• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » دهان کجی “اوریف لیم” به هشدارهای پلیس آگاهی
  کد خبر : 32535

  دهان کجی “اوریف لیم” به هشدارهای پلیس آگاهی

  دهان کجی “اوریف لیم” به هشدارهای پلیس آگاهیReviewed by Aryan on Oct 24Rating: به گزارش خبرنگار جامعه فارس، شرکت هرمی عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی «اوریف لیم» سال گذشته توسط دستگاه های امنیتی منهدم شد اما طی ماه های اخیر با شگردی تازه دوباره کار خود را آغاز کرده است. این شرکت سوئدی که پیش…

  دهان کجی "اوریف لیم" به هشدارهای پلیس آگاهیReviewed by Aryan on Oct 24Rating:

  به گزارش خبرنگار جامعه فارس، شرکت هرمی عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی «اوریف لیم» سال گذشته توسط دستگاه های امنیتی منهدم شد اما طی ماه های اخیر با شگردی تازه دوباره کار خود را آغاز کرده است.

  این شرکت سوئدی که پیش از انهدام در ایران تنها یک شعبه در پایتخت داشت در حال حاضر در قالب راه اندازی فروشگاه های متعددی در نقاط مختلف شهر تهران در حال فعالیت است.

  بازاریابان این شرکت هرمی که اصطلاحاً «مشاوران زیبایی» خوانده می شوند با شروع به کار مجدد این شرکت، با تشکیل زیرشاخه ها از سودهای قابل توجهی برخوردار می شوند.

  این بار «اوریف لیم» به ظاهر فروشگاه هایی برای تک فروشی محصولات بهداشتی و آرایشی راه انداخته است در حالی که همچنان بازاریابان یا همان مشاوران زیبایی حضوری فعال در این فروشگاه ها دارند و خریداران با ورود به زیرشاخه ها، برای خرید محصولات می توانند از “تخفیف” برخوردار شوند و سودی را عاید سرشاخه ها کنند.

  در حالی که دستگاه های امنیتی ۳۱ مرداد ۱۳۸۹ موفق به پلمب این شرکت هرمی در ایران شدند، اما این شرکت طی بیانیه ای در تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ وعده “بازگشایی این شرکت با کارکنان هسته ای محدود” را داد. وعده ای که در حال تحقق یافتن است.

  این در حالی است که سرهنگ امیدی؛ معاون مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی با اشاره به زمزمه هایی مبنی بر فعالیت مجدد شرکت هرمی اوریف لیم، فعالیت مجدد این شرکت هرمی را “غیر قانونی” اعلام کرد.

  به گفته معاون مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی ، از سال ها پیش هیچ کدام از شرکت های هرمی از بین نرفته اند و تنها ضعیف شده اند، اما چندی بعد با روش های تازه وارد میدان شده اند.

  به گفته این مقام مسئول در پلیس آگاهی این شرکت ها به بهانه بازاریابی شبکه ای وارد میدان فعالیت های هرمی می شوند و دور تازه فعالیت شرکت هرمی اوریف لیم هم “غیرقانونی” است.

  در حالی که معاون مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی فعالیت دوباره این شرکت را “غیرقانونی” اعلام کرده است اما این شرکت به راحتی محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی خود را در آگهی نامه های محلی و تبلیغات دیواری تبلیغ می کند.

  حتی دوباره مشاوران زیبایی این شرکت با در دست داشتن بروشورهای تبلیغاتی آن در اماکن عمومی از جمله مترو به تبلیغ می پردازند.

  نکته قابل تأمل این است که با توجه به اینکه حتی معاون پلیس آگاهی اعلام کرده است “هرمی ها هیچ گاه از بین نرفته اند و هر بار با روش تازه ای وارد می شوند” چرا نیروهای قضایی و انتظامی با جدیت بیشتری برخورد نمی کنند و در حال حاضر که نقاب تازه “اوریف لیم” برای آن ها محرز شده است، وارد عمل نمی شوند.

  این در حالی است که هر روز که برخورد با هرمی ها به تأخیر می افتد افراد بیشتری به آن ها آلوده می شوند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.