• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » حوادث » احتمال اعدام «سکینه آشتیانی»
  کد خبر : 240447

  احتمال اعدام «سکینه آشتیانی»

  احتمال اعدام «سکینه آشتیانی»Reviewed by Aryan on Dec 26Rating: به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام شريفي در جلسه پرسش و پاسخ كه در جمع دانشجويان دانشگاه تربيت معلم آذربايجان برگزار شد، در پاسخ به سوالي در مورد آخرين وضعيت پرونده «سکينه آشتياني» و علت عدم اجراي حكم وي تصريح كرد: اين خانم دو اتهام داشت؛ يکي…

  احتمال اعدام «سکینه آشتیانی»Reviewed by Aryan on Dec 26Rating:
  سکینه آشتیانی

  سکینه آشتیانی

  به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام شريفي در جلسه پرسش و پاسخ كه در جمع دانشجويان دانشگاه تربيت معلم آذربايجان برگزار شد، در پاسخ به سوالي در مورد آخرين وضعيت پرونده «سکينه آشتياني» و علت عدم اجراي حكم وي تصريح كرد: اين خانم دو اتهام داشت؛ يکي عمل نامشروع در حال احصان که حکمش رجم است و ديگري معاونت در قتل شوهر که بابت آن به ده سال زندان محکوم شده است.

   او گفت: اين متهم اکنون در حال تحمل مجازات معاونت در قتل است اما چون ما امکانات رجم را نداشتيم، موضوع را به آيت‌الله هاشمي شاهرودي ـ رييس وقت قوه قضاييه ـ ارسال کردم که با توجه به مقارن شدن آن با جابه‌جايي رييس قوه قضاييه و مشغله‌هاي آيت‌الله شاهرودي، ايشان فرصت پيدا نکردند پاسخ مساله را براي ما ارسال کنند، به همين خاطر مسئله ماند براي دوران اخير. در دوران اخير هم آيت‌الله آملي لاريجاني بر اين نظرند که چون هدف اصلي اعدام است، پس اگر امکان رجم نيست به لحاظ فقهي مي‌شود اعدام را با چوبه دار انجام داد، منتها دستور داده‌اند قدري صبر کنيم تا با فقهاي ديگر بحث شود و نتيجه دقيق و روشني اتخاذ شود.

  رييس كل دادگستري استان آذربايجان شرقي گفت: ما هم به اين خاطر که متهم در حال سپري کردن دوران مجازات معاونت در قتل است، گفتيم مشکلي وجود ندارد و عجله‌اي در کار نيست. به همين خاطر منتظريم ببينيم نتايج بررسي‌ها در مورد نحوه اعدام ايشان چيست. آن چيزي که الان من مي توانم بگويم آن است که منتظريم ببينيم کسي که محکوم به اعدام با رجم شده است آيا مي‌شود با چوبه دار نيز حکم اعدامش را اجرا کرد يا خير و بلافاصله پس از دريافت نتيجه، حکم را اجرا می کنیم.

   از زمان صدور حکم سنگسار برای سکنیه محمدی آشتیانی، هجمه رسانه ای گسترده ای علیه این حکم از سوی نهادهای بین المللی علیه ایران به راه افتاد. تا حدی که شایع شد او را اعدام کرده اند. اما این اتفاق نیفتاد و حتی سکینه محمدی در خانه اش در یک برنامه تلویزیونی ماجرای قتل را تشریح کرد. با این حال از همان زمان تاکنون، موضوع سنگسار سکینه محمدی مسکوت مانده است. االبته پیش از این دادستان گل کشور گفته بود: “اين پرونده دو اتهام و دو مجازات مستقل دارد يك پرونده در رابطه با قصاص مجازات و ديگر اقدام خلاف عفت عمومي است. در مورد قصاص بستگي به اولياي دم دارد كه درخواست داده‌اند. اما بحث تخفيف نيست، بحث اين است كه آيا اين حكم بر اساس موازين شرعي داده شده است يا نه؟ و آيا قابل اعاده دادرسي هست يا نه.”

  از سال ۱۳۸۴ سکنیه محمدی به اتهام خيانت و قتل همسرش در زندان تبريز به سر مي‌برد و جرم محرز او هم‌دستي با عيسي طاهري در قتل ابراهيم قادرزاده اسکويي، همسرش است. محمدی همچنين پيش از قتل با طاهري ارتباط نامشروع داشته است.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.