• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » تمایل 20 بانك خارجي براي بودن در ايران
  کد خبر : 316685

  تمایل 20 بانك خارجي براي بودن در ايران

  تمایل 20 بانك خارجي براي بودن در ايرانReviewed by Aryan on Jan 11Rating: معاون وزير امور اقتصادي و دارايي از وجود ليست 20 بانك خارجي متقاضي سرمايه‌گذاري در ايران خبر داد و گفت: از اين تعداد، فعاليت پنج بانك در دست بررسي و اقدام است. بهروز عليشيري در گفت‌وگو با «ایسنا» افزود: بانك‌هاي خارجي درخواست‌هاي…

  تمایل 20 بانك خارجي براي بودن در ايرانReviewed by Aryan on Jan 11Rating:

  معاون وزير امور اقتصادي و دارايي از وجود ليست 20 بانك خارجي متقاضي سرمايه‌گذاري در ايران خبر داد و گفت: از اين تعداد، فعاليت پنج بانك در دست بررسي و اقدام است.

  بهروز عليشيري در گفت‌وگو با «ایسنا» افزود: بانك‌هاي خارجي درخواست‌هاي خود را كماكان براي تاسيس شعبه، كارگزاري و دفتر نمايندگي در كشورمان دارند و تاكنون يك ليست از وجود 20 بانك خارجي متقاضي در اختيار داريم.

  وي با بيان اينكه بانك‌هاي خارجي يا موسسات مالي خارجي براي هر گونه سرمايه‌گذاري در ايران ابتدا بايد مجوز خود را از بانك مركزي دريافت كنند، ‌افزود: ما 50 درصد كار را براي آنها تسهيل كرديم، ولي 50 درصد مابقي بايد از بانك مركزي پيگيري شود.

  عليشيري در پاسخ به اين پرسش كه آيا با توجه به تشديد تحريم‌ها عليه ايران مي‌توان به رشد سرمايه‌گذاري خارجي در سال 90 اميدوار بود، گفت: با توجه به وضع موجود امسال را سال تثبيت سرمايه‌گذاري خارجي قرار داديم و پيش‌بيني ما اين است كه بين سه تا چهار ميليارد دلار سرمايه‌گذاري خارجي در سال 90 محقق شود.

  معاون وزير اقتصاد تصريح كرد: اگرچه با توجه به شرايط اقتصاد جهاني و نوسانات بين‌المللي نمي‌توان بيش از اين انتظار داشت، ولي تلاش ما اين است كه امسال جايگاه خود را تثبيت كنيم و لذا تا سقف چهار ميليارد دلار سرمايه‌گذاري خارجي را براي سال 90 پيش‌بيني مي‌كنيم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.