• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری » نظر اطبایی در باره اضغر فرهادی …..
  کد خبر : 329924

  نظر اطبایی در باره اضغر فرهادی …..

  نظر اطبایی در باره اضغر فرهادی …..Reviewed by Farnaz on Jan 16Rating: محمد اطبایی کارشناس امور پخش جهانی فیلم معتقد است اصغر فرهادی با جوایزی که برای فیلمش دریافت کرده مرزهای سینمای ما و خانه اش را به کل جهان وسعت بخشیده است. محمد اطبایی کارشناس امور پخش جهانی فیلم معتقد است اصغر فرهادی با…

  نظر اطبایی در باره اضغر فرهادی .....Reviewed by Farnaz on Jan 16Rating:

  محمد اطبایی کارشناس امور پخش جهانی فیلم معتقد است اصغر فرهادی با جوایزی که برای فیلمش دریافت کرده مرزهای سینمای ما و خانه اش را به کل جهان وسعت بخشیده است.

  محمد اطبایی کارشناس امور پخش جهانی فیلم معتقد است اصغر فرهادی با جوایزی که برای فیلمش دریافت کرده مرزهای سینمای ما و خانه اش را به کل جهان وسعت بخشیده است.

  فرهادی صبح روز دوشنبه ۲۶ دی ماه با فیلم «جدایی نادر از سیمین» موفق شد برای نخستین بار جایزه گلدن گلوب را در بخش آثار خارجی برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

  متن یادداشت اطبایی به این شرح است: «من هم مثل بسیاری ایرانی ها، حس و حال عجیبی از جایزه گلدن گلوب «جدایی نادر از سیمین» دارم. هم خوشحالم و مفتخر و هم غمگین و نگران! از آن احساسات متناقضی که فکر کنم فقط خاص ما ایرانی ها باشد و بس!

  اصغر فرهادی این روزها تنها پیام آور شادی و غرور برای ما شده است. فیلمش در کمتر از یک سال در ۵۷ جشنواره حضور داشته و ۴۰ جایزه بین المللی گرفته. هنوز در انتظار روز اعلام جوایز پنج جایزه دیگر هم هستیم و البته چهارم بهمن ماه، روز اعلام نامزدهای اسکار.

  بیش از ۳۰ نشریه و سایت معتبر در جهان، فیلم را در فهرست برترین های سال خود قرار داده اند. فیلم «جدایی…» تاکنون در ۲۲ کشور به نمایش عمومی درآمده و ۹.۴ میلیون دلار فروش داشته است. در ایران هم در مجموع ۲۶ جایزه از جشنواره های فجر و شهر و نیز جشن منتقدان و جشن سینما دریافت کرده و فروشی بیش از ۳.۳ میلیارد تومان در سراسر کشور داشته است.

  سهیم شدن در شادی مردم، هنر سیاست پیشگان و مسئولین است و خواندن پیام تبریک نخست وزیر ایالت کویینزلند استرالیا (حامی جایزه سینمای آسیاپاسیفیک) در اولین ساعات پس از جایزه گلدن گلوب و سکوت مسئولان ایرانی، حس خوبی ایجاد نمی کند.

  چرا همه نباید خوشحال باشیم؟ اصغر فرهادی مرزهای سینمای ما و خانه اش را به کل جهان وسعت بخشیده.»

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.