• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » پنی سیلین زن جوان را کشت
  کد خبر : 304771

  پنی سیلین زن جوان را کشت

  پنی سیلین زن جوان را کشتReviewed by Aryan on Jan 8Rating: همشهری: زن ۲۸ ساله وقتی برای تزریق پنی‌سیلین به یک کلینیک رفت نمی‌دانست چه سرنوشت شومی در انتظارش است. این زن پس از تزریق، دچار تشنج شد و بعد از ۴ روز بستری شدن در بیمارستان، جان خود را از دست داد. ۱۰ دی…

  پنی سیلین زن جوان را کشتReviewed by Aryan on Jan 8Rating:

  همشهری: زن ۲۸ ساله وقتی برای تزریق پنی‌سیلین به یک کلینیک رفت نمی‌دانست چه سرنوشت شومی در انتظارش است. این زن پس از تزریق، دچار تشنج شد و بعد از ۴ روز بستری شدن در بیمارستان، جان خود را از دست داد.

  ۱۰ دی ماه سال‌جاری، زن جوانی به نام ر که دچار سرماخوردگی شده بود، برای مداوا به مطب یک پزشک عمومی در کرج رفت. پزشک با نوشتن نسخه‌ای، قرص سرماخوردگی و یک آمپول پنی‌سیلین برای او تجویز کرد و وی بعد از خرید دارو، برای تزریق آمپول به همراه برادرش به یک کلینیک خصوصی رفت، غافل از اینکه حادثه‌ای تلخ در انتظارش است.

  برادر این زن روز گذشته گفت: آن روز خواهرم برای تزریق به اتاق رفت و من بیرون منتظرش ایستادم. درحالی‌که بارها گفته‌اند که تزریق این آمپول خطرناک است و باید حتما پیش از تزریق تست صورت گیرد تا مشخص شود که آیا بیمار به آن حساسیت دارد یا نه، مسئول تزریقات کلینیک بدون انجام تست، آمپول را به خواهرم تزریق کرد. بعد از چند دقیقه صدای فریاد پرستاران را از داخل اتاق شنیدم و فهمیدم که اتفاق بدی افتاده. خودم را به خواهرم رساندم و متوجه شدم که او بعد از تزریق دچار شوک و تشنج شده و از روی تخت به زمین افتاده است.

  با دیدن این صحنه وحشت به جانم افتاد و فورا با آمبولانس او را به بیمارستان رساندیم. خواهرم ۴ شب در قسمت‌ آی سی یو بیمارستان بستری بود و در این مدت من و خانواده‌ام امیدوار بودیم که او خوب شود اما هر روز حال مریم بدتر می‌شد. بعد از ۴ روز پزشکان به ما اعلام کردند که خواهرم دچار تشنج شده و احتمالا به آمپول پنی‌سیلین حساسیت داشته است. آنها می‌گفتند که ممکن است به خاطر نرسیدن اکسیژن به مغز، خواهرم دچار مرگ مغزی شده باشد و به همین دلیل چهارشنبه ۱۴ دی ماه، مریم به بیمارستان سینا منتقل شد.

  وی ادامه داد: در بیمارستان سینا، پزشکان معاینات نهایی را روی خواهرم انجام دادند و وقتی گفتند که او مرگ مغزی شده و هیچ امیدی به بازگشتش نیست، انگار دنیا روی سرمان خراب شد. باور اینکه خواهرم به خاطر یک سرماخوردگی ساده و تزریق غلط به این روز افتاده، برای ما خیلی سخت بود. مادر پیرم که خیلی نگران وضعیت مریم بود وقتی شنید که او جانش را از دست داده است، به‌شدت ضربه خورد. با این حال هنگامی که متوجه شد بعضی از اعضای بدن او قابل پیوند به بیماران نیازمند است، رضایت داد که اعضای بدن خواهرم اهدا شود. بعد از امضای رضایت نامه، ما برای همیشه با مریم خداحافظی کردیم و او به اتاق عمل منتقل شد.

  مرد جوان ادامه داد: بعد از این حادثه من به دادسرای عمومی استان البرز رفتم و از مقصران مرگ خواهرم شکایت کردم و خواستار پیگیری پرونده شدم.

  در همین حال دکتر ساناز دهقانی، مسئول واحد فراهم آوری اعضا در بیمارستان سینا درباره این پرونده گفت: بعد از اینکه مرگ مغزی این زن جوان از سوی متخصصان تایید شد خانواده‌اش برگه رضایت نامه را امضا کردند و اعضای بدن این زن شامل قلب، کلیه و کبد وی به ۳ بیمار نیازمند اهدا شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.