• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » شروع به کار کامل نیروگاه اتمی بوشهر تا دهه فجر
  کد خبر : 291506

  شروع به کار کامل نیروگاه اتمی بوشهر تا دهه فجر

  شروع به کار کامل نیروگاه اتمی بوشهر تا دهه فجرReviewed by Aryan on Jan 4Rating:  قائم مقام وزیر نیرو از راه اندازی کامل نیروگاه اتمی بوشهر تا دهه فجر سال جاری خبر داد و اعلام کرد: هم اکنون تولید برق با 50 درصد ظرفیت در این نیروگاه در حال انجام است. علی ذبیحی  درباره آخرین…

  شروع به کار کامل نیروگاه اتمی بوشهر تا دهه فجرReviewed by Aryan on Jan 4Rating:

   قائم مقام وزیر نیرو از راه اندازی کامل نیروگاه اتمی بوشهر تا دهه فجر سال جاری خبر داد و اعلام کرد: هم اکنون تولید برق با 50 درصد ظرفیت در این نیروگاه در حال انجام است.

  علی ذبیحی  درباره آخرین وضعیت افزایش ظرفیت تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر در این نیروگاه تولید برق اتمی 40 تا 50 درصد ظرفیت اسمی در حال انجام است، گفت: پیش بینی می شود تا دهه فجر سال جاری ظرفیت تولید برق در نیروگاه بوشهر تکمیل شود.

  قائم مقام وزیر نیرو با اعلام اینکه هم اکنون تولید برق اتمی در این واحد نیروگاهی به طور طبیعی در حال انجام است، تصریح کرد: وزارت نیرو از افزایش ظرفیت تولید برق اتمی در نیروگاه بوشهر استقبال می کند.

  این مقام مسئول با اشاره به ضرورت افزایش پایداری تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر، اظهار داشت: پس از سالها انتظار پیش بینی می شود امسال امکان تولید برق با پایداری مطمئن تری در این نیروگاه انجام شود.

  در همین حال مجید نامجو اخیرا با بیان اینکه در سالجاری 500 مگاوات برق هسته‌ای به شبکه سراسری متصل شد، گفته است: برای تولید یک هزار مگاوات برق نیاز به تستهای نهایی و تاییدیه سازمان انرژی اتمی بود که در حال انجام است.

  این عضو کابینه دولت دهم از افزایش ظرفیت تولید برق اتمی ایران به یک هزار مگاوات تا پایان سال جاری خبر داده و تاکید کرده است: تاکنون تست‌های اتصال 100، 300، 400 و 500 مگاواتی برق هسته ای به شبکه سراسری با موفقیت انجام شد و برای دریافت 1000 مگاوات هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

  محمد بهزاد معاون وزیر نیرو هم اخیرا با اشاره به آغاز شمارش معکوس برای راه اندازی فاز دوم نیروگاه اتمی بوشهر به مهر اعلام کرده است: به زودی ظرفیت تولید برق اتمی ایران دو برابر می‌شود.

  نیروگاه اتمی بوشهر ساعت 23:29 دقیقه روز شنبه دوازدهم شهریورماه سالجاری برای نخستین بار با تولید 60 مگاوات برق سنکرون شد.

  با راه اندازی فاز نخست نیروگاه بوشهر، ایران نخستین کشور در خاورمیانه بوده که صاحب نیروگاه و برق اتمی شده است.

  در همین حال شرکت انرگو اتم اوکراین اخیرا با انتشار گزارشی، اعلام کرده است: ظرفیت تولید نیروگاه بوشهر تا سال 2012 میلادی به 100 درصد خواهد رسید.

  در حال حاضر نیروگاه اتمی بوشهر در مرحله استفاده از 50 درصد ظرفیت خود قرار دارد و قرار است مراحل بعدی استفاده از 75 و 100 درصد ظرفیت توسط شرکتهای روسی و اکراینی تحویل ایران شود.

  به گزارش مهر، قرارداد تکمیل ساخت واحد اول نیروگاه اتمی بوشهر ژانویه 1995 میلادی در تهران امضا شد و در ماه فوریه 1998 میلادی تهران و مسکو توافق کردند که روسیه نه تنها در تجهیز نیروگاه به ایران کمک کند، بلکه به طور کل ساخت آن را تکمیل کند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.