• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » باافزایش نرخ سود سپرده؛’ بازار سهام بانک ها داغ شد
  کد خبر : 317590

  باافزایش نرخ سود سپرده؛’ بازار سهام بانک ها داغ شد

  باافزایش نرخ سود سپرده؛’ بازار سهام بانک ها داغ شدReviewed by Aryan on Jan 11Rating:  با اعلام افزایش نرخ سود سپرده بانکی، سهام 10 بانک حاضر در بورس و چند بانک دیگر فرابورسی با رشد حداکثری قیمت و صف خرید چند میلیون سهمی و هجوم سهامداران برای خرید روبرو شد. با تصمیم شب گذشته شورای…

  باافزایش نرخ سود سپرده؛' بازار سهام بانک ها داغ شدReviewed by Aryan on Jan 11Rating:

   با اعلام افزایش نرخ سود سپرده بانکی، سهام 10 بانک حاضر در بورس و چند بانک دیگر فرابورسی با رشد حداکثری قیمت و صف خرید چند میلیون سهمی و هجوم سهامداران برای خرید روبرو شد.

  با تصمیم شب گذشته شورای پول و اعتبار مبنی بر افزایش نرخ سود سپرده های بانکی ، سهام 10 بانک بورسی و چند بانک فرابورسی با اقبال شدید بازار و هجوم سهامداران برای خرید مواجه شده و بار دیگر بورس و بازار سهام نقل محافل شد .
  براساس این گزارش ، بررسی معاملات سهام بانک ها در همان دقایق اولیه معاملات امروز بورس نشان می دهد به رغم داد وستد بیش از 37 میلیون سهم بانک ملت آن هم با رشد 4 درصدی بهای سهام، این بانک دارای صف خرید بیش از 15 میلیون سهمی است. همچنین سهام بانک پاسارگاد هم که تا این لحظه با جابجایی بیش از 11 میلیون سهم روبرو شده ، دارای صف خرید 9.5 میلیون سهمی است.
  علاوه براین نماد بانک صادرات در شرایطی به دلیل اعمال افزایش سرمایه از 6 دی تا به امروز بسته است که هر چند تاکنون کمتر از 200 هزار سهم بانک تجارت معامله شده که این بانک مشمول اصل 44 هم با صف خرید بیش از 11 میلیون سهمی روبرو شده است. سهام بانک های پارسیان ، کارآفرین ، سینا ، اقتصاد نوین، ایران زمین و پست بانک هم با معامله تعدادی ازسهام ، دارای صف خرید بیش از یک و تا 6 میلیون سهمی هستند. این وضعیت برای بانک های فرابورسی هم مانند بانک سرمایه و دی هم مشاهده می شود.
  به گزارش فارس، صنعت بانکداری با حضور 10 بانک بورسی در مجموع بیش از 105 میلیارد برگ سهم داشته و با برخورداری از 221 هزار سهامدار، ششمین صنعت پرجمعیت بورسی بشمار می رود. همچین این صنعت با برخورداری از ارزش روز بیش از 23.7 هزار میلیارد تومانی ، حدود 20 درصد از ارزش روز بازار سهام 124 هزار میلیارد تومانی را تشکیل داده است. میانگین نسبت قیمت به درآمد سهام این گروه هم 5.6 مرتبه است.
  به گزارش فارس، با تصویب شورای پول و اعتبار نرخ سود سپرده‌های بانکی از هفته آینده به بیش از ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.