• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  کد خبر : 24084

  عجیب ترین مکان های دنیا

  عجیب ترین مکان های دنیاReviewed by Aryan on Oct 22Rating: ممکن است شما هم از رفتن به مکان های تکراری خسته شده باشید و دلتان بخواهد یک شهر و یا یک منطقه جدید و عجیب را تجربه کنید و با استفاده مازاد یارانه های خود به یک سفر جالب بروید.   ● مکانی برای منجمد…

  عجیب ترین مکان های دنیاReviewed by Aryan on Oct 22Rating:

  ممکن است شما هم از رفتن به مکان های تکراری خسته شده باشید و دلتان بخواهد یک شهر و یا یک منطقه جدید و عجیب را تجربه کنید و با استفاده مازاد یارانه های خود به یک سفر جالب بروید.

   

  ● مکانی برای منجمد شدن

  اگر از گرمای تابستان خسته شده اید و هوای منجمد شدن به سرتان زده است سردترین نقطه کره زمین را به شما پیشنهاد می کنیم البته قبلش حتما میزان یارانه گاز در کشور روسیه را بررسی کنید تا خدایی نکرده به مشکل بر نخورید. «اویمایکن» روستایی است که در سیبری قرار گرفته، این روستا، ۸۰۰ نفر جمعیت دارد. پایین ترین دمای ثبت شده در این منطقه ۷۱ درجه سانتیگراد زیر صفر است و به همین دلیل سردترین نقطه مسکونی جهان محسوب می شود. ناگفته نماند که سردترین نقطه غیر مسکونی جهان، یک پایگاه روسیه ای به نام وستوک در آنتارکتیکا (جنوبگان) است که در سال۱۹۸۳ دمای ۸۹ درجه زیر صفر اندازه گیری شده است.

  ● مکانی برای پخته شدن

  اگر دلتان می خواهد از بالا نگاه کردن به کره زمین را بصورت طبیعی(البته بدون استفاده از توپولف!) تجربه کنید می توانید به مرتفع ترین مکان روی کره زمین بروید. همه می دانند که قله اورست با ارتفاع ۸۸۴۸ متر مرتفع ترین قله و بلندترین نقطه جهان از سطح دریاست اما آن چه خیلی ها نمی دانند این است که«قله چیمبورازو» با ارتفاع ۶۳۲۰ متر بلندترین نقطه جهان از مرکز زمین است. قله چیمبورازو در نزدیکی خط استوا حدود ۲ کیلومتر نسبت به قله اورست، از مرکز زمین دورتر است و یک جورهایی دورترین نقطه نسبت به زمین به حساب می آید.

  ● عجیب ترین شهر جهان

  اگر نیوتن در شهر «بوسوس دی کالداس» برزیل به دنیا آمده بود هیچ وقت قانون جاذبه زمین کشف نمی شد در برزیل شهر کوچکی است که وقتی وارد یکی از خانه های آن می شوید نیرویی شما را به سمت بالا هدایت می کند در شهر بوسوس دی کالداس منطقه ای وجود دارد که شرایط آن جا تابع قوانین فیزیک نیست و حوادثی در آن جا روی می دهد که این شهر را به یکی از جاذبه های جهانگردی تبدیل کرده است اگر دلتان می خواهد چیزهای عجیب و غریب ببینید بهترین مکان همین بوسوس دی کالداس است. مردم از مناطق مختلف برزیل برای استفاده از خواص درمانی آب این شهر که معتقدند تعدادی از بیماری ها بخصوص بیماری های پوستی را درمان می کند به این شهر سفر می کنند در این شهر حتی خانه های کاملا مهندسی ساز هم ممکن است بدون هیچ دلیلی دچار تغییر زاویه شوند و شهروندان ساکن این منطقه ادعا می کنند۱۰ سال پیش خانه ای ساخته شده است اما این خانه پس از مدتی به تدریج و تا زاویه ۳۰ درجه کج شد. در این شهر منزلی وجود دارد که کسانی که وارد این منزل می شوند نیروی عجیبی را احساس می کنند و احساس می کنند نیرویی آن ها را به سمت بالا می کشد حرکت آب به سمت بالا در کانال کوچکی که در این منزل تعبیه شده است بر شگفت انگیز بودن این پدیده افزوده است. حتی ممکن است با رفتن به این شهر قوانین جدیدی را کشف کنید.

  ● خیس ترین نقطه جهان

  شهر «لورو» در کلمبیا سالانه به طور متوسط ۱۲۱۹ سانتیمتر بارندگی دارد. سال ها بر این باور بودند که «چراپونجی» در شمال شرقی هند با بارندگی متوسط ۱۰۸۲ سانتیمتر در سال، خیس ترین نقطه کره زمین هست، هرچند که این رده بندی به خاطر نزدیک به هم بودن آمار، ثابت نیست و تغییر می کند.

  ● مریخی ترین قسمت زمین

  حدود ۲ میلیون سال است که در دره های بیابانی واقع در «آنتارکتیکا» بارندگی صورت نگرفته است و فاقد یخ، آب یا برف هستند. می گویند دره های خشک آنتارکتیکا با زمین های خشک و بی آب و علف پوشیده از شن، شبیه ترین قسمت زمین به کره مریخ است. این سرزمین از آن دست زمین هاییست که هرگز رنگ برف به خود ندیده اند. اما دلیل شباهت این منطقه به مریخ، بیابانی بودن آن نیست که در زمین بیابان بی آب و علف کم نیست، بلکه چیزهایی در این منطقه مشاهده می شود که در زمین دیده نشده است؛ یخ در بیابان. در این منطقه دره هایی هست پوشیده از یخ و البته در زیر یخ ها، در آب هایی شور، جاندارانی هم زندگی می کنند، چیز هایی که هرگز در هیچ منطقه بیابانی دیگری دیده نشده است. تحقیقات روی این موجودات و دلایل پیدایش این سرزمین همچنان ادامه دارد.

  ● در دریای مرده شنا کنید

  اگر شنا بلد نیستید و می خواهید در دریا شنا کنید یک سر به اردن بروید، «بحرالمیت» با ارتفاع ۴۲۲ متر پایین تر از سطح دریا، پست ترین نقطه خشکی های زمین است. این دریاچه در مرز اردن و سرزمین های اشغالی قدس واقع است. جاده دور این دریاچه کم ارتفاع ترین جاده جهان محسوب می شود. به دلیل شوری بیش از حد آب این دریاچه ( ۱۰ برابر بیشتر از دریای مدیترانه)، هیچ موجود زنده ای در آن زندگی نمی کند، به همین دلیل هم نام این دریاچه بحر المیت یا دریای مرده است.

  ● دور افتاده ترین جزیره

  آرزوی بچگی بعضی ها زندگی در شرایطی است که خانواده دکتر ارنست در آن زندگی می کردند. یعنی یک جزیره دور افتاده کوچک که کاملا طبیعی و دست نخورده باشد. جزیره «تریستان» در جنوب اقیانوس اطلس دورترین نقطه مسکونی در جهان و به قدری کوچک است که فرودگاه در آن جا نمی شود. این جزیره ۲۷۲ نفر جمعیت دارد که تنها از ۸ نام خانوادگی استفاده می کنند. این جزیره در دهه ۱۸۰۰ میلادی به مستعمرات انگلستان افزوده شده است. ساکنین این جزیره ازکد پستی بریتانیا استفاده می کنند و اگر از طریق اینترنت کالایی را خریداری کنند مدت ها طول می کشد تا به دست آن ها برسد و از این لحاظ بی شباهت به کشور خودمان نیست اما اگر قصد سفر به آن جا را داشته باشید، باید بدانید که نزدیکترین خشکی با آن ۳۲۱۸ کیلومتر فاصله دارد و کاری از دست کسی ساخته نیست. شاید اگر روزی در این جزیره گرفتار شوید، آرزو کنید که کاش تمام تابستان را با قطار شهری تفریح می کردید تا این که به فکر مسافرت می افتادید!

  ● مرتفع ترین پرتگاه عمودی جهان

  «کوه تر» که در پارک ملی جزیره «بافن» در کانادا واقع است. این پرتگاه می تواند گزینه خوبی برای مربی های مشهدی باشد چون این کوه دارای پرتگاه عمودی به ارتفاع ۱۲۵۰ متر و زاویه متوسط ۱۰۵ درجه است و قطعا خیلی بهتر از برج میلاد است!

  ● بکرترین منطقه جهان

  محققان استرالیایی با استفاده از اطلاعات ماهواره ای و زمین شناسی برای یافتن مناسب ترین مکان برای برپا کردن رصدخانه، این منطقه را که تاکنون پای هیچ بشری به آن نرسیده است، شناسایی کردند. «ریج آ» در ارتفاع ۴ هزار و ۵۳ متری بالای سطح فلات قطب جنوب در جنوبی ترین نقطه زمین است. بررسی های پژوهشگران نشان می دهد متوسط دمای زمستان در این نقطه ۷۰ درجه سانتیگراد زیر صفر است و در هوای آن بخار آب بسیار اندکی وجود دارد. این منطقه همچنین بسیار آرام و ساکت است و اغتشاشات اتمسفری بسیار کمی در آن وجود دارد و هیچ بادی در آن جا نمی وزد و بهترین مکان برای برپاکردن رصد خانه است. تصاویر فضایی این رصد خانه سه برابر واضح تر از بهترین رصدخانه های کنونی جهان می شود.

  ● ضخیم ترین یخ جهان

  این نقطه عمیق ترین نقطه جهان است که زیر دریاها یا اقیانوس ها نیست، بلکه توسط لایه ضخیمی از یخ پوشیده شده است که عمق این یخ حدود ۲۵۵۵ متر و ضخیم ترین یخ جهان است. البته افتخار پست ترین نقطه روی زمین کماکان متعلق به بحرالمیت است چرا که ساحل بحرالمیت روی خشکی است و یخچال بنتلی پوشیده از یخ است.

  ● عمیق ترین نقطه جهان

  ژرفترین درازگودال اقیانوس های جهان است. این درازگودال ژرفترین مکان پوسته کره زمین است. محل آن کف بخش شمال غربی اقیانوس آرام، در شرق و جنوب جزایر ماریانا است. بیشینه ژرفای آن از سطح دریا ۱۰.۹۱۱ متر است. این درازگودال برای نخستین بار در سال ۱۹۵۱ توسط شناور چلنجر از نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا بررسی شد و به این خاطر، ژرف ترین نقطه آن گودال چلنجر نام دارد. اگر قله اورست را به درون این گودال بیندازیم قله آن بیش از دو کیلومتر در اعماق این اقیانوس فرو خواهد رفت. فشار آب در ته این گودال ۱۰۰۰ برابر فشار در سطح دریاست. در سال ۱۹۶۰ نیروی دریایی آمریکا زیر دریایی را با دو سرنشین به کف این گودال فرستاد و آن ها ماهی، خرچنگ و دیگر موجودات دریایی را در اعماق این گودال مشاهده کردند

  ● بلندترین آبشار دنیا

  اگر از فتح آبشار اخلمد خسته شده اید و می خواهید آبشار جدیدی را ببینید توصیه می کنم یک سفر به ونزوئلا بروید و بلندترین آبشار جهان را ببینید، آبشار آنجل در ونزوئلا با ارتفاع ۹۸۴ متر بلندترین آبشار جهان محسوب می شود.

  جهان عجایب

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.