• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » غیره » چند میلیون توریست خارجی درسال به ایران می آید؟
  کد خبر : 2813

  چند میلیون توریست خارجی درسال به ایران می آید؟

  چند میلیون توریست خارجی درسال به ایران می آید؟Reviewed by Aryan on Apr 2Rating: در حالی که بیش از 5 میلیون ایرانی در فصول گردشگری، به کشورهای خارجی سفر می کنند، اما رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می گوید تا پایان پاییز 89، حدود 2 میلیون گردشگر خارجی به ایران آمده است. «حدود 2…

  چند میلیون توریست خارجی درسال به ایران می آید؟Reviewed by Aryan on Apr 2Rating:

  در حالی که بیش از 5 میلیون ایرانی در فصول گردشگری، به کشورهای خارجی سفر می کنند، اما رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می گوید تا پایان پاییز 89، حدود 2 میلیون گردشگر خارجی به ایران آمده است.

  «حدود 2 میلیون گردشگر خارجی تا پایان آذر 89 به ایران آمده است. حالا 100 تا بالا یا پایین. حدود دو میلیون توریست تا برج 9 را داشتیم. 3 ماه آخر را نداریم.»

  طبق افق 1404، باید هر سال 20 میلیون توریست به ایران بیاید. جالب اینکه در آمارهای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، ایرانیان مقی خارج که به ایران می آیند هم توریست خارجی محسوب می شوند.

  اما ایران در حالی افق 20 میلیون توریست را دارد که اوضاع گردشگری در دنیا خوب نیست هرچند که اروپایی ها و کشورهای توریستی کارهایی برای احیای صنعت توریسم داشته است. بقایی دراین باره می گوید: «گردشگری کلا در طی دو سال گذشته در دنیا زمین خورد. کلا آسیب خورد. نشانه هایی از احیا در کشورهای دیگر هست ولی هنوز اتفاق جدی نیفتاده. در گزارشات سازمان جهانی گردشگری و در جلساتی که داشتند، این گونه اعلام می کنند که رشد گردشگری، بعضی نقاط منفی و بعضی جاها مثبت بوده. ولی آن سیر تحولی که مورد نظر بود و آن هم رشد شتابداری که پنج شش سال اخیر شروع شده بود در دوسال اخیر، یکباره افت کرد. علتش هم اغلب بحران اقتصادی بود.»

  به عقیده رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، صنعت توریسم ایران رشد مثبتی داشته است: «ما هم مثل کشورهای دیگر از این جریان مصون نبودیم. ما آسیب نخوردیم و رشدمان مثبت بود. ولی به هرحال این ها زنجیره های پیوسته به هم هستند. رشد ما و چین مثبت بوده، شنیدم که ترکیه نیز این طور بوده.»

  بقایی اذعان می کند که ایران راه بلندی تا رسیدن به رقبایی مثل ترکیه دارد: «ما چهار پنج سال است که شروع کردیم و قضیه شکل جدی پیدا کرده. سایرین حداقل 40 سال است که دارند کار می کنند. ما جدا چند سال است که کار کردیم؟ گمانم از 83-84 بود که گردشگری شد موضوع کل کشور. آن ها هرکدام 30 تا 40 سال است که تمام کشورشان را بسیج کرده اند روی این موضوع. ولی در کشور ما چند درصد بسیج هستند روی گردشگری؟ چند درصد از دستگاه ها و بخش خصوصی، فعالیت می کنند روی این موضوع؟ فقط ما الان سعی کردیم قضیه را داغ نگه داریم، ما راه درازی در حوزه گردشگری داریم. نه این که این راه دراز سخت باشد و قابل پیمودن نباشد. قابل پیمودن است. منتها ما باید با حوصله به قضیه نگاه کنیم. بلند پروازی است اگر بخواهیم طی سه سال راه 30 ساله سایر کشورها را طی کنیم. خب آن ها زیر ساخت هایی را در این 30 سال فراهم کردند.

   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.