• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » هـوا و فضـــا ( نجوم ) » شکوهمندترین طلوع خورشید در زمین
  کد خبر : 2534

  شکوهمندترین طلوع خورشید در زمین

  شکوهمندترین طلوع خورشید در زمینReviewed by Farnaz on Apr 1Rating: مردم فنلاند شاهد یکی از به یادماندنی ترین صحنه های زندگی خود بودند. طلوع آفتاب در برابر ابرهای زمستانی افق شرقی و بازی نور با بلورهای یخ، ۱۳ اثر اپتیکی متفاوت را در اطراف خورشید پدید آورد. ابرهایی که برفراز فنلاند تشکیل شده بود، حاوی…

  شکوهمندترین طلوع خورشید در زمینReviewed by Farnaz on Apr 1Rating:

  مردم فنلاند شاهد یکی از به یادماندنی ترین صحنه های زندگی خود بودند. طلوع آفتاب در برابر ابرهای زمستانی افق شرقی و بازی نور با بلورهای یخ، ۱۳ اثر اپتیکی متفاوت را در اطراف خورشید پدید آورد.
  ابرهایی که برفراز فنلاند تشکیل شده بود، حاوی بلورهای شش ضلعی بلندی از یخ (شبیه به مدادی بلند) بودند که در جهت های مختلفی پراکنده شده بودند. زاویه تابش خورشید نسبت به این بلورها طوری بود که از بعضی از آنها بازتاب می شد و در بعضی دیگر دچار شکست یا پراش شده و تجزیه می شد.

  بدین ترتیب، ۱۳ تجمع مختلف از پرتوهای خورشید (چه طیف رنگین کمانی و چه تمرکز نور) ایجاد شده که در فاصله های مختلف از خورشید قرار گرفته اند. برای تشکیل چنین پدیده ای، دما و رطوبت هوا باید مقدار خاصی باشد تا این بلورهای شش ضلعی شکل بگیرند.

  شایان ذکر است که به دلیل ارتفاع بسیار پایین خورشید، این بازی های اپتیکی به صورت نصفه به نمایش درآمده اند و اگر ارتفاع خورشید به اندازه کافی بالا باشد، این کمان ها به شکل حلقه ای کامل در اطراف خورشید دیده خواهند شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.