• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » خبر خوش افزایش یارانه ها به سالمندان
  کد خبر : 2937

  خبر خوش افزایش یارانه ها به سالمندان

  خبر خوش افزایش یارانه ها به سالمندانReviewed by Aryan on Apr 3Rating: حسین نحوی‌نژاد به ایسنا گفت: یارانه مراکز شبانه‌روزی نگهداری سالمندان در سال گذشته، 140 هزار تومان در ماه به ازای هر سالمند بود. با افزایش این یارانه در سال جدید، سرانه پرداختی هر سالمند در ماه به 170 تا 200 هزار تومان می‌رسد….

  خبر خوش افزایش یارانه ها به سالمندانReviewed by Aryan on Apr 3Rating:

  www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ايران ويج ‌

  حسین نحوی‌نژاد به ایسنا گفت: یارانه مراکز شبانه‌روزی نگهداری سالمندان در سال گذشته، 140 هزار تومان در ماه به ازای هر سالمند بود. با افزایش این یارانه در سال جدید، سرانه پرداختی هر سالمند در ماه به 170 تا 200 هزار تومان می‌رسد.

  به گفته وی، یارانه مراکز نگهداری روزانه و خدمات در منزل نیز بالغ بر 20 تا 30 درصد رشد خواهد داشت.  نحوی‌نژاد با اشاره به اینکه یارانه مراکز حمایتی زیر مجموعه بهزیستی، هر سال از سوی کمیته‌ای متشکل از وزارت بازرگانی، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور و سازمان بهزیستی تعیین می‌شود، اظهار کرد: افزایش درنظر گرفته شده برای این یارانه در سال 90 به امضای اعضای کمیته رسیده و از سوی وزارت رفاه و تامین اجتماعی به دولت ارسال شده است.

  رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان همچنین با اشاره به اینکه هیچ مشکلی برای پوشش بیمه پایه سالمندان وجود ندارد، گفت: هر سالمندی که تصور می‌کند از بیمه پایه درمان برخوردار نیست، می‌تواند به دفاتر سازمان بهزیستی در سراسر کشور مراجعه کند تا از پوشش بیمه برخوردار شود.  وی با تاکید بر اینکه اکثر سالمندان از بیمه پایه برخوردار هستند، در عین حال پیش‌بینی کرد که حداکثر 20 درصد از سالمندان کشور، از این مزیت بی‌بهره باشند.

  نحوی‌نژاد در عین حال تاکید کرد: محدودیتی برای پوشش بیمه پایه سالمندان وجود ندارد و حتی اگر برخی بضاعت پرداخت حق بیمه خود را نداشته باشند، می‌توانند با مراجعه به کمیته امداد از پرداخت حق بیمه سالانه خود معاف شوند.  رییس دبیرخانه شورای ملی سالمندان با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد بیمه شدگان از جمعیت کشور بیشتر است، گفت: به عنوان مثال برخی از شهروندان تحت پوشش بیمه درمان هستند، اما از آنجا که از خدمات آن رضایت ندارند، برای بیمه خود در صندوق دیگری اقدام می‌کنند. این در حالیست که بخشی از جمعیت کشور از هیچ بیمه‌ای برخوردار نیستند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • عادل

   بهتر است سازوکاری تنظیم شود که افزایش یارانه برای افراد مسن که فرزندانشان آنها را نگهداری می کنند تعلق گیرد.نه اینکه مشوق جدایی آنها از فرزندان باشید!

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.