• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » سهمیه ارز مسافرتی 1000 دلار کم شد
  کد خبر : 291498

  سهمیه ارز مسافرتی 1000 دلار کم شد

  سهمیه ارز مسافرتی 1000 دلار کم شدReviewed by Aryan on Jan 4Rating: تهران – بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه‌ای جدید به بانكها، سهمیه ارز مسافرتی – در بخش هوایی، به ازای هر نفر را از دو هزار به یكهزار دلار كاهش داد. بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه شماره 1029 /60 مورخ…

  سهمیه ارز مسافرتی 1000 دلار کم شدReviewed by Aryan on Jan 4Rating:

  تهران – بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه‌ای جدید به بانكها، سهمیه ارز مسافرتی – در بخش هوایی، به ازای هر نفر را از دو هزار به یكهزار دلار كاهش داد.

  بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه شماره 1029 /60 مورخ 12 دی ماه سال جاری به كلیه شعب ارزی بانكها اعلام كرد: فروش ارز مسافرتی برای هر یك از مسافران هوایی به مقصد تمام كشورها (به استثناء عراق و سوریه كه 400 دلار است) به میزان یك هزار دلار یا معادل آن به سایر ارزها و فروش ارز مسافرتی به مسافرین زمینی، ریلی و دریایی كلیه كشورها به میزان 400 دلار یا معادل آن به سایر ارزها است.

  ضمناً در كلیه موارد فوق، فروش ارز مسافرتی به نرخ بازار فرعی و یك بار در سال صورت می گیرد، این در حالی است كه پیش از این ارز مسافرتی دو هزار دلار به ازای هر نفر بود.

  بر اساس این بخشنامه، فروش ارز مسافرتی به مسافرین با سن قانونی كمتر از 2 سال امكان پذیر نبوده و برای سنین 2 تا 12 سال به میزان 50 درصد در هر یك از حالات فوق خواهد بود.

  به گزارش ایرنا، فروش ارز مسافرتی به زائرین عمره مفرده، صرفاً از طریق بانك ملی ایران و با ارائه لیست مشخصات زائران كه توسط دفاتر سازمان حج و زیارت تایید شده باشد، بدون ارائه بلیت و گذرنامه یك بار در سال و حداكثر تا سقف 400 دلار به نرخ بازار فرعی و با رعایت شرایط سنی فوق الذكر امكان پذیر می باشد.

  متن كامل بخشنامه مذكور در پایگاه اطلاع رسانی این بانك به نشانی http://www.cbi.ir/page/2565.aspx بخش مجموعه مقررات ارزی قابل دسترسی است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.