• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » زلزله مردم تهران در فاضلاب غرق میکند!
  کد خبر : 304444

  زلزله مردم تهران در فاضلاب غرق میکند!

  زلزله مردم تهران در فاضلاب غرق میکند!Reviewed by Aryan on Jan 8Rating: زلزله تهران، عواقب ناگواری در پی دارد؛ مرگ تعداد بی شماری از مردم پاینحت اولین آنهاست. قحطی و انواع بیماری ها هم در ادامه آن. اما یکی از نماینده های مجلس می گوید در زلزله تهران، مردم این شهر، غرق می شوند. “اگر…

  زلزله مردم تهران در فاضلاب غرق میکند!Reviewed by Aryan on Jan 8Rating:

  زلزله تهران، عواقب ناگواری در پی دارد؛ مرگ تعداد بی شماری از مردم پاینحت اولین آنهاست. قحطی و انواع بیماری ها هم در ادامه آن. اما یکی از نماینده های مجلس می گوید در زلزله تهران، مردم این شهر، غرق می شوند.

  “اگر زلزله بیاید مردم تهران در فاضلاب ها غرق خواهند شد،” این جمله ای بود که با آن محمد ضابطی طرقی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، خطر دیگری را به پایتخت نشیان به خصوص اهالی جنوب تهران گوشزد کرد.

  ضابطی‌طرقی در گقت و گو با خبرآنلاین در مورد احتمال غرق شدن مردم تهران در فاضلاب ها و قنات ها در صورت بروز زلزله، گفت: بدون شک در صورت وقوع زلزله در تهران به دلیل وجود قنات ها و فاضلاب در جنوب تهران، تعداد زیادی از اهالی مناطق جنوبی پایتخت غرق خواهند شد.

  به گفته نماینده مردم نطنز و قمصر از گذشته دامنه های جنوبی البرز به عنوان حوزه آبریز شهر تهران شناخته می شدند و تهران نیز به دلیل ییلاقی بودن با بارندگی زیادی همراه بوده است.

  او گفت: حوزه آبریز تهران شامل دشتی می شود که در حال حاضر در برگیرنده ورامین و شهر ری است و به عبارت دیگر بارندگی ها آرام آرام در این مناطق جمع شده و موجب ایجاد بزرگترین سفره های آب زیرزمینی در منطقه شهرری و ورامین می شوند.

  ضابطی به سرازیر شدن آب هایی از منطقه کرج و طالقان و جاجرود به سمت تهران اشاره کرد و گفت: “این روند موجب افزایش حجم آب های موجود در حوزه های آبریز تهران می شود. متاسفانه در حال حاضر آبی که در سد کرج جمع شده است به جای آنکه ما در جلگه کرج شاهد زه کشی باشیم اما این آب ها وارد آب های زیرزمینی تهران می شوند. روند سرازیر شدن آب از مناطق کرج، طالقان و جاجرود به تهران نتیجه ای جز ایجاد اضافه بار برای تهران به همراه ندارد و از سوی دیگر آب های مناطق شمالی تهران نیز به دلیل سنگی بودن به سمت جنوب تهران حرکت می کنند، اتفاقی که موجب خطرناکتر شدن وضعیت اهالی جنوب تهران در زمان زلزله خواهد شد.”

  این نماینده مجلس هشتم از بین رفتن قنات های تهران را نیز به عنوان دلیل دیگری برای تأیید گفته های خود مطرح کرد و گفت: “در گذشته قنات های بسیاری در تهران وجود داشت که متاسفانه هم اکنون اغلب این قنات ها بسته شده و دیگر فاقد کارایی هستند و این موضوع نیز موجب شده است تا آب به سمت جنوب تهران حرکت کنند و احتمال غرق شدن اهالی جنوب پایتخت در زمان وقوع زلزله افزایش پیدا کند.”

  عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: “به طور یقین اگر روزی زلزله تهران را بلرزاند، علاوه بر مشکلات معمول، غرق شدن اهالی جنوب شهر را نیز باید به لیست مشکلات ناشی از زلزله افزود.”

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.