• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » فرهنگی و هنری , مطالب برگزیده سایت » 10 هزار دانشمند ايراني مقيم خارج هستند !!
  کد خبر : 305896

  10 هزار دانشمند ايراني مقيم خارج هستند !!

  10 هزار دانشمند ايراني مقيم خارج هستند !!Reviewed by Aryan on Jan 8Rating: قائم مقام وزير علوم در امور بين‌الملل گفت: يكي از محورهاي اصلي وزارت علوم در بخش بين‌الملل و همكاري‌هاي جهاني، توسعه همكاري‌هاي منطقه‌اي با تاكيد بر كشورهاي اسلامي است. ايسنا، دكتر ارسلان قرباني در حاشيه افتتاح شبکه پارک‌هاي علم و فناوري کشورهاي اسلامي…

  10 هزار دانشمند ايراني مقيم خارج هستند !!Reviewed by Aryan on Jan 8Rating:

  قائم مقام وزير علوم در امور بين‌الملل گفت: يكي از محورهاي اصلي وزارت علوم در بخش بين‌الملل و همكاري‌هاي جهاني، توسعه همكاري‌هاي منطقه‌اي با تاكيد بر كشورهاي اسلامي است.

  ايسنا، دكتر ارسلان قرباني در حاشيه افتتاح شبکه پارک‌هاي علم و فناوري کشورهاي اسلامي كه روز گذشته در پارک علم و فناوري گيلان انجام شد، اظهار كرد: براي تحقق اين برنامه، همكاري با سازمان‌هايي كه در جهان اسلام وجود دارند، به ويژه سازمان‌هاي علمي و فناوري مدنظر است كه يكي از اين سازمان‌ها، كميته دائمي همكاري‌هاي علمي و فناوري سازمان كنفرانس اسلامي است كه سازماني علمي، تخصصي و منطقه‌يي محسوب مي‌شود.

  وي افزود: جمهوري اسلامي ايران چهار سال قبل پيشنهاد تاسيس سه شبكه پارك‌هاي علم و فناوري كشورهاي اسلامي، شبكه دانشگاه‌هاي مجازي در كشورهاي اسلامي و شبكه نانوفناوري كشورهاي اسلامي را ارائه كرد كه تصويب شد و ميزباني اين شبكه‌ها مي‌تواند براي جمهوري اسلامي ايران به عنوان مركز علمي و تخصصي مفيد باشد تا براي رفع نقاط ضعف ساير كشورها و تقويت نقاط قوت و هم‌افزايي بين آنها كمك كند.

  قائم مقام وزير علوم در امور بين‌الملل، سياست كلان و راهبردي وزارت علوم را بر همكاري‌هاي چند جانبه با دانشگاه‌هاي مختلف، همكاري با سازمان‌هاي تخصصي منطقه‌يي و بين‌المللي، استفاده از قابليت‌هاي دانشمندان ايراني خارج از كشور و گسترش زبان فارسي، ايران شناسي و اسلام شناسي در دانشگاه‌هاي دنيا عنوان كرد.

  قرباني تصريح كرد: در زمينه همكاري‌هاي چند جانبه با دانشگاه‌هاي مختلف دنيا تاكنون بيش از 500 موافقت‌نامه بين دانشگاه‌هاي ايران و دانشگاه‌هاي معتبر دنيا امضا شده است.

  وي با اشاره به فراهم بودن زمينه حضور دانشجويان ساير كشورها در دانشگاه‌هاي ايران اظهار كرد: پنج هزار دانشجوي خارجي هم‌اكنون در كشور در حال تحصيل هستند كه بر اساس برنامه پنجم توسعه اين تعداد بايد به 25 هزار دانشجو افزايش يابد.

  قرباني با اشاره به نقش سازمان‌هاي تخصصي و بين‌المللي و منطقه‌يي گفت: از اين سازمان‌ها براي ارتقاي علمي كشور استفاده مي‌شود، بر اين اساس توسعه روابط و ايجاد شبكه‌هاي دانشگاه‌هاي مجازي و نانو، مركز اسناد علوم جهان اسلام در شيراز، شبكه زنان دانشمندان جهان اسلام، مركز انتقال علم و فناوري وابسته به كشورهاي اتحاديه اقيانوس هند در دستور كار قرار دارد.

  وي همچنين بر لزوم استفاده از توانمندي‌هاي دانشمندان ايراني خارج از كشور تأكيد و خاطرنشان كرد: تا كنون 10 هزار دانشمند ايراني خارج از كشور، شناسايي و در قالب يك مركز اطلاعاتي و آماري جمع‌آوري شده‌اند.

  رئيس مركز همكاري‌هاي علمي بين‌المللي وزارت علوم، ايجاد بستر لازم براي گفتمان فرهنگي به ويژه در حوزه تمدن ايراني اسلامي را يكي ديگر از رويكردهاي بين‌المللي كشور دانست و از ايجاد 30 كرسي زبان فارسي در خارج كشور خبر داد.

  وي افزود: اعزام استاد زبان و ادبيات فارسي و گسترش علمي و فرهنگي نيز در سال آينده در دستور كار وزارت علوم قرار دارد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.