• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » رييس کارکنان کاخ سفيد استعفاء داد
  کد خبر : 316153

  رييس کارکنان کاخ سفيد استعفاء داد

  رييس کارکنان کاخ سفيد استعفاء داد Reviewed by Aryan on Jan 11Rating: بیل دیلی، رییس کارکنان کاخ سفید از سمت خود استعفا کرد. وی دلیل اصلی این اقدام را مسائل شخصی عنوان کرده اما گفته می‌شود اختلاف میان وی و حلقه نزدیک مشاوران باراک اوباما عامل این استعفا بوده است. به گزارش دويچه وله، بیل…

  رييس کارکنان کاخ سفيد استعفاء داد Reviewed by Aryan on Jan 11Rating:

  بیل دیلی، رییس کارکنان کاخ سفید از سمت خود استعفا کرد. وی دلیل اصلی این اقدام را مسائل شخصی عنوان کرده اما گفته می‌شود اختلاف میان وی و حلقه نزدیک مشاوران باراک اوباما عامل این استعفا بوده است.

  به گزارش دويچه وله، بیل دیلی که ۶۳ سال دارد یکی از مهره‌های کلیدی در کاخ سفید به شمار می‌رفت و نزدیک به یک سال پیش در سمت رییس کارکنان کاخ سفید جایگزین رام امانوئل شد.

  باراک اوباما، رییس‌جمهوری آمریکا در نشستی مطبوعاتی مسائل شخصی و خانوادگی را دلیل اصلی استعفای بيل دیلی از سمتش دانست و اظهار داشت که وی قصد دارد تا با بازگشت به شیکاگو “وقت بیشتری را در کنار خانواده‌اش” سپری کند.

  با این همه بر اساس گزارش‌ رسانه‌های آمریکایی به نظر می‌رسد میان بیل دیلی و حلقه مشاوران نزدیک باراک اوباما اختلافاتی وجود داشته که همین امر موجب استعفای زودرس وی از مقام خود شده است.

  بیل دیلی به هنگام تصدی سمت ریاست کارکنان کاخ سفید اظهار امیدواری کرده بود که تا پایان دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما در کنار وی باقی بماند. او در پی استعفای رام امانوئل عهده‌دار سمت وی شده بود. امانوئل با هدف فرمانداری شهر شیکاگو از مقام خود کناره‌گیری کرده بود.

  روزنامه “نیویورک تایمز” نوشته است که بيل دیلی نزدیک به یک هفته پیش خبر استعفای خود را به رییس‌جمهوری آمریکا داده بوده است.

  انتصاب به امید بهبود روابط

  رییس‌جمهوری آمریکا پس از اعلام استعفای بیل دیلی ضمن تأیید این موضوع اظهار داشت که وی در ابتدا درخواست استعفای دیلی را رد کرده و از او خواسته بوده است تا در تصمیم خود تجدید نظر کند. او بیل دیلی را کارمند “برجسته‌ای” خواند و از رفتن وی از کاخ سفید ابراز تأسف کرد.

  “شیکاگو تریبون” نیز در گزارشی در همین زمینه آورده است که باراک اوباما در ماه نوامبر سال گذشته بخش‌هایی از مسئولیت‌های بیل دیلی را به پیت رز، یکی از نزدیکان مورد اعتمادش سپرده بود كه پیش‌تر نیز پس از استعفای رام امانوئل‌، رییس‌پیشین کارکنان کاخ سفید مسئولیت‌های اجرایی وی را بر عهده داشت.

  بیل دیلی اهل خانواده‌ای سیاستمدار در شیکاگو است و در سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰ و در زمان ریاست‌جمهوری بیل کلینتون به عنوان وزیر بازرگانی در کابینه‌ وی مشغول به فعالیت بود. وی پیش از ورود به کاخ سفید از اعضای ارشد یکی از بانک‌های مهم آمریکایی “جی پی مورگان چیس” به حساب می‌آمد.

   پس از شکست حزب دمکرات باراک اوباما در انتخابات کنگره در نوامبر سال ۲۰۱۰ بسیاری انتخاب دیلی به عنوان رییس کارکنان کاخ سفید را نشانه‌ تلاش دولت برای اتخاذ سیاست‌های تازه، به‌ویژه در زمینه‌ اقتصادی تعبیر کردند.

  انتصاب بیل دیلی با این امید صورت گرفته بود که وی بتواند روابط کاخ سفید را با محافل اقتصادی و بازرگانی در آمریکا بهبود بخشد. از همین رو نیز شماری از کارشناسان استعفای بیل دیلی را به شکستی برای کاخ سفید تعبیر کرده‌اند.

  با این همه جناح چپ حزب دمکرات به دلیل ارتباطات ویژه بیل دیلی در زمینه‌های مالی و اقتصادی با بی‌اعتمادی به وی می‌‌نگریست. او همچنین متهم شده بود که در جریان تغییر ساختار بودجه نتوانسته به توافقی میان کاخ سفید و جمهوری‌خواهان در کنگره دست یابد.

  به نوشته‌ روزنامه “شیکاگو تریبیون” بیل دیلی تا پایان ماه ژانویه در سمت خود باقی خواهد ماند. باراک اوباما همزمان با اعلام خبر استعفای بیل دیلی از سمت خود جک لو‌‌، مدیر برنامه و بودجه کاخ سفید را به عنوان جانشین وی معرفی کرد. جك لو ۵۶ ساله ارتباطات خوبی را با اعضای کنگره دارد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.