• خرید vpn
  • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

    صفحه اصلی » اخبار سینمای جهان , سینما و تلویزیون » بفتا (BAFTA) لیست بلند بالای نامزدهای جوایز امسال خود را اعلام کرد
    کد خبر : 300634

    بفتا (BAFTA) لیست بلند بالای نامزدهای جوایز امسال خود را اعلام کرد

    بفتا (BAFTA) لیست بلند بالای نامزدهای جوایز امسال خود را اعلام کردReviewed by Farnaz on Jan 7Rating: «هفته من با مریلین» و «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس» در صدر کاندیداها قرار گرفتند/ «جدایی» در بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان رقابت می‌کند بفتا (BAFTA) لیست بلند بالای نامزدهای جوایز امسال خود را اعلام کرد بفتا(BAFTA) که…

    بفتا (BAFTA) لیست بلند بالای نامزدهای جوایز امسال خود را اعلام کردReviewed by Farnaz on Jan 7Rating:

    «هفته من با مریلین» و «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس» در صدر کاندیداها قرار گرفتند/ «جدایی» در بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان رقابت می‌کند
    بفتا (BAFTA) لیست بلند بالای نامزدهای جوایز امسال خود را اعلام کرد


    بفتا(BAFTA) که مخفف “آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا” می باشد، روز جمعه فهرست بلند بالای نامزدهای این دوره خود را اعلام کرد.

    دو فیلم «هفته من با مریلین» و «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس» هر کدام با 16 نامزدی در بخش های مختلف در صدر فهرست این دوره جوایز بفتا قرار دارند.

    پس از این دو فیلم، فیلم «بانوی آهنین» با نامزد شدن در 14 بخش در رتبه بعدی قرار دارد.

    فیلمهای «هنرمند»، «دختری با خالکوبی اژدها»، «نیمه‌ شب در پاریس»، «اسب جنگ»، «کمک»، «هوگو»، «عید مارس»، «هری پاتر و یادگاران مرگ 2» و «باید درمورد کوین صحبت کنیم» نیز در رتبه های بعدی، به ترتیب بیشترین نامزدها را در بخشهای مختلف جوایز بفتا دارند.

    این لیست بلند نتیجه اولین دور رای گیری از 6300 عضو این آکادمی می باشد که 15 فیلم را در بخشهای مختلف این لیست انتخاب کرده و اعلام کردند. دور دوم رای گیری با حذف ده فیلم همراه خواهد شد که بر روی تمام بخشهای این لیست تاثیر خواهد گذشت و درآخر پنج فیلم باقی خواهد ماند که نتایج آن در 17 ژانویه اعلام می شود.

    در نهایت در12 فوریه سومین دور رای گیری که مشخص شدن برندگان این دوره است، انجام می شود.

    در بخش فیلم های غیر انگلیسی زبان، نام فیلم اصغر فرهادی، «جدایی نادر از سیمین» به چشم می خورد که این فیلم در این بخش باید با فیلم هایی چون «آتش افروزان»، «پوستی که در آن زندگی می کنم» و «پینا» به رقابت بپردازد.

    مراسم سالانه بفتا(BAFTA) که مهمترین جوایز سینمای بریتانیا(معادل اسکار) به حساب می آید؛ در 12 فوریه در اپراخانه سلطنتی لندن برگزار خواهد شد.

    در زیر می توانید لیست مهمترین بخش  نامزدان این دوره “بفتا” را مشاهده کنید:

    بهترین فیلم:

    «The Artist:هنرمند»، «The Descendants: فرزندان»، «Drive: راندن»، «The Girl with the Dragon Tattoo: دختری با خالکوبی اژدها»، «The Help: کمک»، «Hugo:هوگو»، «The Iron Lady: بانوی آهنین»، «The Ides of March: عید مارس»، «Midnight in Paris: نیمه شب در پاریس»، «Moneyball: مانیبال»، «My Week with Marilyn: هفته من با مرلین»، «Senna: سینا»، «Tinker Tailor Soldier Spy: تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»، «War Horse: اسب جنگ» و «We Need to Talk About Kevin: باید درباره کوین صحبت کنیم»

    بهترین فیلم انگلیسی:

    «Arthur Christmas: کریسمس آرتور»، «Attack the Block: حمله به بلوک»، «Coriolanus: کریولانوس»، «The Guard: نگهبان»، «Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2: هری پاتر و یادگاران مرگ 2»، «The Iron Lady: بانوی آهنین»، «Jane Eyre: جین آیر»، «My Week with Marilyn: هفته من با مرلین»، «Senna: سینا»، «Shame: شرم»، «Submarine: زیر دریایی»، «Tinker Tailor Soldier Spy: تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»، «Tyrannosaur: تیراناسور»، «War Horse: اسب جنگ» و «We Need to Talk About Kevin: باید درباره کوین صحبت کنیم»

    بهترین کاگردانی:

    «هنرمند»، «فرزندان»، «راندن»، «دختری با خالکوبی اژدها»، «کمک»، «هوگو»، «عید مارس»، «بانوی آهنین»، «جی. ادگار»، «نیمه شب در پاریس»، «مانیبال»، «هفته من با مرلین»، «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»، «اسب جنگ» و « باید درباره کوین صحبت کنیم»

    بهترین فیلم غیر انگلیسی زبان:

    «A Separation: جدایی نادر از سیمین»، «Abel: هابیل»، «As If I Am Not There: انگار من آنجا نبودم»، «The Boy Mir – Ten Years in Afghanistan: پسر میر- ده سال در افغانستان»، «Calvet: کالوت»، «Dhobi Ghat: خاطرات بمبئی»، «Little White Lies: دروغهای سفید کوچک»، «Pina: پینا»، «Post Mortem: پس از مرگ»، «Potiche: گلدان»، «Le Quattro Volte»، «The Skin I Live In: پوستی که در آن زندگی می کنم»، «Tomboy: دختر پسروار»، «The Troll Hunter: شکارچی غول»

    بهترین مستند:

    «George Harrison: Living in the Material World: جورج هاریسون: زندگی در جهان مادی»، «Life in a Day: زندگی در یک روز»، «Pina: پینا»، «Project Nim: پروژه نیم» و «Senna: سینا»

    بهترین انیمیشن:

    «The Adventures of Tintin: The Secret of the Unicorn: ماجراهای تن تن: راز اسب شاخدار»، «Arthur Christmas: کریسمس آرتور»، «Gnomeo and Juliet: گنومئو و جولیت»، «Puss in Boots: گربه چکمه پوش»، «Rango: رنگو»

    بهترین فیلمنامه اصلی:

    «50/50»، «Anonymous: ناشناس»، «Arthur Christmas: کریسمس آرتور»، «The Artist: هنرمند»، «Beginners: تازه کارها»، «Bridesmaids: ساقدوشها»، «The Guard: نگهبان»، «The Iron Lady: بانوی آهنین»، «J. Edgar: جی. ادگار»، «Midnight in Paris: نیمه شب در پاریس»، «Senna: سینا»، «Shame: شرم»، «Super 8: سوپر8»، «Tyrannosaur: تیراناسور»، «Young Adult: بزرگسال جوان»

    بهترین فیلمنامه اقتباسی:

    «ماجراهای تن تن»، «کوریولانوس»، «فرزندان»، «راندن»، «دختری با خالکوبی اژدها»، «هری پاتر و یادگاران مرگ 2»، «کمک»، «هوگو»، «عید مارس»، «جین آیر»، «مانیبال»، «هفته من با مرلین»، «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»، «اسب جنگ» و «باید درباره کوین صحبت کنیم»

    بهترین بازیگر مرد:

    “آنتونیو باندراس” (پوستی که در آن زندگی می کنم)، “براد پیت” (مانیبال)، “برندان گلیسون” (نگهبان)، “دنیل کریگ” (دختری با خالکوبی اژدها)، “ادی ردماین” (هفته من با مرلین)، “گری اولدمن” (تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس)، “جورج کلونی” (فرزندان)، “ژان دوژاردن” (هنرمند)، “لئوناردو دی کاپریو” (جی. ادگار)، “مایکل فاسبندر” (شرم)، “اون ویلسون” (نیمه شب در پاریس)، “پیتر مولان” (تیراناسور)، “رالف فینس” (کوریولانوس)، “رایان گاسلینگ” (راندن، عید مارس)

    بهترین بازیگر زن:

    “برنیس بژو” (هنرمند)، “کری مولیگان” (شرم)، “چارلیز ترون” (بزرگسال جوان)، “اما استون” (کمک)، “هلن میرن” (وام)، “جودی فاستر” (قتل عام)، “کیت وینسلت” (قتل عام)، “کریستن ویگ” (ساقدوشها)، “مریل استریپ” (بانوی آهنین)، “میا واسیکوسکا” (جین آیر)، “میشل ویلیامز” (هفته من با مرلین)، “اولیویا کولمن” (تیراناسور)، “رونی مارا” (دختری با خالکوبی اژدها)، “تیلدا سانتون” (باید درباره کوین صحبت کنیم)، “ویولا دیویس” (کمک)

    بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

    “آلن ریکمن” (هری پاتر و یادگاران مرگ 2)، “آلبرت بروکس” (راندن)، “بن کینگزلی” (هوگو)، “بنیدیکت کومبرباخ” (تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس)، “کریستوفر پلامر” (تازه کارها)، “کالین فرث” (تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس)، “ادی مارسان” (تیراناسور)، “ازرا میلر” (باید درباره کوین صحبت کنیم)، “جورج کلونی” (عید مارس)، “جیم برادبنت” (بانوی آهنین)، “جان هارت” (تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس)، “جوناه هیل” (مانیبال)، “کنت برانا” (هفته من با مرلین)، “پل جیاماتی” (عید مارس)، “فلیپ سیمور هافمن” (عید مارس)

    بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

    “الکساندرا روچ” (بانوی آهنین)، “بریس هاوارد” (کمک)، “کری مولیگان” (راندن)، “امیلی واتسون” (اسب جنگ)، “ایوان ریچل وود” (عید مارن)، “جسیکا چاستین” (کمک)، “جودی دنچ” (هفته من با مرلین)، “کتی باتس” (نیمه شب در پاریس)، “کتی بارک” (تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس)، “ماریون کوتیار” (نیمه شب در پاریس)، “ملیسا مک کارتی” (ساقدوشها)، “اوکتیویا اسپنسر” (کمک)، “اولیویا کولمن” (بانوی آهنین)، “شایلین ودلی” (فرزندان)، “زو واناماکر” (هفته من با مرلین)

    بهترین تدوین:

    «هنرمند»، «فرزندان»، «راندن»، «دختری با خالکوپی اژدها»، «هری پاتر و یادگاران مرگ 2»، «هوگو»، «عید مارس»، «بانوی آهنین»، «نیمه شب در پاریس»، «مانیبال»، «هفته من با مرلین»، «سینا»، «تعمیرکار، خیاط، سرباز، جاسوس»، «اسب جنگ»، «باید درباره کوین صحبت کنیم»

    دوره های نوروزی عصر شبکه

    مطالب مرتبط

    ویژه های ایران ویج

    دیدگاهها (۰)



    ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

    آخرین اخبار و مطالب

    پربحث ترین های هفته

    Sorry. No data so far.