• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » رهبر جديد کره شمالي غرب را دیده است !
  کد خبر : 235589

  رهبر جديد کره شمالي غرب را دیده است !

  رهبر جديد کره شمالي غرب را دیده است !Reviewed by Aryan on Dec 24Rating: کره شمالی یک کشور کاملا بسته است اما کیم جونگ اون رهبر جدید این کشور یکی از معدود شهروندان کره شمالی به شمار می رود که غرب را دیده است ، غربی که امیدوار است تماس های بدون سر و صدا…

  رهبر جديد کره شمالي غرب را دیده است !Reviewed by Aryan on Dec 24Rating:

  کره شمالی یک کشور کاملا بسته است اما کیم جونگ اون رهبر جدید این کشور یکی از معدود شهروندان کره شمالی به شمار می رود که غرب را دیده است ، غربی که امیدوار است تماس های بدون سر و صدا با پیونگ یانگ بتواند تنش های موجود را کاهش دهد. 

  به گزارش سرویس بین الملل “انتخاب”؛ آمریکا مذاکرات رسمی با کره شمالی را رد و از اظهار نظر علنی درباره کیم جونگ اون پسر کیم جونگ ایل و جانشین وی که دهه سوم زندگی خود را سپری می کند و چندان شناخته شده نیست خودداری کرده است. 

  اما یکی از معدود سیاست ها درقبال کره شمالی که با استقبال روزافزون در آمریکا روبرو است دعوت از برخی مقامات کره شمالی است که اغلب چیز زیادی درباره آمریکا نمی دانند اما آمریکا از اطلاعات کافی درمورد آنها برخوردار است. 

  کیم جونگ اون تحصیلات خود را در نزدیکی برن پایتخت سوییس انجام داد ، جایی که مسئولان او را فردی سخت کوش ، بلندپرواز و مقاوم می نامیدند . 

  بروس کامینگز رئیس بخش تاریخ دانشگاه شیکاگو و از محققین برجسته درمورد کره شمالی گفت دنگ شیائوپینگ و هو شی مینه رهبران کمونیست چین و ویتنام در دوران جوانی در پاریس پایتخت فرانسه زندگی می کردند . 

  برعکس ، نه کیم جونگ ایل و نه کیم ایل سونگ بنیانگذار کره شمالی و پدربزرگ رهبر جدید کره شمالی هیچکدام قدم به غرب غیر کمونیست نگذاشته بودند . 

  کامینگز افزود اما رهبر جدید کره شمالی متفاوت از اجداد خود است زیرا تجربه زندگی و تحصیل در جامعه ای آزاد و دموکراتیک را دارد و به زبان انگلیسی و آلمانی آشناست. 

  وی تصریح کرد کیم جونگ اون با اینترنت کاملا آشناست و یکی از معدود افراد در کره شمالی است که می تواند بدون محدودیت از اینترنت استفاده کند. 

  کامینگز هشدار داد بااین حال خیلی زود است که بگوییم کیم جونگ اون از دورانی که در اروپا سپری کرده چه درسی گرفته است . 

  وی گفت تحولات خارجی ازجمله بهار عربی به ویژه مرگ معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی که برغم تلاش برای مصالحه با غرب سرنگون شد ممکن است نگرانی هایی را برای پیونگ یانگ بوجود آورد. 

  کره شمالی سال دو هزار و پنج و همچنین دو هزار و هفت در مذاکرات با آمریکا ، چین ، ژاپن ، روسیه و کره جنوبی بطور اصولی موافقت کرد در ازای دریافت تضمین های امنیتی و کمک از تسلیحات هسته ای خود دست بکشد . 

  کره شمالی سال دو هزار و نه با متهم کردن آمریکا به اتخاذ رویکردی خصمانه در قبال پیونگ یانگ از این مذاکرات خارج شد .

  چین و کره شمالی در تلاش برای گفتگویی جدید بوده اند اما باراک اوباما و لی میونگ باک روسای جمهور آمریکا و کره جنوبی تاکید کرده اند کره شمالی باید پیش از هر اقدامی به موافقتنامه های قبلی عمل و برای کاهش تنش ها در منطقه تلاش کند . 

  برغم مشکلات موجود در جبهه دیپلماتیک ، وزارت امور خارجه آمریکا به درخواست برخی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ، برای برخی مقامات کره شمالی روادید صادر کرده است.

  ماه اکتبر هشت مقام کره شمالی ازجمله ری جونگ هیوک معاون کمیته ای کلیدی که بر روابط خارجی کره شمالی کنترل دارد به دانشگاه جرجیا رفتند تا درباره راه های کاهش تنش گفتگو کنند. 

  آمریکا و کره شمالی قرار بود این هفته مذاکراتی را در پکن پایتخت چین برگزار کنند ، مذاکراتی که پیش بینی می شد دولت اوباما طی آن پیشنهادهایی را درخصوص کمک غذایی به پیونگ یانگ مطرح کند . 

  گفتگوهایی بین آمریکا و کره شمالی از تابستان تاکنون در نیویورک ، ژنو و پکن انجام شده است. 

  دیپلمات ها و ناظران نزدیک به مذاکرات بین واشنگتن و پیونگ یانگ گفتند به نظر می رسد دو طرف به توافقی احتمالی دست یافته اند که براساس آن کره شمالی در ازای کمک غذایی آمریکا برنامه غنی سازی اورانیوم جنجالی خود را به حال تعلیق درخواهد آورد و بار دیگر به بازرسان آژانس بین المللی که سال دو هزار و نه آنها را اخراج کرده بود اجازه خواهد داد به این کشور بازگردند . 

  تعلیق فعالیت های کره شمالی درزمینه غنی سازی اورانیوم یکی از درخواست های کلیدی آمریکا و کره جنوبی از این کشور به شمار می رود و می تواند اثباتی بر تعهد پیونگ یانگ درزمینه عاری سازی هسته ای کره شمالی پیش از هرگونه مذاکرات بیشتر باشد .

  کره شمالی طی دو دهه گذشته از برنامه هسته ای خود به عنوان یک اهرم فشار در مذاکرات استفاده و تلاش کرده است از این طریق امتیاز بگیرد .

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.