• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , اینترنت و ای تی » رقابت 10 نام برای کسب عنوان تجاری اپراتور سوم
  کد خبر : 30142

  رقابت 10 نام برای کسب عنوان تجاری اپراتور سوم

  رقابت 10 نام برای کسب عنوان تجاری اپراتور سوم Reviewed by Aryan on Oct 23Rating: از هفته گذشته همزمان با راه‌اندازی شبکه‌ اپراتور سوم تلفن همراه در شهر کرج و واگذاری محدود سیم‌کارت‌های این اپراتور تلاش های برخی از رسانه‌ها برای کشف نام تجاری اپراتور سوم تلفن همراه کشور آغاز شد. «رایتل» به معنای تلفن…

  رقابت 10 نام برای کسب عنوان تجاری اپراتور سوم Reviewed by Aryan on Oct 23Rating:

  از هفته گذشته همزمان با راه‌اندازی شبکه‌ اپراتور سوم تلفن همراه در شهر کرج و واگذاری محدود سیم‌کارت‌های این اپراتور تلاش های برخی از رسانه‌ها برای کشف نام تجاری اپراتور سوم تلفن همراه کشور آغاز شد. «رایتل» به معنای تلفن هوشمند ایرانی از جمله اسامی است که به عنوان نام تجاری سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه کشورمطرح شد.از آنجا که نام و نشان تجاری برای یک اپراتور تلفن همراه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، شرکت تامین تله‌کام حدود 10 برند را به صورت رسمی به نام خود ثبت کرده که رایتل نیز یکی از این اسامی است اما مدیران این شرکت همچنان در حال بررسی و کارشناسی انتخاب بهترین نام برای اپراتور سوم کشور هستند و هنوز هیچ اسمی برای سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه کشور از سوی این اپراتور انتخاب نشده است. در ادامه گزارشی از روند فعالیت و چالش‌های پیش روی اپراتور سوم کشور را می‌خوانید.

  کاندیداتوری 10 نام برای تعیین نام تجاری اپراتور سوم
  در حال حاضر از بین 10 برند موجود که یکی از آنها هم رایتل نام دارد انتخاب نهایی انجام نشده و این موضوع تا زمان اعلام رسمی از سوی تامین تله‌کام تایید رسمی نخواهد شد.
  شایاتل، 20تل و تی‌تل نیز از دیگر کاندیداهای به دست آوردن نام تجاری سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه کشور هستند که تا زمان تصمیم‌گیری نهایی از هیچ کدام از این اسامی نمی‌توان به عنوان نام سیم‌کارت‌های اپراتور سوم تلفن همراه کشور نام برد. در عین حال براساس اطلاعات موجود احتمال انتخاب هر یک از این اسامی و شش کاندیدای دیگری که هنوز نام آنها منتشر نشده برای کسب عنوان تجاری سیم‌کارت‌های نسل سوم کشور وجود دارد.
  شبکه اپراتور سوم در کرج راه‌اندازی شد
  اواخر هفته گذشته شبکه اپراتور سوم تلفن همراه کشور در شهر کرج راه‌اندازی اولیه شد تا این اپراتور گام اول ارایه سرویس را به صورت غیر رسمی در کشور بردارد.
  با بهره‌برداری از این شبکه علاوه بر امکان استفاده از سرویس‌های پایه نظیر تماس صوتی و پیامک برای نخستین‌بار امکان دسترسی به شبکه اینترنت و نیز تماس تصویری روی گوشي‌های تلفن همراه فراهم شد.
  براساس گزارش روابط عمومی تامین تله‌کام در صورت همکاری مناسب شهرداری تهران و تسریع در صدور مجوزهای مربوطه برای نصب آنتن‌ها و توسعه شبکه، به زودی شبکه نسل سوم تلفن همراه در تهران نیز راه‌اندازی خواهد شد.
  طبق اعلام مسوولان تامین تله‌کام مجری شبکه نسل سوم، این شرکت در تلاش خواهد بود تا در آینده‌ای نزدیک شبکه خود را در سایر شهرهای بزرگ و سپس در سراسر کشور به بهره‌برداری برساند.
  با افتتاح شبکه نسل سوم تلفن همراه کشورمان به جمع کشورهای استفاده‌کننده از شبکه نسل سوم موبایل پیوست.
  این در حالی است که اپراتور دوم تلفن همراه کشور نیز چهار سال پیش در چنین روزهایی شبکه‌اش به صورت رسمی راه‌اندازی شد.
  سرنوشت نامعلوم تلفن تصویری و اینترنت پرسرعت روی موبایل
  به گفته مدیران اپراتور سوم در حال حاضر امکان ارایه تلفن تصویری و اینترنت پرسرعت روی موبایل فراهم شده اما فراموش نکنیم که چند سال پیش همزمان با ارایه سرویس MMS‌ در شبکه ایرانسل عرضه آن با دو سال تاخیر و گرفتن تعهد کتبی از دریافت‌کنندگان این سرویس امکان‌پذیر شد به نحوی که اکنون هیچ‌کدام از اپراتورهای اول و دوم در عملکرد خود، آماری از میزان ارسال MMS‌ در کشور ارایه نمی‌دهند به نحوی که این استنباط وجود دارد که اصلا این سرویس توسط مشترکان تلفن‌همراه کشور استفاده نمی‌شود.
  این موضوع به اندازه‌ای حساسیت برانگیز است که اپراتورها حتی حق تبلیغ در مورد واگذاری این سرویس به مشترکان خود را ندارند.
  از آنجا که هیچ‌گونه اطلاع رسانی درباره گرفتن مجوزهای لازم برای عرضه تلفن تصویری و اینترنت پرسرعت روی موبایل تاکنون نشده، باید منتظر ماند تا ببینیم آیا این سرویس‌ها هم دچار سرنوشت سرویس MMS‌ خواهند شد.
  در این زمینه پیش از این مدیران تامین‌ تله‌کام از گرفتن مجوزهای لازم اشاره شده در پیوست فرهنگی پروانه از نهادهای مرتبط سخن گفته بودند که هنوز اطلاعاتی در خصوص مورد قبول واقع شدن این سرویس‌ها توسط نهادهای مرتبط داده نشده است.
  در بحث نسل سوم تلفن همراه قرار است پدیده‌هایی مانند تماس تصویری، اینترنت پرسرعت، خدمات ارزش افزوده نسل سوم و موبایل بانکینگ در این شبکه عرضه شود که تا به حال در کشور تجربه نشده است. براین اساس این سرویس‌ها باید عرضه شود و با فناوری‌های آن باید مواجه شویم تا حساسیت آن را درک کنیم. اما گویا تا به امروز مشکلی در این زمینه وجود نداشته است.
  اینترنت پر سرعت ۵۱۲ کیلوبیت روی موبایل
  طبق اعلام قبلی مدیران این اپراتور پهنای باند اینترنتی که قرار است روی سیم‌کارت‌های نسل سوم ارایه شود از همان ابتدا 512 کیلو بیت خواهد بود این در حالی است که از نظر فنی توان ارایه اینترنت با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه در این شبکه وجود دارد که باید منتظر ماند که آیا با توجه به قانون که تاکید می‌کند، مصرف‌کننده خانگی مجاز به استفاده از اینترنت با سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه است و آیا مشترکان اپراتور سوم می‌توانند از اینترنت پرسرعت روی موبایل استفاده کنند یا خیر.
  سیم‌کارت‌های نسل سوم با کدهای ۰۹۲۱ و ۰۹۲۰
  بر اساس نامبرینگی که توسط سازمان تنظیم مقررات در اختیار اپراتور سوم قرار گرفته سیم‌کارت‌های نسل سوم با دو کد ۰۹۲۰ و ۰۹۲۱ وارد بازار خواهند شد که براساس بیزینس پلن اولیه واگذاری ۵ میلیون سیم‌کارت در فاز اول برای هدف‌گذاری فاز کوتاه مدت فروش در نظر گرفته‌ شده است. همچنین سیم‌کارت‌های اپراتور سوم در دو نوع دایمی و اعتباری عرضه می‌شود که مبلغ ۱۲۰‌هزار تومان سقف پروانه برای فروش سیم‌کارت‌های دایمی است به اضافه مالیات بر ارزش افزوده و سیم‌کارت‌های اعتباری نیز با قیمت 20 هزار تومان تعیین شده که به طور قطع مبلغ اصلی سیم‌کارت طبق استراتژی بازاریابی تعیین می‌شود که احتمالا قیمت سیم‌کارت‌ها با قیمت مشخص شده در پروانه متفاوت خواهد بود.
  اتصال متقابل با سایر اپراتورها برقرار نیست
  از آنجا که باید اتصال متقابل این سیم‌کارت‌ها در زمان ورود به بازار با شبکه‌های دیگر اپراتورهای مخابراتی کشور برقرار باشد هنوز مدیران این اپراتور اقدام مشخصی در این زمینه انجام نداده‌اند و عملا در حال حاضر تنها امکان تماس از سیم‌کارت‌های اپراتور سوم با سایر مشترکان این اپراتور برقرار است.
  تمامی اینها در حالی است که هنوز میزان تعرفه مکالمات و سرویس‌های این سیم‌کارت‌ها نیز نامشخص است به نحوی که کلیات تعرفه‌ها مشخص شده است، اما جزییات آن هنوز مشخص نیست و طبق زمانبندی مشخص با ارایه هر سرویس این تعرفه‌ها پیشنهاد و به تایید سازمان تنظیم مقررات می‌رسد.
  برطرف شدن چالش مدیریتی در اپراتور سوم
  تا پیش از روی کار آمدن مدیران جدید اپراتور سوم تلفن همراه کشور یکی از مواردی که از آن به عنوان اصلی‌ترین دلایل تاخیر در آغاز به کار این اپراتور نام‌ برده می‌شد نبود تیم مدیریت قوی در پیشبرد اهداف این اپراتور بود.
  حال که با گذشت نزدیک به حدود پنج ماه از زمان قانونی واگذاری سیم‌کارت در پروانه تیم جدید مدیریتی در این اپراتور توانسته با ورود سریع تجهیزات به کشور و نصب آن در شهرها در اولین گام شهر کرج را تحت پوشش شبکه نسل سوم تلفن همراه قرار دهد که پیش‌بینی می‌شود با توجه به سرعت عمل مدیران جدید این اپراتور به زودی سیم‌کارت‌های نسل سوم تلفن همراه در کشور عرضه شود.
  آخرین تغییرات در تیم مدیریتی تامین‌تله‌کام
  طبق اطلاعات به دست آمده از روزنامه رسمی کشور
  در تاریخ 11 تیر ماه سال 1390 آگهي تغييرات شركت ارتباطات تامين شمس نوين سهامي خاص به ‌شماره ثبت 296234 و شناسه ملي 10103330398 شماره13394/ت32/90 به استناد صورتجلسه هيات‌مديره مورخ 24/3/90 تصميمات ذيل اتخاذ شد:
  1ـ سمت اعضای هيات‌مديره به قرار ذيل تعيين شدند:
  شرکت توسعه سلامت الکترونيکي هدي سهامي‌خاص با نمايندگي محمدهادي زاهدي‌وفا به سمت ریيس هيات ‌مديره و شرکت سرمايه‌گذاري صنايع پتروشيمي و شيميايي تامين سهامي‌عام با نمايندگي محمدرضا پاکروان به سمت نایب‌ریيس هيات‌مديره و شرکت سرمايه‌گذاري صدر تامين سهامي‌عام با نمايندگي علي‌اصغر عميديان به سمت عضو هيات‌مديره و شرکت مديريت صنايع نوين تامين سهامي‌خاص با نمايندگي اکبر آبکار به سمت عضو هيات‌مديره و شرکت سرمايه‌گذاري صبا تامين سهامي ‌عام با نمايندگي حميد فرنگ به سمت عضو هيات‌مديره و به نمايندگي از شرکت سرمايه‌گذاري صبا تامين سهامي‌عام به سمت مديرعامل.
  2ـ اختيارات هيات‌مديره به شرح صورتجلسه به مديرعامل تفويض شد.
  3ـ تمامی اسناد و اوراق بهادار و تعهدآور با امضاي مديرعامل و يکي از اعضاي هيات‌مديره همراه با مهر شرکت معتبر خواهد بود و در نبود مديرعامل با امضاي ریيس هيات‌مديره و يکي از اعضاي هيات‌مديره و مهر شرکت معتبر خواهد بود و ساير نامه‌هاي اداري با امضاي مديرعامل به همراه با مهر شرکت معتبر است.
  در تاريخ 11/4/90 ذيل دفتر ثبت شرکت‌ها و موسسات غيرتجاري ثبت شد و مورد تاييد و امضا قرار گرفت.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.