• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » سود سپرده های بانكی 20 درصد افزایش پیدا کرد
  کد خبر : 316718

  سود سپرده های بانكی 20 درصد افزایش پیدا کرد

  سود سپرده های بانكی 20 درصد افزایش پیدا کردReviewed by Aryan on Jan 11Rating: ‘سیدكاظم دلخوش’ روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: با تصویب شورای پول و اعتبار نرخ سود سپرده‌های بانكی از هفته آینده به بیش از 20 درصد افزایش خواهد یافت. وی با بیان آنكه نرخ تورم هم اكنون 20.6…

  سود سپرده های بانكی 20 درصد افزایش پیدا کردReviewed by Aryan on Jan 11Rating:

  ‘سیدكاظم دلخوش’ روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، گفت: با تصویب شورای پول و اعتبار نرخ سود سپرده‌های بانكی از هفته آینده به بیش از 20 درصد افزایش خواهد یافت.

  وی با بیان آنكه نرخ تورم هم اكنون 20.6 درصد است، اظهارداشت: شورای پول و اعتبار تصمیم گرفت نرخ سود سپرده‌های بانكی بالاتر از نرخ تورم باشد.

  دلخوش سپس گفت: مصوبات جلسه شورای پول و اعتبار هفته آینده توسط بانك مركزی به بانك‌های عامل ابلاغ خواهد شد.

  این عضو شورای پول و اعتبار ادامه داد: همچنین در جلسه شب گذشته شورای پول و اعتبار قوانین مربوط به ال‌سی ریالی ( گشایش اعتبار) بازبینی و قرار شد این امر ادامه یابد.

  وی در پاسخ به پرسشی در خصوص بررسی وضعیت بازار ارز و سكه در جلسه دیشب شورا نیز گفت: در این جلسه بحثی درباره بازار ارز مطرح نشد اما تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شده است.

  گفتنی است، بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه شورای پول و اعتبار موظف بود نرخ سود سپرده های بانكی را بیش از نرخ تورم تعیین كند و رییس كل بانك مركزی نیز از ماه ها پیش در این زمینه و جلب رضایت اعضای شورای پول و اعتبار تلاش های زیادی را انجام داد.

  همچنین به گفته كارشناسان اقتصادی، نرخ سود سپرده های بانكی زمینه بازگشت آرامش به بازار ارز و طلا در كشور ایجاد می شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.