• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار سینمای ایران » کاهش فروش «اخراجي‌ها 3»و افزایش فروش «جدايي نادراز سيمين» به روایت سینماداران
  کد خبر : 2913

  کاهش فروش «اخراجي‌ها 3»و افزایش فروش «جدايي نادراز سيمين» به روایت سینماداران

  کاهش فروش «اخراجي‌ها 3»و افزایش فروش «جدايي نادراز سيمين» به روایت سینمادارانReviewed by Aryan♥ on Apr 3Rating: گزارش جالبی از مقایسه فروش فیلمهای فرهادی و ده نمکی در سینماهای تهران کاهش فروش «اخراجي‌ها 3»و افزایش فروش «جدايي نادراز سيمين» به روایت سینماداران   با سپري شدن تعطيلات نوروزي،سينماداران پايتخت اكران نوروزي را ارزيابي كردند. سعيدي‌پور…

  کاهش فروش «اخراجي‌ها 3»و افزایش فروش «جدايي نادراز سيمين» به روایت سینمادارانReviewed by Aryan♥ on Apr 3Rating:

  گزارش جالبی از مقایسه فروش فیلمهای فرهادی و ده نمکی در سینماهای تهران
  کاهش فروش «اخراجي‌ها 3»و افزایش فروش «جدايي نادراز سيمين» به روایت سینماداران

   

  با سپري شدن تعطيلات نوروزي،سينماداران پايتخت اكران نوروزي را ارزيابي كردند. سعيدي‌پور مدير سينما «آزادي» با بيان اينكه «جدايي نادراز سيمين» نسبت به ساير فيلم‌هاي نوروزي در اين سينما از فروش بالاتري برخوردار است به ایسنا ،گفت: در سينما «آزادي» حداكثر صندلي‌هايمان براي «جدايي نادر از سيمين» پر مي‌شود و بليت‌هاي «جدايي نادر از سيمين» از قبل رزرو مي‌شوند.

  وي با اشاره به ميزان استقبال مردم از فيلم‌هاي نوروزي ادامه داد:در سينما «آزادي» مردم وقتي با تمام شدن بليت «جدايي نادر از سيمين» مواجه مي‌شوند، «اخراجي‌ها 3» را مي‌خرند، اگر اين فيلم هم تمام شده باشد «يكي از ما دو نفر» را مي‌بينند و در مرتبه‌هاي بعدي به سراغ «زن‌ها شگفت‌انگيزند» و «سه درجه تب» مي‌روند.

  به اعتقاد مدير سينما «آزادي» با توجه به نوع مخاطب فيلم‌ها، «جدايي نادر از سيمين» در سينما آزادي خوب مي‌فروشد و فيلمي مثل «اخراجي‌ها3» در سينماهاي پايين‌شهر فروش خوبي دارد.

  مدير سينما آزادي درباره تاثير انتشار نسخه قاچاق «اخراجي‌ها3» بر فروش اين فيلم در اين سينما اظهار كرد: در هر صورت نمي‌تواند اين اتفاق كاملا بي‌تاثير باشد، اما در سينما آزادي اين تاثيرگذاري بسيار ضعيف بوده است. البته با توجه به اينكه همه مي‌خواهند فيلم را با كيفيت خوب و روي پرده سينما ببينند، انتشار اين نسخه هنوز تاثير خاصي نداشته است.
  سعيدي‌پور در ادامه با بيان اينكه اكران نوروزي امسال بي‌نظير بوده است، گفت: اكران نوروزي امسال نسبت به چند سال گذشته در سينما «آزادي» واقعا فوق‌العاده بوده است. به نظر من اين استقبال به اين دليل است كه سينماها و فيلم‌هاي ما محدود هستند و در عين حال مردم مي‌خواهند از امكانات خوب در سينماهاي مدرن استفاده كنند و ما سينماهاي كمي با امكانات بالا داريم.

  مدير سينما فرهنگ هم گفت: اكران نوروزي امسال با توجه به اكران «جدايي نادر از سيمين» و «اخراجي‌ها3» يكي از سال‌هاي خيلي خوب از نظر فروش بوده است.

  علي هيربد درباره استقبال مردم از فيلم اكران‌هاي شده در نوروز 90 ادامه داد: استقبال مردم در سينما «فرهنگ» خيلي عالي بوده است.

  وي با بيان اينكه «اخراجي‌ها3» و «جدايي نادر از سيمين» تقريبا فروش برابري دارند اما مخاطبان «جدايي نادر از سيمين» بيشتر است، اظهار كرد: «جدايي نادر از سيمين» مشتري بيشتري دارد اما ظرفيت سالن‌ ما جوابگو نيست. حتي در سانس‌هاي فوق‌العاده‌اي هم كه گذاشته مي‌شود سالن ما كاملا پر است. در حال حاضر تقريبا بليت‌هاي اين فيلم براي 12 ساعت آينده رزرو شده است.

  هيربد با اشاره به استقبال گسترده مخاطبان از «جدايي نادر از سيمين» در سينما «فرهنگ» ادامه داد: سينما «فرهنگ» مخاطبان خاص خودش را دارد. همچنين مخاطبان خاص اين فيلم ترجيح مي‌دهندكه فيلم را در سينماهاي خوب ببينند. حتي زماني كه «درباره الي» هم اكران شد هميشه سالن‌هاي سينما فرهنگ پر بود.

  «جدايي نادر از سيمين» هم همينگونه است. حتي حدود 50 درصد از مخاطبان اين فيلم چون سالن پر شده و صندلي بيشتري نداريم، دست خالي برمي‌گردند.

  مدير سينما فرهنگ درباره فروش «اخراجي‌ها3» نيز در اين سينما گفت: روند فروش «اخراجي‌ها3» هم در سينما فرهنگ بد نبوده است. البته كمي كند شد اما بليت‌هاي اين فيلم سانس به سانس و روز به روز فروخته مي‌شود.

  علي هيربد در پايان اين مصاحبه با بيان اينكه روش اكران در سال جديد خيلي عال بود، تصريح كرد:به نظرم اين كار بهترين روش است و باعث مي‌شود كه مخاطب سردرگم نشود و تاثير بسزايي در فروش دارد.

  وي افزود: اگر در سال 90 با اين روند پيش برويم وضعيت خيلي بهتري نسبت به سال قبل خواهيم داشت.

  اما مدير سينما«جي» گفت: استقبال مردم از فيلم‌هاي اكران نوروزي بد نبوده اما اين استقبال آنطور كه انتظار مي‌رفت، نبود.

  پرويز حاج‌حسن درباره استقبال مردم از فيلمهاي اكران نوروز در مجموعه سينمايي «جي»به ايسنا گفت: فروش امسال نوروزي ما نسبت به فروش دوسال گذشته و زمان «اخراجي‌ها3» بهتر بوده است.

  وي در پاسخ به اين سوال كه كداميك از فيلم‌ها در سينما«جي» فروش بالاتري داشته‌اند، بيان كرد: فروش اخراجي‌ها3» تقريبا دوتاسه برابر «جدايي نادراز سيمين» در سينما «جي» است. در كل پرمخاطب‌ترين فيلم در سينما ما «اخراجي‌ها3» بوده و پس از آن به ترتيب «جدايي نادر از سيمين» و «سه‌درجه تب» مخاطبان را به سوي خود جذب كرده‌اند و مدير سينما فلسطين هم گفت: استقبال مخاطبان نسبت به سال قبل بهتر بوده است.

  علي رضايي هم استقبال مخاطبان از فيلم‌هاي اكران نوروزي را خوب ارزيابي كرد و ادامه داد: اگرچه استقبال مخاطبان از سينما در ايام نوروز خوب بوده اما اين استقبال نسبت به دوسال قبل همچنان در سطح پايين‌تري قرار دارد، مثلا دوسال قبل «اخراجي‌ها2» در اين سينما فروش بهتري داشت.

  رضايي ادامه داد: در سينما فلسطين «اخراجي‌ها3» فروش بيشتري نسبت به «جدايي نادر از سيمين» داشته چرا كه سالن بزرگتري در اختيار دارد.

  مدير مجموعه سينمايي «عصر جديد» نيز استقبال نوروزي مخاطبان از سينما را بسيار خوب توصيف كرد.

  پيمان پارسي‌نژاد در گفتگويي مطرح كرد:استقبال مردم از فيلم‌هاي اكران نوروز در سالن‌هاي عصر جديد نسبت به نوروز گذشته تقريبا دوبرابر شده است.

  وي ادامه داد: در عصر جديد سه فيلم «جدايي نادر از سيمين»، «يكي از ما دونفر» و «سه درجه تب» به ترتيب فروش بالاتري داشته‌اند. «جدايي نادر از سيمين» كه پرفروش‌ترين فيلم در سينماي ماست تقريبا همه سانس‌ها را پر كرده است و حدود نيمي ازظرفيت سالن را به بليت‌هاي رزروي اختصاص دارد. البته ظرفيت رزرو«جدايي نادر از سيمين» بيشتر است اما اگر بخواهيم بيش از نيمي از ظرفيت را به رزو از قبل اختصاص دهيم، حق افرادي كه به صورت حضوري براي خريد بليت به سينما مراجعه مي‌كنند، ضايع مي‌شود.

  به گزارش پارس توریسم ،مدير سينما عصر جديد درباره وضعيت فروش «سه‌درجه تب» در اين سينما نيز افزود: فيلم «سه درجه تب» از نظر مخاطب در سينماي ما سومين و آخرين فيلم است كه در روز حدود 50 ـ 60 نفر به تماشاي آن مي‌نشينند.

  مدير پرديس سينمايي اريكه ايرانيان نيز مانند ديگر سينماداران،استقبال مخاطبان از فيلم‌هاي نوروزي را نسبت به سال گذشته بهتر دانست.

  علي شاهوردي معتقد است:اگرچه استقبال مخاطبان نسبت به سال گذشته بهتر بوده اما اين استقبال ضعيف‌تر از نوروز در سال‌هاي قبل است.

  وي در پاسخ به اين سوال كه كدام فيلم‌ها در مجموعه اريكه ايرانيان فروش بالاتري داشته‌اند، اظهار كرد: در مجموعه اريكه ايرانيان «جدايي نادر از سيمين» بيشترين تعداد مخاطب و «اخراجي‌ها3»، «يكي از ما دونفر» و

  «زن‌ها شگفت‌انگيزند» پس از آن فيلم، به ترتيب بيشترين مخاطب را به خود اختصاص داده‌اند.

  مدير پرديس سينمايي اريكه ايرانيان ادامه داد: البته فروش «اخراجي‌ها3» كمي افت كرده و در اين روزها روزانه حدود 4.5 تا 5 ميليون تومان فروش دارد، در حالي كه «جدايي نادر از سيمين» روزانه 8 تا 9 ميليون تومان مي‌فروشد.

  و در ادامه مدير روابط عمومي پرديس سينماي «ايران» گفت: به نظرم دو فيلم «جدايي نادر از سيمين» و«اخراجي‌ها 3» با هم رقابتي ندارند، چرا كه سطح افرادي كه اين دو فيلم را مي‌بينند، متفاوت است.

  ناجيان ادامه داد:دو فيلم «جدايي نادر از سيمين» و «اخراجي‌ها 3» در كنار هم مي‌فروشند، اما مشخص است كه اين دو فيلم تفاوت دارند. به عنوان مثال چند شب قبل «جدايي نادر از سيمين» سه ميليون و هفتصد هزار تومان و «اخراجي‌ها 3» پنج ميليون و پانصد هزار تومان فروش كردند.

  وي با اعتقاد بر اينكه اخراجي‌ها 1 بيشتر فروخته است،ادامه داد: در كل روزهاي اول عيد در سينما ايران اخراجي‌ها3» هفت ميليون و دويست هزار تومان مي‌فروخت و «جدايي نادر از سيمين» دو ميليون و پانصد هزار تومان، اما اكنون اين نسبت پنج‌ميليون و پانصد هزار تومان به سه ميليون و هفتصد هزار تومان است.

  مدير روابط عمومي پرديس سينمايي ايران درباره‌ي فيلم «سه درجه تب» نيز گفت: به نظرم «سه درجه تب» فيلم بسيار خوبي است و اگر كنار دو فيلم مطرح گذاشته نمي‌شد فروش خوبي داشت. اين فيلم طنز معمولي و خوبي دارد، اما اكران آن بد موقع است و نتوانسته با «جدايي نادر از سيمين» و «اخراجي‌ها 3» رقابت كند.

  ناجيان در پايان سخنانش استقبال مخاطبان از فيلم‌هاي اكران نوروزي را عالي توصيف و اظهار كرد: ما آمار فروش دقيق روز به روز براي ده سال گذشته‌ي سينما ايران را داريم. با بررسي فروش امسال و آن آمار استقبال مخاطبان نسبت به اكران نوروزي يكي دوسال گذشته خوب بوده، اما نسبت به سال‌هاي قبل از آن پايين‌تر است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.