• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » بسکتبالیست آمریکایی :فکر می کردم ایرانی ها هنوز سوار شتر می شوند
  کد خبر : 236027

  بسکتبالیست آمریکایی :فکر می کردم ایرانی ها هنوز سوار شتر می شوند

  بسکتبالیست آمریکایی :فکر می کردم ایرانی ها هنوز سوار شتر می شوندReviewed by Aryan on Dec 24Rating: هفته گذشته در موقوفه کارنگی برای صلح بین المللی که مکانی برای مباجثات مهم در مورد حهان است، مهمانانی گرد امده و مشغول تماشای فیلمی در مورد بسکتبال شدند. به گزارش ایران ویج ، ستاره این فیلم، فردی…

  بسکتبالیست آمریکایی :فکر می کردم ایرانی ها هنوز سوار شتر می شوندReviewed by Aryan on Dec 24Rating:

  هفته گذشته در موقوفه کارنگی برای صلح بین المللی که مکانی برای مباجثات مهم در مورد حهان است، مهمانانی گرد امده و مشغول تماشای فیلمی در مورد بسکتبال شدند.

  به گزارش ایران ویج ، ستاره این فیلم، فردی قد بلند و 32 ساله بود، که کوین شپرد نام داشت و 4 سال پیش در ایران بسکتبال بازی می کرد.

  فصلی که او در شهر شیراز مشغول به بازی بود، موضوع یک مستند شد. این مستند “شغل ایران” نام دارد.

  تیم های ایرانی پیشنهادات پولی سنگینی به بازیکنان خارجی که مایل به بازی در انجا هستند می دهند  و هر سال، بسیاری از امریکایی در تیم های مختلف لیگ بسکتبال ایران بازی می کنند.

  کارگردان، تهیه کننده و فیلمبردار این مستند می گوید: موضوع این فیلم پیدا کردن یک امریکایی بود که می خواهد با همه ی برداشت ها و سوء برداشت ها به ایران برود.

  شپرد در سال 1979 در جزایر ویرجین امریکا متولد شد.

  وی می گوید: من قبل از اینکه به ایران بروم، اطلاعات زیادی در مورد این کشور نداشتم.

  در این فیلم، شپرد به ایرانیان اموزش می دهد که چگونه سطح بازی خود را بالا ببرند، و ایرانی ها در عوض ادب و اداب فارس ها را به او اموزش می دهند.

  در طول اقامت در ایران، دیدگاه شپرد در خصوص این کشور تکامل می یابد. وی می گوید: من فکر می کردم که مردم روی شتر سوار می شوند و تروریست هستند و احتمالا در حال ساخت بمب هستند. اما در عوض با همبازی هایی در ایران اشنا شدم که اجازه پرداخت پول غذا را به من نمی دادند.

  وی می گوید: ایران بسیار زیبا بود. من چیزی را دیدم که هرگز در اخبار نمی توانستیم ببینم و چیزی از مردم شنیدم که هرگز در روزنامه ها نخوانده بودم.

  مسائلی که او دید، سخاوتمندی مردم ایران بود که او را به ناهار دعوت کردند و به سفر بردند و او را به خانه ای خود دعوت کردند.

  وی می گوید: هم تیمی ها با من مثل برادراشان برخورد می کردند.  

  شپرد می گوید: امیدوارم که فیلم تا سال اینده پخش شود. این فیلم برداشت امریکا از ایران را تغییر خواهد داد.

  این بسکتبالیست امریکایی می گوید: فکر می کنم زمانی که  این را فیلم را تماشا کنید، عقیده تان در مورد ایرانیان کاملا تغییر می کند. چراکه شما مردمی واقعی ، با زندگی های واقعی و کشمکش های واقعی را می بینید.

  این فیلم پر از لحظات بامزه است. مانند زمانی که شپرد مدیر ساختمانش را متقاعد می کند که درخت کریسمس برای او پیدا کند یا زمانی که مردی مسن که وسایل انتیک می فروشد، به شپرد می گوید که او در امریکا ماری جوانا کشیده است.

  با وجو تنش بین امریکا و ایران، شپرد می گوید که او هرگز مشکلی در طول فصل هایی که در لیگ بسکتبال ایران بازی کرد، نداشت.

  بازیکنان امریکایی با دولت امریکا مشکل پیدا کرده اند چراکه به گفته ی دولت، این افراد تحریم ها علیه ایران را نقض کرده اند.

  وی می گوید: به عنوان یک افریقایی امریکایی، زمانی که در ایران بازی می کنید شما تنها بسکتبال بازی نمی کنید بلکه بر روی زندگی مردم تاثیر می گذارید و شما این را می بینید چون با انها در ارتباط هستید.

  این بسکتبالیست 32 ساله امریکایی می افزاید: هم تیمی های من از بعضی موضوعات راضی نبودند اما بیرون می امدند و بهترین بازی خود را نشان می دادند.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • آنتی ویروس

   شما این فیلم را دیده اید؟ این فیلم سیاسی است.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.