• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » شمش های 1 میلیاردی هم آمد !
  کد خبر : 262646

  شمش های 1 میلیاردی هم آمد !

  شمش های 1 میلیاردی هم آمد !Reviewed by Aryan on Jan 2Rating: چند روزی است بازار دلار و طلا و سکه از تب و تاب افتاده است. درواقع بعد از اعلام پیش فروش سکه توسط بانک مرکزی، تب صف های شبانه فروکش کرد و بساط خرده پاها از بازار سکه جمع شد، بازار طلا هم…

  شمش های 1 میلیاردی هم آمد !Reviewed by Aryan on Jan 2Rating:

  چند روزی است بازار دلار و طلا و سکه از تب و تاب افتاده است. درواقع بعد از اعلام پیش فروش سکه توسط بانک مرکزی، تب صف های شبانه فروکش کرد و بساط خرده پاها از بازار سکه جمع شد، بازار طلا هم پس از روزهای پرفرازو نشیب سکه، در خلوت خویش فرو رفته و خبر از جهش های یک روزه دلار هم نیست.

  اما اینها همه یک روی سکه این بازار سه گانه هستند. دیروز در بانک کارگشایی، معاملاتی صورت گرفت که دود از کله خیلی از ماها بلند می کند. مثلا اینکه یک شمش طلای 12/812 کیلویی به ارزش 983 میلیون و 320 هزار تومان فروخته شد. سعی کنید راحت هضم اش کنید.

  آقا یا خانمی احتمالا با لب خندان در حراج دیروز بانک کارگشایی شرکت کرده، حدود یک میلیارد تومان نقد پرداخت کرده و یک شمش طلا خریده است. او تنها نبوده، چون دو نفر دیگر هم صبح دیروز شمش طلا خریده اند، یک شمش 12/437 کیلویی به ارزش 953 میلیون و 264 هزار تومان و یک شمش طلای 12/430 کیلویی به ارزش 953 میلیون و 264 هزار تومان به فروش رفته است. دیروز همچنین یک شمش یک کیلویی هم به قیمت 76 میلیون و 650 هزار تومان فروخته شد. بگذارید جمع کنیم، دیروز در معاملات بانک کارگشایی حدود سه میلیارد تومان شمش طلا در جریان چهار معامله فروخته شده است و این قصه هر روز بانک کارگشایی است.

  بد نیست بدانید که حراج شمش طلا توسط بانک مرکزی مدت هاست با هدف کنترل بازار طلا صورت می گیرد و معمولا هم سیاست موفقی بوده است. این سیاست از فروردین امسال به طور جدی در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفت و حتی بهمنی به فعالان بازار طلا توصیه کرد، اگر دنبال خرید طلا هستند، حتما شمش بخرند. البته قرار بود حراج بسته های 100 تایی سکه و شمش در بانک کارگشایی، دو نوبته باشد ولی گویا فعلا شمش در یک نوبت بیشتر حراج نمی شود.

  در طول ماه های اخیر، خریداران شمش طلا در جلسات حراج بانک  کارگشایی عمدتا طلافروشان و طلاسازان بودند که به گفته خودشان شمش ها را می خرند تا به زیورآلات تبدیل کنند اما هستند افرادی که در همین حراج، شمش خریده و آنها را به سکه تبدیل کرده و در بازار می فروشند.

  اما خرید و فروش یک میلیارد تومانی شمش های طلا در حالی صورت می گیرد که تا همین چند روز پیش، صف طولانی و گاه خانوادگی سکه را داشتیم که برخی یک شب جلوی بانک می خوابیدند تا مثلا فردا صبح پنج سکه بخرند تا در بازار بفروشند و بین 200 تا 300 هزار تومان سود کنند و البته همین سود اندک، حسادت خیلی ها را برمی انگیخت، این خیلی ها که ما روزنامه نگاران و شما خوانندگان هم جزوشان هستیم، با شنیدن و خواندن خرید و فروش شمش های یک میلیارد تومانی چه می کنیم؟ بازهم حسادت؟ احتمالا، چون راه دیگری نیست.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.