راهنمايي و رانندگي ناجا تصريح كرد: تا زماني كه دارنده پلاك در بحث نقل و انتقال خودرو به مراكز مجاز تعويض پلاك مراجعه نكند در صورت وقوع هرگونه تخلفي، تخلف به نام دارنده پلاك ثبت مي شود.

  گفتني است؛ در ماده 29 قانون جديد اخذ رسيدگي به جرايم رانندگي آمده است: نقل و انتقال خودرو به موجب سند رسمي انجام مي شود، دارندگان وسايل نقليه مكلفند قبل از هرگونه نقل و انتقال وسايل مذكور در دفاتر اسناد رسمي، ابتدا به ادارات راهنمايي و رانندگي يا مراكز تعيين شده از سوي راهنمايي و رانندگي براي بررسي اصالت وسيله نقليه، هويت مالك، پرداخت جريمه ها و ديون معوق و تعويض پلاك به نام مالك جديد مراجعه كنند.

  تبصره 1- نيروي انتظامي مي تواند با همكاري سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، امكان استقرار دفاتر اسناد رسمي را به تعداد كافي در مراكز تعويض پلاك فراهم آورد.

  تبصره 2 – آيين نامه نحوه اجراي اين ماده با رعايت نوبت براي تمامي دفاتر اسناد رسمي در مراكز تعويض پلاك توسط وزارتخانه هاي دادگستري و كشور و نيروي انتظامي ظرف يك ماه تهيه و به تصويب هيات وزيران مي رسد.

  منبع: جام جم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.