• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » زناشویی , مطالب برگزیده سایت » سرک کشیدن به زندگی مشترک
  کد خبر : 305571

  سرک کشیدن به زندگی مشترک

  سرک کشیدن به زندگی مشترک Reviewed by Farnaz on Jan 8Rating: شاید در پس ذهن شما تصویری از زندگی ایده آل وجود دارد که البته برای خودتان در نظر اول شناخته شده نیست. تصویری از یک زندگی آرام و عاشقانه با همسر، درست مانند صحنه آخر کارتون سیندرلا و یا دیگر کارتون هایی که ما…

  سرک کشیدن به زندگی مشترک Reviewed by Farnaz on Jan 8Rating:

  شاید در پس ذهن شما تصویری از زندگی ایده آل وجود دارد که البته برای خودتان در نظر اول شناخته شده نیست. تصویری از یک زندگی آرام و عاشقانه با همسر، درست مانند صحنه آخر کارتون سیندرلا و یا دیگر کارتون هایی که ما در بچگی دیده ایم، بدون اینکه بدانیم بر تصورات ما در رابطه با زندگی مشترک اثر گذاشته اند.

  شاید این آرزوی بسیاری از همسران باشد؛ داشتن زندگی مشترک عاشقانه، آرام و بدون دردسر که در آن همسران با هم هیچ اختلافی ندارند، آیا دستیابی به این آرزو امکان پذیر است؟

  شما هرچقدر هم در مدیریت اختلافات مهارت داشته باشید، اما به هر صورت از رو به رو شدن با این اختلافات احتمالا لذتی نمی برید؛ چراکه این تجربه برای همه ما با لحظاتی ناخوشایند همراه است؛ لحظاتی پرتنش که دوست داریم زودتر از آنها گذر کنیم.

  شاید هم در پس ذهن شما تصویری از زندگی ایده آل وجود دارد که البته برای خودتان در نظر اول شناخته شده نیست. تصویری از یک زندگی آرام و عاشقانه با همسر، درست مانند صحنه آخر کارتون سیندرلا و یا دیگر کارتون هایی که ما در بچگی دیده ایم، بدون اینکه بدانیم بر تصورات ما در رابطه با زندگی مشترک اثر گذاشته اند. اما آیا واقعا این آرزو یا تصور که زندگی مشترک ایده آل را از هرگونه اختلاف و تنشی دور می سازد، تصور درستی است؟

  اصلا آیا سیندرلا هم بعد از مدتی همین تجربه را از زندگی مشترک خواهد داشت که برخی از ما برای او تصور می کنیم؟

  گاهی اوقات ما فراموش می کنیم فرایند ازدواج به چه صورت است و همسران چگونه همدیگر را انتخاب می کنند. واقعیت این است که دو انسان بزرگسال که به حدی از رشد رسیده اند، دست به انتخاب زده و با هم ازدواج می کنند. شاید با خود فکر کنید این مسئله که امری بدیهی است، اما بگذارید کمی درمورد شرایط این افراد در زمان ازدواج دقیق شویم و ببینیم آنها در چه وضعیتی با همدیگر ازدواج کرده اند؟

  ● از دو سیاره متفاوت؟

  همسران از نظر سرشت و توارث قطعا با همدیگر تفاوت هایی دارند، چراکه پدر و مادر هرکدام از آنها جدا و سابقه ژنتیکی خانواده آنها نیز مختص خودشان است. از سویی یکی از این دو نفر خانم و دیگری آقاست و این موضوع ساده به آن معناست که تفاوت های جنسیتی بین آنها وجود دارد.

  علاوه بر توارث و جنسیت، آنها در حوزه های دیگری هم با همدیگر تفاوت دارند. این دو نفر از دو خانواده متفاوت آمده اند و در نتیجه در سال های کودکی و نوجوانی و اوایل جوانی خود تجارب متفاوتی را پشت سر گذاشته ودر معرض روش های تربیتی متفاوتی بوده اند.

  حتی زمانی که همسران از اقوام نزدیک هم هستند، اما باز تفاوت در این حوزه مشهود است. همین تفاوت در تربیت باعث می شود تا همسران اهداف و انتظارات متفاوتی را نیز برای خود تعریف کنند و تعریفی خاص خود از زندگی داشته باشند. حالا خودتان قضاوت کنید با این همه تفاوتی که میان همسران وجود دارد، آیا وجود اختلاف نظر میان آنها امری کاملا طبیعی نیست؟ اصلا اگر همسران با همدیگر اختلاف نظر پیدا نکنند، نباید به رابطه آنها شک کرد که شاید رابطه آنها نه رابطه ای برابر و اصولی، که رابطه ای است که چیزی در آن لنگ می زند؟

  ● اختلاف یا دعوا

  شاید با خود تصور کنید که قصد از بیان این مسائل، اثبات این موضوع است که پس وجود دعوا هم میان همسران امری طبیعی است و اصلا اینکه می گویند دعوا نمک زندگی است هم از همین جا ناشی می شود. باید در این زمینه توجه داشت که وجود اختلاف میان همسران به دلیل وجود تفاوت های بسیاری که میان آنها وجود دارد، کاملا طبیعی است. اما اینکه این همسران در مواجهه با این اختلافات چه برخوردی داشته باشند، داستان دیگری است.

  هرچند متاسفانه به دلیل ناآشنایی با مهارت مدیریت اختلافات، در اغلب زندگی ها، همسران به سوی دعوا سوق پیدا می کند، اما واقعیت این است که دعوای میان همسران آن قدرها هم که ما تصور می کنیم، امری طبیعی و یا غیرقابل اجتناب نیست؛ چراکه به جای انتخاب دعوا با همسر، می توانیم برخوردهای دیگری در قبال این اختلافات داشته و البته از مزایای آنها نیز برخوردار شویم.

  یادتان باشد تا زمانی که این اختلافات بیان نشوند، شما متوجه آنها نشده و البته شناخت دقیق و کاملی از همسرتان نخواهید داشت. از سویی زمانی که شما بتوانید برای کنارآمدن با این تفاوت ها و اختلافات راهکار درستی پیدا کنید، در آن صورت می توانید تجربه جدید و لذت بخشی از رابطه با همسرتان داشته باشید که تا به امروز از آن محروم بودید.

  ● سیندرلا در دادگاه خانواده

  و نکته آخر اینکه هرچقدر هم در حال حاضر عاشق همسرتان باشید و زندگی تان به نظر خوب و بدون مشکل باشد، اما فراموش نکنید که سیندرلا هم اگر همین ارموز فکری برای افزایش مهارت ها و دانش خود نکند، به زودی به مشکل برخواهد خورد و رابطه او نیز با همسرش دچار مشکلات فراوانی خواهد شد؛ مشکلاتی که شاید باعث شود پای آنها هم به دادگاه خانواده باز شود!

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.