• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اخبار , سیاسی » ای کاش قذافی زنده دستگیر می شد!
  کد خبر : 24824

  ای کاش قذافی زنده دستگیر می شد!

  ای کاش قذافی زنده دستگیر می شد!Reviewed by Aryan on Oct 22Rating: رئیس جمهور سابق سوئیس که در دوران حکومت خود به طرابلس سفر کرده بود تا درباره آزادی دو گروگان سوئیسی با معمر قذافی گفتگو کند در واکنش به کشته شدن دیکتاتور لیبی گفت: امیدوار بودم که او را زنده دستگیر کنند تا در…

  ای کاش قذافی زنده دستگیر می شد!Reviewed by Aryan on Oct 22Rating:

  رئیس جمهور سابق سوئیس که در دوران حکومت خود به طرابلس سفر کرده بود تا درباره آزادی دو گروگان سوئیسی با معمر قذافی گفتگو کند در واکنش به کشته شدن دیکتاتور لیبی گفت: امیدوار بودم که او را زنده دستگیر کنند تا در برابر یک دادگاه بین المللی محاکمه می شد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، “هانس رودولف مرتس” در گفتگو با روزنامه سوئیسی Tages Anzeiger گفت: من با این مرد و رژیم وی آنقدر خاطرات بد دارم که شاید هرگز نتوانم قبول کنم که وی مرده است و اگر وی بازهم در جای دیگری سر و کله اش پیدا شود اصلاً تعجب نخواهم کرد. من چیزهائی از او و رژیمش دیده ام که قابل وصف نیست.

  وی در ادامه گفت: درباره بحران بین سوئیس و لیبی آنقدر گزارش های اشتباه داده شده که تا به امروز هویت شخص من و تلاشهایم بعنوان رئیس جمهور وقت سوئیس در اوج این بحران را خدشه دار کرده است. من می بایستی این اشتباهات گفته شده در این باره را تصحیح می کردم. ولی تا زمانی که او و رژیمش از بین نرفته بودند نمی توانستم این کار را بکنم. من همیشه در زیر پتک و سندان قرار داشتم. از یک سو این رژیم جنایتکار قرار داشت که نمی خواست گروگانهای سوئیسی را آزاد کند و از سوی دیگر، رسانه های گروهی سوئیس قرار داشتند که خواستار آزادی گروگانها بودند. من تا به امروز نمی توانستم در این باره صحبت بکنم زیرا کماکان رژیم قذافی وجود داشت و می توانست برای اتباع سوئیس در آن کشور خطرناک باشد.

  مرتس گفت: من امیدوار بودم که وی را زنده دستگیر کنند و در برابر یک دادگاه بین المللی محاکمه می کردند. یعنی اینکه همه زوایای جنایات او در این 42 سال حاکمیت بر لیبی روشن شود و او مسئولیت آنها را بپذیرد. او فقط سوئیس را در فشار قرار نداد و اتباع آنرا به گروگان نگرفت، جنایات وی علیه مردم خودش بر همه عیان است.

  کلیدواژه ها : ،
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.