• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » دیه اقلیت‌های مذهبی با مسلمانان برابر شد
  کد خبر : 251340

  دیه اقلیت‌های مذهبی با مسلمانان برابر شد

  دیه اقلیت‌های مذهبی با مسلمانان برابر شدReviewed by Aryan on Dec 30Rating: نماینده آشوریان در مجلس نهم از ثبت نام 4 آشوری برای شرکت در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد. به گزارش مهر، یوناتن بت کلیا، نماینده آشوریان در مجلس هشتم که عصر امروز، پنجشنبه برای ثبت نام در انتخابات نهمین دوره…

  دیه اقلیت‌های مذهبی با مسلمانان برابر شدReviewed by Aryan on Dec 30Rating:

  نماینده آشوریان در مجلس نهم از ثبت نام 4 آشوری برای شرکت در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد.

  به گزارش مهر، یوناتن بت کلیا، نماینده آشوریان در مجلس هشتم که عصر امروز، پنجشنبه برای ثبت نام در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به فرمانداری تهران آمده بود، در جمع خبرنگاران حضور یافت و در خصوص انتخابات مجلس و حقوق اقلیت های دینی گفت: همه چیز در قانون اساسی مندرج است و قانون اساسی ایران الگویی برای کشورهایی است که در آن مردمانی از ادیان الهی مختلف زندگی می کنند.

  وی با تاکید بر اینکه ایران نخستین کشوری است که حقوق اقلیت های دینی را به رسمت شناخته است، گفت: مجامع بین المللی ایران را به عدم رعایت حقوق اقلیت ها محکوم می کنند درحالیکه باید بیایند و ببینند که اقلیت ها در ایران چگونه حقوق خود را به دست می آورند.

  بت کلیا ادامه داد: نمایندگان اقلیت های دینی همواره در صحن علنی و غیرعلنی مجلس حضوری چشمگیر دارند و حتی رای آنها می تواند در تغییر ارائه رای اعتماد به یک وزیر موثر باشد.

  وی همچنین درباره تفاوت حقوق دیه مسلمانان با اقلیت های دینی گفت: به حکم حکومتی مقام معظم رهبری دیه اقلیت های دینی با مسلمانان برابر شد و همچنین با فتوای آیات عظام این امر در دستور کار قرار گرفت.

  وی در پایان گفت: تا کنون 4 آشوری برای دوره نهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.