• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی , مطالب برگزیده سایت » رييس‌جمهور: هر خانواده بايد يك خودرو داشته باشد
  کد خبر : 234362

  رييس‌جمهور: هر خانواده بايد يك خودرو داشته باشد

  رييس‌جمهور: هر خانواده بايد يك خودرو داشته باشد Reviewed by Aryan on Dec 23Rating: رييس جمهور گفت: طبق برنامه قرار است با کساني که توانمند هستند، مکاتبه كنيم و از آنان بخواهيم كه در صورت تمايل از دريافت يارانه نقدي انصراف دهند. به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمود احمدي‌نژاد در حاشيه ديدار…

  رييس‌جمهور: هر خانواده بايد يك خودرو داشته باشد Reviewed by Aryan on Dec 23Rating:

  احمدی نژاد

  رييس جمهور گفت: طبق برنامه قرار است با کساني که توانمند هستند، مکاتبه كنيم و از آنان بخواهيم كه در صورت تمايل از دريافت يارانه نقدي انصراف دهند.

  به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمود احمدي‌نژاد در حاشيه ديدار چهره به چهره با مردم شرق تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به تاثير اين ديدارها در تصميمات دولت تصريح كرد: معتقديم کشور و اداره آن متعلق به مردم است؛ لذا بايد خواسته‌ها و برايند اراده عمومي بر کشور حاکم شود. تجربه هم نشان داده كه معمولا تشخيص عمومي مردم درست بوده و به نفع کشور است.

  رييس جمهور ادامه داد: امروز هشت ديدار با مردم داشتم که در جريان اين ديدارها طرح‌هايي براي بخش‌هاي اقتصادي، سياسي، صنعت و پزشکي ارائه كردند و اين طرح‌ها بررسي فني مي‌شود. اين مسئوليت عمومي كه هر کس در هر رشته‌اي به مصالح کشور فکر مي‌کند، خيلي ارزشمند است و با ايجاد نيروي زياد، مشکلات را حل مي‌کند.

  احمدي‌نژاد تاكيد كرد: مردم در اين ديدارها تصميم‌گيري‌ها را تصحيح مي‌کنند. مردم بايد به ما بگويند چه کار کنيم و مي‌گويند.

  وي در پاسخ به سوالي در مورد چكونگي اجراي گام دوم هدفمند کردن يارانه‌ها تصريح کرد: گام بعدي هدفمندي يارانه‌ها در دست بررسي است. هر زمان به نتيجه رسيديم مردم را در جريان مي‌گذاريم. اراده عمومي براي اجرا تجميع مي‌شود.

  رييس‌جمهور افزود: درباره هدفمند کردن يارانه‌ها ديدگاه‌هاي مختلفي بوده و هست. هدفمند کردن يارانه‌ها در ايران با همراهي توده‌هاي مردمي مواجه شد و دستاوردهاي بزرگي داشت.

  احمدي‌نژاد اظهار كرد: مديريت گسترده مردمي در امر يارانه‌ها موجب شد ما در اين طرح موفق باشيم و تقريبا به همه اهداف دست يابيم. از اين به بعد هم بايد اين طور باشد و اين سياست قطعي دولت است؛ البته مجلس براي حمايت از ساير بخش‌ها درصدي را در اختيار دولت گذاشت اما بنده فکر مي‌کنم همين يارانه نقدي که به مردم مي‌دهيم حمايت از توليد است. بيش از 80 درصد يارانه‌اي كه داده شده براي حمايت از توليد بوده است و به همين دليل است كه توليد در كشور افزايش يافته و ركودي در اقتصاد مشاهده نشد.

  وي درباره ارائه يارانه نقدي به مردم خاطرنشان كرد: الان 75 ميليون نفر يارانه دريافت مي‌کنند اما آيا همه به اين يارانه احتياج داشته‌اند؟ بنده فکر مي‌کنم برخي به خاطر اخبار و پيش‌بيني‌هاي غيرواقعي نگران شدند و به همين دليل دريافت يارانه را تقاضا كردند. وقتش رسيده کساني که توانمند هستند کمک کنند تا با انصراف از دريافت يارانه نقدي، اين مبلغ در زندگي خانواده‌هاي ديگر تحول ايجاد کند. بر همين اساس بنا داريم با کساني که توانمند هستند، مکاتبه كنيم و از آنها بخواهيم از دريافت يارانه نقدي انصراف دهند تا بتوانيم همين مبلغ را در خانواده‌هايي با سطح اقتصادي پايين‌تر توزيع کنيم. انتظار داريم زماني که بحث انصراف افراد توانمند از دريافت يارانه نقدي را اعلام کرديم، همراهي لازم صورت گيرد تا بتوانيم فاصله طبقاتي را کمتر کنيم و به نقطه‌اي برسيم که در کشور فقير نداشته باشيم.

  احمدي‌نژاد گفت: هيچ‌کس به تبع اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها زمين نخورده است. زيبايي زندگي به اين است که همه با هم باشيم و کسي در اين کشور فقير نباشد.

  وي در پاسخ به سوالي در مورد برنامه‌هاي دولت براي شهر تهران اظهار کرد: ‌ما در مرحله اول تلاش کرديم براي آباداني ساير مناطق و کنترل مهاجرت به تهران کمک کنيم. کارهاي خوبي هم انجام شد و مشاهده مي‌كنيم كه مهاجرت به تهران کاهش داشته و در بعضي جاها نيز اين مهاجرت، معکوس شده است.

  رييس‌جمهور با بيان اينكه در كل دوره مشابه قبل کمتر از هزار دستگاه اتوبوس به تهران داده شده اما در اين دوره بيش از چهار هزار اتوبوس يارانه داده‌ايم، اظهار كرد: در اين دولت تا كنون بيش از چهار هزار و 590 ميليارد تومان براي بخش‌هاي گوناگون شهر تهران همچون حمل و نقل و مترو کمک شده است. با وجود سرمايه‌گذاري زيادي که در تهران انجام شده تردد در شهر خيلي فشرده است. مردم بايد خودرو داشته باشند هيچ‌جا نمي‌شود بدون خودرو زندگي کرد. هر خانواده بايد يک خودرو يا وسيله نقليه داشته باشند که همه اينها نشان مي‌دهد جاي کار زياد است و بايد بيشتر کار کنيم.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۲)  • کمترین بنده خدا

   خدابخیر کند ( گام بعدی هدفمندی یارانه‌ها در دست بررسی …. )
   مگر در گام اول به نتیجه رسیدید که انتظار دارید در گام بعدی ….
   بی انصافی بزرگی است اگر موفقیت و ….. دولت منتخب را جشن نگیریم .

  • mr.amir

   اخه با این مملکتی که شما ساختید مگه مشه ماشین خرید…
   با این پول گمرک.
   حتما اینم بیایم سر کوچه ی شما بگیریم ارزون تره.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.