• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » علمی و فضایی » شارژ MP۳ player با کاغذ !
  کد خبر : 233933

  شارژ MP۳ player با کاغذ !

  شارژ MP۳ player با کاغذ !Reviewed by Aryan on Dec 22Rating: سونی بیو باتری را طراحی کرد که با خورده‌های کاغذ شارژ می‌شود. Cnet نوشت: موریانه، همان حشره مزاحمی که همیشه می ترسیدید به خانه شما حمله و آن را نابود کند امروزه کار جدیدی یافته است. شاید وظیفه اصلی این حشره در طبیعت ایجاد…

  شارژ MP۳ player با کاغذ !Reviewed by Aryan on Dec 22Rating:

  شارژ MP۳ player با کاغذ

  سونی بیو باتری را طراحی کرد که با خورده‌های کاغذ شارژ می‌شود.
  Cnet نوشت: موریانه، همان حشره مزاحمی که همیشه می ترسیدید به خانه شما حمله و آن را نابود کند امروزه کار جدیدی یافته است. شاید وظیفه اصلی این حشره در طبیعت ایجاد موج جدیدی از انرژی‌های سازگار با محیط زیست است که کمپانی سونی می‌خواهد نهایت استفاده را از آن بکند.

  این کمپانی در نمایشگاهی که در سال 2011 در توکیو برای محصولات سازگار با محیط زیست برگزار شد، نمونه اولیه ای از یک بیو باتری را به نمایش گذاشت که انرژی خود را از کاغذ خورد شده می گرفت. در این نسخه نمایشی ، تکه های کاغذ و مقوایی که در آب مخلوط شده بود ناگهان به طور سحرآمیزی یک فن کوچک را چرخاند . البته این شرکت ژاپنی به جای استفاده از جادو در واقع از طبیعت درس گرفته بود.

  موریانه ها و مورچه های سفید چوب را می خورند و در فرایند هضم آن را تبدیل به انرژی می کند. سونی با ایده گرفتن از همین مطلب از انزیمی به نام سلولاز که در آب مخلوط شده استفاده کرده تا تکه ها کاغذ را به قند گلوکز تبدیل کند. سپس همین قند در فرایندی دیگر، با اضافه کردن آنزیمهایی و همینطور اکسیژن تبدیل به یون های هیدرژن و الکترون می شود که این یونها سوخت لازم برای باتری را فراهم میکنند.

  اگرچه این باتری به قدرتمندی باتری های موجود در بازار نیست اما برای روشن کردن یک MP3 player کافی است و علاوه بر این، اختراع یک بیو باتری که به هیچ عنوان مواد شیمیایی سخت و حتی آهن در آن به کار نرفته است؛ نشان می دهد که دستیابی به باتری‌های دوستدار محیط زیست امری شدنی است.
  البته این اولین باری نیست که سونی باتری هایی با تکنولوژی سبز طراحی می کند . این کمپانی در سال 2007 هم باتری را به نمایش گذاشت که با شکر شارژ می شد.

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.