• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » نامه گراهام بل به خانواده اش به همراه تلفن طراحی شده + عکس
  کد خبر : 310357

  نامه گراهام بل به خانواده اش به همراه تلفن طراحی شده + عکس

  نامه گراهام بل به خانواده اش به همراه تلفن طراحی شده + عکسReviewed by Aryan on Jan 9Rating: نامه ای از مخترع تلفن به خانواده اش كه در آن تصویر نادری از دستگاه تلفن طراحی شده و نکات ایمنی برای استفاده از آن مشاهده می شود، به حراج گذاشته شده است. به گزارش سرویس فناوری…

  نامه گراهام بل به خانواده اش به همراه تلفن طراحی شده + عکسReviewed by Aryan on Jan 9Rating:

  نامه ای از مخترع تلفن به خانواده اش كه در آن تصویر نادری از دستگاه تلفن طراحی شده و نکات ایمنی برای استفاده از آن مشاهده می شود، به حراج گذاشته شده است.

  به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این نامه رسمی كه از سوی الكساندر گراهام بل، مخترع تلفن در سال ۱۸۷۸ در پی یك صاعقه كه كل اختراع نوپای وی را تهدید می كرد، برای پدرش نوشته شده، توسط موسسه بزرگ حراجی RR در نیو همپشایر به حراج گذاشته شده است.

  این نامه هشت صفحه ای با نوعی طراحی از دو تلفن متصل و دستورالعملهای لازم برای احتیاط ایمنی خانواده همراه است.

  بل، در نامه خود كه از واشنگتن به والدینش ارسال كرده، چنین نوشته كه از گزارش آنها در مورد صاعقه ارتفاعات توتلا به دردسر افتاده و این كه این رویداد نشان داده كه پایانه های زمینی خطوط تلفن آسیب پذیر بوده چرا كه جریان از یك مسیر كوتاهتر نسبت به مسیر كامل زمینی برای ورود به دو قطب تلفن برخوردار می شود.

  بل در ادامه یك نمودار جالب از دو تلفن طراحی كرده و در آن به نمایش جمع آوری صحیح مكانیكی برای اطمینان از كاركرد كامل و همچنین ایمنی دستگاه پرداخته است.

  بابی لیوینگستون، معاون فروش و بازاریابی حراجی RR، تلفن موجود در این طراحی را یك دستگاه كاربردی و آماده خوانده كه از مكانیك اولیه پیچیده و با جزئیات بسیار برخوردار بوده و عدم توجه به آنها با خطر بسیار بالایی همراه بوده است.

  الكساندر گراهام بل یك اسكاتلندی پیشگام در حوزه ارتباطات از راه دور و مخترع دستگاه سخنگوی برقی بود.

  یك قرن پس از جمع آوری نیروی صاعقه توسط بنجامین فرانکلین، بل از پالسهای الكتریكی استفاده كرده، آن را درون سیم مسی قرار داده و در یك لحظه مسیر ارتباطی انسانها را از طریق دستگاهی به نام تلفن برای همیشه تغییر داد.

  گراهام بل در سال ۱۸۷۱ وارد بوستون شده و به تدریس برای افراد ناشنوا پرداخت و در پی آن برای تدریس راهی دانشگاه بوستون شد. در سال ۱۸۷۴، كار وی بر روی تلگراف صوتی با ارتقای سریعی همراه بوده و در سال ۱۸۷۵ توانست یك دستگاه تلگراف صوتی ابداع كند. بل در مارس ۱۸۷۶ موفق به ثبت اختراع خود شد.

  این مخترع بزرگ سه روز بعد توانست اولین تماس تلفنی خود را از آزمایشگاه خود در بوستون با این مضمون برقرار كرد: دكتر واتسون به اینجا بیایید. میخواهم شما را ببینم.

  حراج این نامه از ماه دسامبر آغاز شده و قرار است تا ۱۸ ژانویه ادامه پیدا كند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.