• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بین الملل » اوباما بي‌اطلاع از فقر مردم امريکا
  کد خبر : 255820

  اوباما بي‌اطلاع از فقر مردم امريکا

  اوباما بي‌اطلاع از فقر مردم امريکاReviewed by Aryan on Dec 30Rating: يکي از نامزدهاي رياست جمهوري امريکا گفت، باراک اوباما رئيس جمهور اين کشور کاملا از مشکلات اقتصادي مردم بي‌اطلاع است. ميت رومني روز پنج شنبه (۸ دي، ۲۹ دسامبر) رئيس جمهور اين کشور را با ماري آنتوانت، چهره تاريخي قرن هجدهم فرانسه مقايسه کرد…

  اوباما بي‌اطلاع از فقر مردم امريکاReviewed by Aryan on Dec 30Rating:
  يکي از نامزدهاي رياست جمهوري امريکا گفت، باراک اوباما رئيس جمهور اين کشور کاملا از مشکلات اقتصادي مردم بي‌اطلاع است.

  ميت رومني روز پنج شنبه (۸ دي، ۲۹ دسامبر) رئيس جمهور اين کشور را با ماري آنتوانت، چهره تاريخي قرن هجدهم فرانسه مقايسه کرد تا بدين ترتيب نشان دهد که تا چه ميزان اوباما از فقر و مشکلات روزانه مردم امريکا بي‌اطلاع است.

  وي گفت: “زماني که توصيف رئيس جمهور از اقتصاد ما اين بود که “مي‌توانست بدتر از اين باشد”، من ياد ماري آنتوانت افتادم.”

  گفته مي‌شود، هنگامي که به ماري آنتوانت گفته شد که مردم به قدري فقير هستند که نمي‌توانند آردي براي نان پختن و خوردن داشته باشند، وي پاسخ داد که “بگذاريد آن‌ها شيريني بخورند.”

  نامزد جمهوري‌خواه رياست جمهوري امريکا در مصاحبه با وبسايت خبري هافينگتون پست اظهار داشت: “اکنون زمان آن نيست که بگوييم مي‌توانست بدتر باشد. اکنون زمان آن رسيده است که بپذيريم وضعيت مي‌توانست بهتر باشد.”

  رومني افزود: “سياست‌هاي رئيس جمهور انتظار مردم امريکا را برآورده نکرده است و هنوز ۲۵ ميليون نفر بيکار وجود دارد. وي باعث بحران اقتصادي نبود اما باعث شد اين بحران عميق‌تر و بهبود کمرنگ‌تر شده و درد و مشکلات بيشتر طول بکشد.”

  گزارشي که اخيرا در امريکا منتشر شده است، حاکي از اين است که از هر دو امريکايي يک نفر فقير بوده يا درآمدي دارد که وي را در قشر افراد کم درآمد قرار مي‌دهد.

  بحران مالي درامريکا در سال ۲۰۰۷ ميلادي آغاز شد و با گذشت بيش از يک سال از پايان رسمي اين بحران در سال ۲۰۰۹، نرخ بيکاري در امريکا همچنان بالاي ۹ درصد است و نرخ فقر نيز از ۱۴.۳ درصد در سال ۲۰۰۹ به ۱۵.۳ درصد در سال ۲۰۱۰ رسيد.

  بر پايه اين گزارش، وضعيت دشوار اقتصادي مردم امريکا جنبش “تصرف وال استريت” را در اين کشور رقم زد.

  اين جنبش، ۱۷ سپتامبر، در منطقه تجاري نيويورک در اعتراض به مسائل مختلفي از جمله بحران مالي در امريکا، فقر فزاينده، بيکاري در حال رشد و درآمد بالا براي مديران وال استريت، آغاز شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.