• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » درخواست دکتر دستجردی برای زایمان طبیعی
  کد خبر : 304618

  درخواست دکتر دستجردی برای زایمان طبیعی

  درخواست دکتر دستجردی برای زایمان طبیعیReviewed by Aryan on Jan 8Rating: وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشور گفت: ميزان سزارين در كشور ما بيشتر از حد طبيعي جهاني است و فرهنگ سازي درباره مزاياي زايمان طبيعي از جمله رسالت هاي مهم رسانه هاست. دكتر مرضيه وحيد دستجردي در حاشيه مراسم كلنگ زني پلي كلينيك…

  درخواست دکتر دستجردی برای زایمان طبیعیReviewed by Aryan on Jan 8Rating:

  وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كشور گفت: ميزان سزارين در كشور ما بيشتر از حد طبيعي جهاني است و فرهنگ سازي درباره مزاياي زايمان طبيعي از جمله رسالت هاي مهم رسانه هاست.

  دكتر مرضيه وحيد دستجردي در حاشيه مراسم كلنگ زني پلي كلينيك تخصصي حضرت خديجه(س) در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان افزود: ميزان سزارين در كشور ما حدود 40 درصد ا ست كه بسيار بيشتر از حد طبيعي است، بنابراين بايد به روش هاي گوناگون زايمان طبيعي را به جاي سزارين ترويج كنيم.

  وي افزود: تاكنون كارهاي خوبي در ارتباط با ترويج زايمان طبيعي انجام شده است كه از جمله آنها مجهزسازي بيمارستان ها به بخش هاي زايمان در آب، زايمان بدون درد و توصيه و آموزش روش هاي زايمان طبيعي به مادران براي ريختن ترس از زايمان طبيعي بوده است.

  وزير بهداشت با اشاره به اينكه فرهنگ سازي درباره زايمان طبيعي بسيار مهم است، تصريح كرد: زايمان طبيعي بهترين روش زايمان محسوب مي شود و بيشتر وظيفه آموزش و فرهنگ سازي درباره آن بر دوش رسانه ها است.

  وي تاكيد كرد: اميدواريم در سال هاي آينده ميزان سزارين را به 25 درصد كه نرمال جهاني است كاهش دهيم. دستجردي در ادامه در پاسخ به سؤالي درباره نارضايتي مردم از واگذار شدن سي.سي.يو و آي. سي.يوهاي برخي بيمارستان هاي دولتي به بخش خصوصي گفت: سي.سي.يو و آي.سي.يوهاي مربوط به بيمارستان هاي دولتي كه به بخش خصوصي واگذار شده است بايد داراي تعرفه دولتي باشند وگرنه تخلف محسوب مي شود.

  وي همچنين درباره اقدامات دولت در راستاي توليد چهار درصد داروي وارداتي به كشور تأكيد كرد: طي دو سال گذشته با حمايت معاونت علم و فناوري رياست جمهوري، برخي شركت هاي كمك كننده در زمينه فناوري داروها و معاونت پژوهشي وزارت بهداشت حدود 12 دارو را به عنوان فراخوان نخست اين طرح كلان ملي تحت پوشش حمايتي گرفتيم.

  وي ادامه داد: بزودي از شش دارو در زمينه بيماري هاي ريوي، پوستي، سرطاني، داروهاي بوتاكس، پوكي استخوان و بيماري هاي هموفيلي و خوني كه كارآزمايي هاي باليني درباره آنها انجام شده است رونمايي مي شود كه ميزان وابستگي ما به خارج و ارزبري داروها را كاهش داده و سبب ارزان شدن قيمت اين داروها در داخل كشور نيز مي شود. وي در ادامه بيان داشت: شش داروي ديگر نيز در دست توليد است كه تا پايان سال دوره كارآزمايي آنها به اتمام مي رسد و بقيه نيز در سال 91 رونمايي مي شود.

  وي تاكيد كرد: فراخوان دوم و سوم براي كارهاي تحقيقاتي داروها انجام شده است و اميدواريم با اين شور، هيجان و رغبتي كه در محققين داخل كشور ديده مي شود به زودي اغلب چهار درصد دارويي كه به كشور وارد مي شود در كشور توليد كنيم.

  وي اضافه كرد: علاوه بر اين در زمينه تجهيزات و ملزومات پزشكي وارد حمايت از طرح هاي كلان شده ايم و هم اكنون صنعتگران ايراني و مهندسان تجهيزات پزشكي درحال طراحي اين ملزومات هستند كه به موقع اعلام و به بازار عرضه مي شود.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.