• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » دکوراسیون » با دیوار کوب به خانه خود جلوه بدهید
  کد خبر : 314849

  با دیوار کوب به خانه خود جلوه بدهید

  با دیوار کوب به خانه خود جلوه بدهیدReviewed by Farnaz on Jan 11Rating: دیوارکوب ها عموما نورهای دکوراتیوی هستند که در ادامه نورپردازی محیط، به شکل ها و اندازه های متنوع، متفاوت و هماهنگ با منبع نور اصلی انتخاب و بر روی دیوارها نصب می شوند. این عناصر جنبه تزئینی و دکوراتیو دارند و در…

  با دیوار کوب به خانه خود جلوه بدهیدReviewed by Farnaz on Jan 11Rating:

  دیوارکوب ها عموما نورهای دکوراتیوی هستند که در ادامه نورپردازی محیط، به شکل ها و اندازه های متنوع، متفاوت و هماهنگ با منبع نور اصلی انتخاب و بر روی دیوارها نصب می شوند. این عناصر جنبه تزئینی و دکوراتیو دارند و در مواردی به نورپردازی عمومی فضا کمک می کنند.

   ▪ بسته به نوع نورپردازی محیط، دیوارکوب می تواند نوری نقطه ای و جهت دار مثلا بر روی تابلو، یک گلدان خاص یا شومینه ایجاد کند؛ یا نوری که به بالا یا سقف بتابد.

   ▪ اغلب دیوارکوب ها به شکل مشعل یا به شکل کاسه ای یا نیم کاسه طراحی می شوند.

   ▪ نور دیوارکوب ها می تواند مستقیم و هدایت شده به سمت پایین و کف فضا باشد یا به صورتی طراحی شود که هم به بالا و هم پایین نورپردازی کند. در این حالت، شکل، فرم و نوع دیوارکوب متفاوت است.

   ▪ دیوارکوب ها علاوه بر زمانی که نورپردازی می کنند، باید در حالت خاموش هم بر روی دیوار جلوه ای تزئینی داشته باشند. متریال های مختلف، از شیشه و کریستال تا استیل و چوب و… نشان دهنده توجه به همین مطلب است.

   ▪ دیوارکوب ها نیز مانند مابقی عناصر نصب شدنی بر روی دیوار، بایستی در جای درست خود نصب شوند. معمولا جای این دیوارکوب ها در دیوارهای وسیع، بالا و وسط قاب تابلوها، دو طرف آینه و کنسول در اتاق خواب والدین یا میهمان و پذیرایی هایی با سبک کلاسیک است. می توانید هر قسمت از فضا را که مبلمان یا شیء خاصی دارد، با نصب دیوارکوب، به نقطه کانونی تبدیل کنید.

   ▪ دیوار کوب را نباید در قسمتی از دیوار که خلوت است به طور مستقل و بی ارتباط با سایر مبلمان نظیر میز، آینه و… نصب کرد.

   ▪ نصب پیوسته دیوار کوب ها بر روی ستون ها و نیم ستون های دکوراتیو روی دیوارها، جلوه مشعل را در فضا تداعی می کند که معمولا برای فضاهایی با متراژ بزرگ و سقف بلند پیشنهاد می شود.

   ▪ محل دیوار کوب را در طراحی فضا باید در نظر گرفت تا در زمان نازک کاری ساختمان، سیستم های الکتریکی مورد نیاز برای این محل تعبیه شود. چنانچه برای دیوارکوب ها سیستم الکتریکی در نظر گرفته نشده باشد یا طراحی دکوراسیون فضا ایجاب کند در قسمتی از دیوار که از قبل محل دیوارکوب تعبیه نشده، دیوارکوب نصب شود، می توان از پروفیل ها و صفحات نازک کاذب به صورت نبشی استفاده و تاسیسات برق را در داخل آن تعبیه کرد تا دیوارکوب بر روی این پانل هابر روی دیوار نصب شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • maryam_shojaei290@yahoo.com

   از اینکه ازتصاویر ونکات کلیدی چیدمان منزل استفاده می کنم متشکرم

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.