• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » لاریجانی : اعدام‌های مخفیانه نداریم
  کد خبر : 234320

  لاریجانی : اعدام‌های مخفیانه نداریم

  لاریجانی : اعدام‌های مخفیانه نداریم Reviewed by Aryan on Dec 23Rating: آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه روز چهارشنبه مسئولان عالی قضایی گفت: اگر واقعا اطلاع دارند که در نقطه‌ای اعدام‌هایی به صورت مخفیانه انجام شده اعلام کنند تا ما در مورد صحت آن تحقیق کنیم.  رییس قوه قضائیه آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه روز چهارشنبه…

  لاریجانی : اعدام‌های مخفیانه نداریم Reviewed by Aryan on Dec 23Rating:

  آیت‌الله آملی لاریجانی

  آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه روز چهارشنبه مسئولان عالی قضایی گفت: اگر واقعا اطلاع دارند که در نقطه‌ای اعدام‌هایی به صورت مخفیانه انجام شده اعلام کنند تا ما در مورد صحت آن تحقیق کنیم. 

  رییس قوه قضائیه آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه روز چهارشنبه  مسئولان عالی قضایی با تسلیت شهادت امام سجاد (ع) به اقدامات اطلاعاتی آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: تمام اقدامات اخیر آمریکا از جمله ارسال هواپیمای فوق مدرن جاسوسی و نیز نفوذ جاسوسان به کشور با قدرت و اقتدار جوانان این سرزمین به شکست انجامید و جاسوسان این کشور نیز دستگیر شدند و نتوانستند به اهدافشان برسند.
  رئیس قوه قضائیه قطعنامه اخیر با محتوای حقوق بشری علیه ایران را، قطعنامه‌ای ” تکراری و سراسر دروغ و نیز برگرفته از شعارهای کذایی ضد انقلاب اسلامی ایران ” توصیف کرد و افزود: در این قطعنامه مواردی همچون رواج خشونت و تبعیض علیه زنان، استفاده از مجازات‌های ظالمانه مانند شلاق و قطع عضو، اعدام‌های دسته‌جمعی و پنهان، اعدام براساس جرایم فاقد تعریف دقیق و صریح قضایی، اعدام در ملا عام و اعدام زیر سن قانونی مطرح شده است که طرح چنین مسائلی آن هم از سوی یک مجمع رسمی و نهاد بین‌المللی عجیب است.
  آیت‌الله آملی لاریجانی تاکید کرد: سوال ما این است که آیا یک مجمع عمومی بین‌المللی و نهاد رسمی جهانی نباید روش‌‌های مشخص و معقولانه‌ای برای جمع‌آوری اطلاعات خود داشته باشد و آیا واقعا آنچه در مفاد این قطعنامه آمده برگرفته از تحقیق‌های دقیق و مستند بوده است؟ یا هرچه را که از سوی ضد انقلاب و گروه‌ها و افراد ضد مردم ایران مطرح شده در قطعنامه گنجانده و تصویب کرده‌اند؟
  رئیس قوه قضائیه سپس به تشریح برخی موارد ذکر شده در قطعنامه صادرشده علیه ایران پرداخت و گفت: در قطعنامه ادعا شده که در ایران اعدام‌های دسته‌جمعی مخفیانه صورت می‌گیرد که با قاطعیت اعلام می‌کنم چنین مسئله‌ای کذب محض است. گرچه ما در صدور احکام اعدام‌ها ترسی از مجامع تحت سلطه استکبار نداریم با این حال اعلام می‌کنیم که ما اعدام‌های مخفیانه نداریم و اگر مقصود این است که برخی اعدام‌ها در ملا عام نیست؛ گفته درستی است اما اعدام نکردن در ملا عام تفاوت دارد با این که کسانی به صورت مخفیانه و بدون اطلاع بستگان در گوشه‌ای اعدام شوند.
  رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: تمام احکام‌ اعدام‌ها به دفتر رئیس قوه قضائیه منعکس می‌شود و جای تعجب است که چگونه یک نهاد رسمی و بین‌المللی چنین دروغ‌های آشکاری را مطرح می‌کند.
  برخی اعدام ها باید در ملا عام باشد
  آیت‌الله آملی لاریجانی درباره اعدام‌های در ملا‌عام گفت:‌ هیچ اعدامی موجب دلخوشی ما نیست اما براساس قانون و شریعت اسلامی برخی اعدام‌ها براساس قوانین و آرای قضات رسیدگی‌کننده و با انجام تشریفات قانونی باید در ملا عام باشد چرا که ما تابع نص قرآن و اسلام هستیم و آنچه در این قطعنامه علیه اعدام‌های در ملا‌عام آمده است در واقع مخالفت صریح با اساس و نص اسلام و قرآن دارد و انتظار ما این بود که تمام کشورهای اسلامی علیه این قطعنامه موضع‌گیری کنند چرا که موارد مطرح شده نه علیه ایران که زیر سوال بردن پایه‌ها و ارکان اسلام است.
  رئیس قوه قضائیه با اشاره به این‌که هیچ مسلمان و هیچ کشور اسلامی نمی‌تواند نصوص صریح اسلام را انکار کند، تاکید کرد: مشخص است که دعوا تنها برسر ایران نیست بلکه مشکل آنان با اسلام است و ما سوال می‌کنیم که مگر قصاص یا اعدام در ملا‌عام اجرای حدود نیست و آیا این مسئله در قرآن تصریح نشده است.
  آیت‌الله آملی لاریجانی عمده اعدام‌های صورت گرفته در ایران را مربوط به جرایم مواد مخدر و درصد بسیار کمی از آن را مربوط به قصاص دانست و با اشاره به این‌که جمهوری اسلامی ایران در مسئله مقابله با مواد مخدر درواقع سپر بلای کشورهای دیگر شده است، گفت: آمریکا و اروپا باتمام ادعاهای خود به افغانستان لشکر کشیدند ولی نه‌تنها تولید مواد مخدر در این کشور صفر نشد، بلکه به پنجاه برابر افزايش پيدا کرد. و جمهوری اسلامی بنا بر اصول اسلامی، انسانی و اخلاقی خود به مقابله با ترانزیت مواد مخدر می‌پردازد و جوان‌های این کشور در این راه کشته می‌شوند تا جوان‌های کشورهای آمریکا و اروپا گرفتار بلای مواد مخدر نشوند ولی با ناسپاسی علیه ایران قطعنامه صادر می‌شود که چرا مجرمان مواد مخدر را اعدام می‌کنید. آیا این مسئله انصاف است.
  رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: در مقابله و برخورد با سوداگران مرگ هم جوان‌های ما کشته می‌شوند و هم قطعنامه علیه ما صادر می‌شود که چرا سوداگران مرگ را اعدام می‌کنید و همین مسئله جمهوری اسلامی ایران را به این سمت می‌کشاند که گویا باید در این مسئله تجدیدنظری صورت گیرد.
  آیت‌الله آملی لاریجانی قصاص را حق طبیعی و شرعی اولیای دم دانست و گفت:‌ با این حال قصاص نیز در کشور ما بسیار کم انجام می‌شود و در بسیاری از موارد اولیای دم از حق طبیعی خود می‌گذرند و قصاص صورت نمی‌گیرد و اینطور هم نیست که موضوع قصاص تعریف دقیق و صریح نداشته باشد. چرا که در قانون مجازات اسلامی که برگرفته از اصل اسلام است، تاکید شده است که هرکس جنایتی علیه کسی در نفس یا اجزای بدن داشته باشد؛ حکمش قصاص است.
  تبعیض علیه زنان برخورد دو گانه غرب است
  رئیس قوه قضائیه با اشاره به این‌که در جمهوری اسلامی ایران اعدام‌های امنیتی “شاید در طول سال یک مورد هم نداشته باشیم ” به موضوع ادعایی تبعیض وسیع جنسیتی علیه زنان در جمهوری اسلامی پرداخت و گفت: ملاک سنجش و یا تفاوت میان انسان‌ها در اسلام عمل صالح و تقرب الی‌الله است و زن و مرد بودن در اين جهت دخالتي ندارد و در این مسئله تفاوت است با مکتب لیبرالی که سعادت انسانی را متکی به فهم بشر می‌داند و قائل به استقلال انسان در اتخاذ معيارهاي اخلاقي رفتار و کردار است. اسلام کل جامعه بشری را با هم می‌بیند و اگر در مسئله‌ای مانند میراث بعضی امور میان زن و مرد تفاوت قائل است، اما در مقابل حق نفقه را بر عهده مرد می‌داند هرچند همسر او شاغل باشد.
  آیت‌الله آملی لاریجانی این ادعا را که مجموعه قوانین موضوعی در ایران به نفع زنان نیست، نادرست خواند و تاکید کرد: در حالی که در برخی کشورهای همسایه ایران زنان از ابتدایی‌ترین حقوق خود نیز محروم‌ بوده و حتی حق شرکت در انتخابات را ندارند اما زنان ایرانی در دانشگاه‌ها، ادارات و تمام مراکز اجتماعی، سیاسی، اقتصادی حضور دارند و در پست‌هایی چون وزارت، وکالت، قضاوت و بسیاری از مشاغل دیگر فعالیت می‌کنند.
  رئیس قوه قضائیه صدور چنین قطعنامه‌هایی و طرح مسائلی مانند تبعیض علیه زنان را برگرفته از برخوردهای دوگانه و همیشگی غرب نسبت به ایران دانست و گفت: در همین منطقه کشوری هست که مردمش فریاد می‌زنند که ما می‌خواهیم هرکداممان یک رای داشته باشیم اما اجازه این کار را نمی‌دهند و در مقابل علیه ایران که تقریبا هرسال در آن انتخابات برگزار می‌شود؛ قطعنامه صادر می‌کنند. گرچه گوش ما به این حرف‌های تکراری بدهکار نیست ولی کاش قدرت‌های بزرگ به وجدان‌های بیدار دنیا پاسخ دهند که چرا باید براحتی ارزش‌های اخلاقی و انسانی را کنار بگذارند و چنین تبعیض‌هایی را قائل شوند.
  در این جلسه که فرمانده نیروی انتظامی و مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز حضور داشتند، آیت‌الله آملی لاریجانی از تشدید برخورد با جرایم مواد مخدر خبر داد و از همه نهادها و ارگان‌ها خواست در زمینه پیشگیری از وقوع جرایم مواد مخدر با قوه قضاييه همکاری کنند.
  رئیس قوه قضائیه خواستار برخورد جدی با گلوگاه‌های ورود و یا تولید مواد مخدر صنعتی و برخورد قاطع، سنگین و سریع با لابراتوارها و کارگاه‌های تولید این مواد شد.
  همچنین در این جلسه رئیس قوه قضائیه بر ضرورت اطلاع‌رسانی به جامعه و خانواده‌ها نسبت به مضرات مصرف مواد مخدر صنعتی و آثار سوء آن از طریق صدا و سیما و رسانه‌ها تاکید کرد.
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۱)  • كميجاني

   جناب لاريجاني شما شكر ميل فزموديد اگه اعدام مخفي نداريد.
   يك هفته پيش جواني با نام مجيد اناري از شهرستان كميجان استان مركزي در ماه محرم ( ماهي كه در زمان پيامبر هم اگر قرار بود جنگي رخ دهد متوقف مي شد تا حكم صريح قرآن بر حرام بودن اين ماه و نريختن خون حتي يك انسان) و در اراك بصورت كاملا مخفيانه به دار آويخته شد بطوري كه ساعت 9 صبح با منزلشان تماس گرفتند و گفتند كه جنازه شما آماده است براي تحويل جنازه تشريف بياوريد.
   خواهش مي كنم اين مطلب را يا انتشار دهيد و يا به سمع لاريحاني برسانيد.
   خواستيد خودتان جهت تحقيق تشريف بياوريد به اين آدرس : استان مركزي – شهرستان كميجان – محله انار – منزل مرحوم مجيد اناري
   پارچه هاي مشكي روي درب منزل ايشان كانلا مشخص است.

  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.