• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » فقر در عربستان/ عکس پدری که فرزندش را به فروش گذاشت
  کد خبر : 291569

  فقر در عربستان/ عکس پدری که فرزندش را به فروش گذاشت

  فقر در عربستان/ عکس پدری که فرزندش را به فروش گذاشتReviewed by Aryan on Jan 4Rating: یک پایگاه عرب زبان با اشاره به تصمیم یک شهروند عربستانی برای فروش کودک شش ساله خود برای تامین معاش خانوده اش، از گسترش پدیده فقر در سرزمین تحت حاکمیت آل سعود خبر داده است. به گزارش خبرگزاری مهر،…

  فقر در عربستان/ عکس پدری که فرزندش را به فروش گذاشتReviewed by Aryan on Jan 4Rating:
  یک پایگاه عرب زبان با اشاره به تصمیم یک شهروند عربستانی برای فروش کودک شش ساله خود برای تامین معاش خانوده اش، از گسترش پدیده فقر در سرزمین تحت حاکمیت آل سعود خبر داده است.

  به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه میدل ایست آنلاین در مطلبی با اشاره به گسترش فقر درعربستان اولین کشور تولید کننده و صادر کننده نفت در جهان آورده است : یک شهروند عربستانی برای تامین مخارج خود کودک شش ساله خود را به قیمت بیست میلیون دلار در پایگاه اجتماعی فیس بوک در معرض فروش قرار داد.

  این پایگاه می افزاید: سعود بن ناصر الشهری که مقامات قضایی عربستانی دفتر حقوقی وی را تعطیل کرده اند هم اکنون بیکار شده است و برای گذران زندگی فرزند خود را در معرض فروش گذاشته است.

  پایگاه مذکور سپس ذکر کرد: عربستان سعودی یکی از بزرگترین کشورهای صادر کننده نفت در جهان است، اما آمار فقر در این کشور 22 درصد است و برنامه ملی مبارزه با فقر که از سه سال پیش شروع به کار کرده است نیز کاری از پیش نبرده است.

  بر اساس گزارش وزارت امور اجتماعی عربستان، حدود سه میلیون سعودی زیر خط فقر هستند و 600 هزار نفر از خدمات تامین اجتماعی استفاده می کنند.

  اخیرا یکی از کارگردانان سعودی به نام “طراد الاسمری” فیلم مسندی را به نام ” حقوق من هزار ریال است” را در اینترنت پخش کرد که به خوبی زوایای فقر در عربستان را تشریح می کند.

  ماجرای این فیلم زندگی محافظ امنیتی یک مرکز تجاری جده است که ماهی 1200 ریال سعودی(هر ریال بیش از 330 تومان است) حقوق دریافت می کند در حالی که باید یک خانواده هفت نفره را بچرخاند.

  این پایگاه می افزاید: یک روزنامه نگار عربستانی اخیرا ضمن انتقاد از اوضاع معیشتی کشورش این سئوال را مطرح کرده است که آیا در حالی که درآمد سالیانه عربستان میلیاردها ریال است حقوق ماهانه یک کارمند باید 1500 ریال باشد.

  پایگاه مذکور سپس به انتقادات “بسمه بنت سعود بن عبدالعزیز آل سعود” از مسئولان سعودی پرداخته است که وی اعلام کرده بود: مردم بسیاری از مناطق و روستاهای عربستان زیر خط فقر زندگی می کنند و فقط پنج درصد ثروت را در اختیار گرفته اند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.