• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » اعزام کارجویان به 10 کشور جهان + جدول
  کد خبر : 294050

  اعزام کارجویان به 10 کشور جهان + جدول

  اعزام کارجویان به 10 کشور جهان + جدولReviewed by Aryan on Jan 5Rating: اعزام کارجویان به خارج کشور و کسب فرصت های شغلی خارجی برای متقاضیان شغل داخلی که امکان اقامت و همچنین مهارت تصدی مشاغل خارجی را دارند؛ از برنامه هایی است که از سوی دولت با حمایت بخش خصوصی اجرا و همه ساله…

  اعزام کارجویان به 10 کشور جهان + جدولReviewed by Aryan on Jan 5Rating:

  اعزام کارجویان به خارج کشور و کسب فرصت های شغلی خارجی برای متقاضیان شغل داخلی که امکان اقامت و همچنین مهارت تصدی مشاغل خارجی را دارند؛ از برنامه هایی است که از سوی دولت با حمایت بخش خصوصی اجرا و همه ساله دنبال می شود.

  در سالهای گذشته و در قالب برنامه چهارم توسعه یک هدفگذاری عددی به استعداد اعزام ۱۰۰ هزار نفر نیروی کار صورت گرفته بود که به صورت متوسط برای هر سال شامل ۲۵ هزار کارجو می شد.

  موانع اعزام به خارج

  متاسفانه به دلایل مختلفی از جمله ناآشنایی به زبان خارجی، گران بودن نیروی کار ایرانی در مقابل نیروهای ارزان برخی کشورهای منطقه و آسیای حنوب شرقی، تمایل ایرانی ها به حضور در مشاغل تخصصی و دارای مهارت و همچنین تحریم باعث شد تا هدف برنامه چهارم توسعه هرگز محقق نشود و عملا اعزام ها در این بخش ناچیز باشد.

  ثبت اعزام کارجویانی به میزان کمتر از ۱۰ هزار نفر در طول برنامه پنج ساله چهارم توسعه و چیزی حدود چند درصد از هدفگذاری صورت گرفته؛ باعث شد تا این هدفگذاری به صورتی که در برنامه قبلی دیده شده بود در برنامه پنجم توسعه لحاظ نشود.

  البته در برنامه پنجم توسعه نیز بر لزوم استفاده از فرصت‌های شغلی ساری کشورها و اینکه باید در این زمینه اقداماتی صورت گیرد، تاکید شده است اما تعیین عدد مانند آنچه که در برنامه چهارم توسعه بوده است، دیگر تکرار نشد.

  هدف ۵هزار نفری

  در سال جاری از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه ریزی شد تا شرایط اعزام ۵ هزار نفر کارجو به خارج کشور برای اقامت و اشتغال فراهم شود.

  برای دستیابی به این هدف دولت چاره ای جز استفاده از حمایتها و ظرفیت های بخش خصوصی و بنگاه ها و دفاتر مشاوره شغلی بین المللی نداشته است.

  از این رو اقدامات و رایزنی هایی چه از طریق وزارتخانه و چه توسط شورای عالی اشتغال برای تسهیل شرایط اعزام کارجویان به خارج کشور در سال جاری انجام شده که تاکنون منجر به اعزام ۲ هزار و ۴۵۵ نفر کارجو به مقصد ۱۰ کشور جهان از قاره های مختلف شده است.
  جدول اعزام کارجو به ۱۰ کشور خارجی در سالجاری
  با این حال، محمدحسین فروزان مهر در گفتگو با مهر تاکید کرد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تلاش است تا با انجام یک سری اقدامات و حمایت از بخش خصوصی زمینه اعزام ۵ هزار نفر را تا پایان سال جاری فراهم کند.

  معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از تلاش برای افزایش این تعداد در سال آینده سخن گفت و بیان داشت: تا پایان برنامه پنجم توسعه تعداد کارجویان متقاضی کار در خارج کشور باید به ۱۰۰ هزار نفر بالغ شود.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.