• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » ترین ها و رکوردهای جهانی گینس , مطالب برگزیده سایت , مناطق دیدنی جهان » 10 عجایب جهان که شناخته شده نیستند را بشناسید + عکس
  کد خبر : 253857

  10 عجایب جهان که شناخته شده نیستند را بشناسید + عکس

  10 عجایب جهان که شناخته شده نیستند را بشناسید + عکسReviewed by Aryan on Dec 30Rating: در حالی که ممکن است بعضی از این عجایب برای برخی افراد آشنا باشد اما در کل نسبت به عجایب هفتگانه ی معروف، این عجایب چندان مشهور نیستند. با وجود این هر یک از مکان هایی که در زیر…

  10 عجایب جهان که شناخته شده نیستند را بشناسید + عکسReviewed by Aryan on Dec 30Rating:

  در حالی که ممکن است بعضی از این عجایب برای برخی افراد آشنا باشد اما در کل نسبت به عجایب هفتگانه ی معروف، این عجایب چندان مشهور نیستند. با وجود این هر یک از مکان هایی که در زیر ذکر شده اند نکته ی جالب توجهی داشته اند و لازم است که در این لیست آورده شوند.

  به گزارش دانستنیهای ایران ویج ، با این مکان ها آشنا شوید واگر شما نیز عجایبی را می شناسید که کمتر شناخته شده اند آنها را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

  طبقات پلکانی برنج بانائو در فیلیپین

  10- طبقات پلکانی برنج بانائو در فیلیپین

  این طبقات پلکانی برنج 2000 سال قدمت دارند که توسط گذشتگان مردم بومی منطقه در کوهستان ایفوگائو در کشور فیلیپین کنده شده اند. مردم فیلیپین این طبقات برنج را هشتمین عجایب جهان می دانند. بر اساس باور عمومی این طبقات با حداقل امکانات و بیشتر به وسیله ی دست کنده شده اند. این طبقات پلکانی در ارتفاع 1500 متری از سطح دریا قرار دارند و مساحتی معادل 10,360 کیلومتر مربع از مناطق کوهستانی را در بر گرفته اند. این طبقات بوسیله ی یک سیستم آبیاری باستانی، از جنگل های بارانی که در بالای آنها قرار دارند تغذیه می شوند. گفته می شود اگر این طبقات پشت سر هم قرار گیرند نیمی از کره ی زمین را دور می زنند. افراد محلی هنوز هم در این محل برنج و سبزیجات می کارند و در نتیجه باعث فرسایش تدریجی این طبقات می شوند که نیاز به مراقبت و ترمیم دائمی دارند.

  سی گیریا در سریلانکا

  9- سی گیریا در سریلانکا

  سی گیریا یا صخره ی شیر، بقایای یک دژ و قلعه ی صخره ای باستانی است که در منطقه ی متاله در  کشور سریلانکا قرار گرفته. این قلعه با بقایای شبکه ی گسترده ای از باغ ها ، آب انبارها و بنا های دیگر احاطه شده. این محل که یکی از جاذبه های گردشگری سریلانکا نیز هست بخاطر نقاشی ها یا دیوار نگاره های باستانی که یاد آور غارهای آجانتا در هندوستان هستند نیز معروف است. قلعه ی سی گریا در زمان فرمانروایی شاه کاساپای اول ( در سالهای 477تا 495 میلادی ) ساخته شده است و یکی از هفت میراث جهانی یونسکو در سریلانکا است. احتمالاً صخره های این محل در دوره های ماقبل تاریخ مسکونی بوده اند. در حدود قرن پنجم پیش از میلاد از غار های این محل بعنوان صومعه یا عبادتگاه توسط زاهدان بودایی استفاده می شده است.

  برج هرکول در اسپانیا

  8- برج هرکول در اسپانیا

  برج هرکول یک فانوس دریایی باستانی رومی است که بر روی یک شبه جزیره ساخته شده و در فاصله ی 2,4 کیلومتری از سنتره در گالیسیا در شمال غربی اسپانیا قرار گرفته است. ارتفاع این برج 55 متر است و روی آن به سمت اقیانوس اطلس شمالی است. قدمت این بنا به 1900 سال می رسد و در سال 1791 بازسازی شده است. این برج قدیمی ترین فانوس دریایی رومی است که هنوز هم به همین منظور از آن استفاده می شود.

  تورون در لهستان

  7- تورون در لهستان

  تورون شهری در شمال لهستان است، در نزدیکی رودخانه ی ویستولا. این شهر قرون وسطایی زادگاه نیکولاس کوپرنیک، ستاره شناس مشهور است. ساخت اولین خانه های این شهربه حدود سال 1100 قبل از میلاد باز می گردد. در طول قرون وسطی یعنی قرن هفتم تا سیزدهم میلادی، اینجا یک محله ی قدیمی لهستانی بوده است، بعداً در دهه ی 1230 شوالیه های توتونیک در اینجا یک قلعه ساختند. در سال 1263 راهبان فرانسیسکانی در این شهر اقامت گزیدند و در سال 1264 شهر جدیدی در نزدیکی این محل ساخته شد. در سال 1280 میلادی هر دوی اسن شهر ها به لیگ بازرگانی هانستیک پیوستند و به سرعت به یک منطقه ی تجاری قرون وسطایی تبدیل شدند. همانطور که در عکس فوق می بینید تورئن یک شهر زیبای قرون وسطایی است که ارزش بازدید را دارد.

  غارهای آجانتا در هندوستان

  6- غارهای آجانتا در هندوستان

  این غارها که در منطقه ی ماهاراشترا در کشور هندوستان قرار دارند غارهایی هستند که در دل صخره ها کنده شده اند و قدمت آنها به قرن دوم قبل از میلاد باز می گردد. دیوار های این غار ها پوشیده از نقاشی هایی است که شاهکارهای هنری و مذهبی بودایی محسوب می شوند. تا سال 480 قبل از میلاد این غار ها به کلی خالی از سکنه شدند و در 1300 سال بعد از آن درختان جنگل این غار ها را در خود گم کردند تا اینکه در سال 1819 میلادی یک افسر انگلیسی که به دنبال رد پای پلنگ بود به یک تنگه ی شیب دار رسید. در آنجا دهانه ی یکی از غار ها را پیدا کرد که تقریباً مخفی شده بود و به داخا آن راه پیدا کرد؛ او بر روی دیوار این غار اسم خود و تاریخ آن زمان را با مداد نوشت. که آثار آن هنوز هم تا حدی معلوم است. کاپیتان اسمیت، آوریل 1819.

  دره ی گل ها در هندوستان

  5- دره ی گل ها در هندوستان

  دره ی گل ها یک دره ی بسیار زیبا در ارتفاعات هیمالایا است که توسط کوهنوردان و گیاه شناسانمشهور بیش از یک قرن پیش معرفی شده و البته از سالها قبل از ان در اسطوره های هندو به آن اشاره شده است. مناظر این دره بسیار زیباست و بخشی از پارک ملی ناندا دوی محسوب می شود. دره ی گلها پوشیده از صدها نوع گل های زیباست که در فصل های مختلف نیز تغییر رنگ می دهند. در سال 1982 این دره به یک پارک ملی تبدیل شد و هم اکنون جزء میراث جهانی یونسکو محسوب می شود. البته افراد محلی همیشه از وجود چنین محلی با خبر بوده اند و عقیده داشتند که پریان و الهه ها در اینجا زندگی می کنند.

  میتی اورا

  4- میتی اورا

  میتی اورا یا صخره های معلق یکی از بزرگترین و مهم ترین مجموعه های صومعه ی ارتودکس شرقی در یونان است. مهمترین مجموعه که در رده ی اول قرار دارد کوه آتوس است. در اینجا 6 صومعه وجود دارند که بر روی ستون های صخره ای طبیعی ساخته شده اند؛ این صخره ها در حاشیه ی شمال غربی دشت تسالی در مرکز کشور یونان قرار دارند. این صومعه ها طوری ساخته شده بودند که دسترسی به آنها مشکل باشد و برای بالا رفتن از نردبان های بسیار بلند که به هم بسته می شدند استفاده می شده و یا گاهی از شبکه های توری به هم بافته شده برای بالا بردن غذا و همچنین افراد استفاده می شده است. بنابر این بالا رفتن از این صخره ها نیازمند اعتقاد راسخی بوده است.

  باگان در میانمار

  3- باگان در میانمار

  باگان شهری باستانی در ایالت ماندالای در کشور برمه است. این شهر به اسم های مختلفی ملقب بوده است مثل شهر دشمن کش، سرزمین مس و شهر سوخته. این شهر همچنین پایتخت بسیاری از حکومت های باستانی برمه بوده است. پیشنهاد شده بود که شهر باگان در لیست میراث جهانی یونسکو وارد شود اما به دلایل سیاسی این کار انجام نشدهو یونسکو این شهر را جزء آثار جهانی نمی داند. از آن جهت که حزبارتشی SPDC بسیاری از بناهای باستانی این شهر مثل معابد، ساختمان ها و غیره را تحت استفاده قرار داده بدون اینکه به سبک معماری و موارد استفاده ی آنها توجهی کند علاوه بر در این بناهای تاریخی از مواد و اشیاء مدرن استفاده شده که هیچ تناسبی با طراحی های اصلی آنها ندارند. با همه ی این تقاصیل این شهر یکی از عجایب تاریخی است که ارزش دیدن را دارد.

  لپتیس ماگنا در لیبی

  2- لپتیس ماگنا در لیبی

  لیپیتس مانگا یک شهر مهم در امپراطوری روم بوده است. بقایای این شهر در حوالی الخمس در کشور لیبی قرار دارند؛ در حدود 130 کیلومتری شرق تریپولی و در نزدیکی ساحل دریا. منظره ی اینجا یکی از زیباترین و دست نخورده ترین بقایای بناهای رومی در حوزه ی مدیترانه است. احتمالاً این شهر توسط قبایل فینیقی و در حوالی سال 1100 قبل از میلاد ساخته شده است اما تا حدود قرن چهارم میلادی که شهر کارتاژ به قطب مهمی در دریای مدیترانه تبدیل شد، از اهمیت چندانی برخوردار نبوده است؛ این شهر بخشی از شهر کارتاژ قدیم بوده تا اینکه در جریان جنگ سوم کارتاژی در سال 146 قبل از میلاد به جمهوری روم پیوست. البته این شهر از حوالی سال 200 قبل از میلاد به بعد شهری مستقل و خود مختار بوده است.

  کتابخانه ی سلسوس در ترکیه

  1- کتابخانه ی سلسوس در ترکیه

  این کتابخانه که در کشور ترکیه ساخته شده گنجایش 12000 جلد کتیبه را داشته و به عنوان بنای مقبره و یادبود سلسوس هم ساخته شده. سلسوس در سال 92 میلادی کنسول ودر سال 115 میلادی فرمانروای آسیا و به طور کلی شهروند ثروتمند و مشهوری بوده است. به خاطر اینکه ساختمان این کتابخانه با الهام از سبک معماری روم باستان ساخته شده اهمیت بسیاری دارد. علاوه بر این نشان می دهد که ساخت کتابخانه نه تنها در کشور روم بلکه در تمام امپراطوری روم اهمیت داشته است. این بنا اخیراً بازسازی شده ودر این بازسازی به شکل تاریخی هم بسیار پایبند بوده است. از نمای جلویی این کتابخانه به عنوان نمونه ای از معماری عمومی روم باستان یاد می شود.

  با تشکر تینا اقدسی

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.